Neilands izcīna augsto 8. vietu “Volta ao Alentejo” velobrauciena 4. posmā

Portugālē notiekošajā UCI 2.2 kategorijas daudzdienu velobrauciena “Volta ao Alentjo” ceturtajā posmā respektablo astoto vietu izcīnījis “Axeon Hagens Berman” komandas Latvijas riteņbraucējs Krists Neilands(RRS). Kopvērtējumā pirms šodien gaidāmā pēdējā posmā kuldīdznieks pakāpies uz 12. vietu.

Jauno sacensību sezonu ASV kontinentālā šosejas riteņbraukšanas komanda “Axeon Hagens Berman” iesākusi Eiropā, startējot divos velobraucienos Portugālē. Vairākkārt vēstījām, ka vienības sastāvu starpsezonas periodā papildinājis arī 21 gadu vecais Latvijas U23 izlases sportists un aizvadītā gada valsts elites vicečempions Krists Neilands(RRS).

Sestdien Aljustrelas pilsētā turpinājās UCI 2.2 kategorijas velobrauciens “Volta ao Alentejo”, kad tika aizvadīts ceturtais no pieciem posmiem. Pirms tā, kopvērtējumā Neilands ieņēma 17. vietu, no līdera Kristera Hagena atpaliekot par 1 minūti un 9 sekundēm.

187 kilometru garajā distancē sportistiem bija jāpievar trīs izteiktāki kāpumi, no kuriem lielākais bija trases otrajā daļā, jau tuvojoties Grandolas pilsētai. Distances laikā izveidojās 10 braucēju līderu grupiņa, kas arī sadalīja goda pjedestālu. Par prieku Latvijas riteņbraukšanas līdzjutējiem, tajā bija arī Krists Neilands(RRS). Murjāņu sporta ģimnāzijas absolvents līderu grupā bija vienīgais savas komandas pārstāvis.

Cīņā par uzvaru ātrākais izrādījās Nīderlandes komandas “Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel” braucējs Jarno Meijlings. 26 gadus vecais sportists aiz sevis atstāja divus spāņus – Hosē Antonio De Sogoviu un Garikoitzu Bravo.

Tāds pats laiks kā uzvarētājam finišā arī Latvijas riteņbraucējam. Krists finišēja astotajā vietā, ievērojami uzlabojot savas pozīcijas arī kopvērtējumā. No 19. vietas kuldīdznieks pacēlās uz 12. pozīciju. Ievērojami viņam arī izdevās samazināt starpību līdz līderim Hagenam. Tagad tās ir vairs 28 sekundes. Kalnu karaļa vērtējumā latvietis ir dalītajā 10. vietā, bet labākā jaunā braucēja vērtējumā piektā vieta.

Šodien norisinās noslēdzošais piektais posms, kad sportisti sacentīsies 172 kilometru garajā distancē.

Volta ao Alentejo velobrauciena 4. posms - 187 km:

1.Jarno Meijling, Nīderlande, Metec – TKH Continental Cyclingteam, 04:34:17

2. Jose Antonio De Segovia, Spānija, Louletano – Hospital de Loule, +00:00:00

3. Garikoitz Bravo, Spānija, Euskadi Basque Country, +00:00:00

....

8. Krists Neilands(RRS), Latvija, Axeon Hagens Bermanm +00:00:00

 

Volta ao Alentejo velobrauciena kopvērtējums:

1.Krister Hagen, Norvēģija, Team Coop OsterHus”, 17:57:56

2. Enric Mas, Spānija, Klein Constantina, +00:00:01

3. Jesus Ezqerra, Spānija, Sporting Clube de Portugal/ Teviria, +00:00:10

...

12. Krists Neilands(RRS), Latvija, Axeon Hagens Berman, +00:00:28

 

Detaļas

Rīgas Riteņbraukšanas skola

Rīga, Grīvas iela 28, LV-1055

Tel.: 67473810, 67553275

Fax.: 67473809

e-mail: rrs@riga.lv

Izvēlne

menu