Neilands izcīna 39. vietu pasaules U23 čempionāta grupas braucienā +VIDEO intervija

14.10.2016

Latvijas izlases šosejas riteņbraucējs Krists Neilands(RRS) ceturtdien Kataras galvaspilsētā Dohā notiekošajā pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā U23 vecuma grupas braucienā izcīnīja 39. vietu, bet Ēriks Toms Gavars bija 142.

Ceturtdiena Kataras galvaspilsētā Dohā atnāca ar nedaudz lielāku vēju nekā iepriekšējās dienas. Tas gan nebija ļoti liels veldzes avots spēcīgajā karstumā. Pasaules čempionāta šosejas riteņbraukšanā piektajā sacensību dienā sākās grupas braucienu sacensības. Uz starta 166 kilometru garajā distancē izgāja U23 vecuma grupas sportisti. Dalībnieku vidū bija arī Latvijas izlases sportisti – Krists Neilands(RRS) un Ēriks Toms Gavars. Kopumā startēja 189 dalībnieki, kas ir jauns pēdējo gadu dalībnieku rekords. Kuplo riteņbraucēju skaitu veicināja arī vairāku Āfrikas un Āzijas valstu sportisti, kuri citos čempionātos nestartē.

166 kilometru garā distance tika sadalīta 11 apļos. Katrā no tiem bija virkne asu pagriezienu un līkumu, tomēr distance bija pilnībā līdzena. Pirmajos apļos noformējās 10 cilvēku liels atrāviens. No favorītu komandām, tajā bija ASV sportists Gregorijs Daniels, nīderlandietis Paskāls Ēnkorns, kolumbietis Braiens Gomešs un šveicietis Patriks Mullers. Latvijas sportisti tikmēr turējās lielajā grupā. Neilands vairāk tās priekšpusē, bet Gavars, piedzīvojot nelielu kritienu pirmajā aplī, tuvāk aizmugurei. Lielā grupa, kuras priekšgalā aktīvi bija Norvēģijas sportisti, ļāva bēgļiem iegūt 4 minūšu vadību.

Sākoties pēdējiem 50 kilometriem, peletons aktivizējās un itin strauji sāka deldēt pārsvaru. 30 kilometrus līdz finišam tas bija nedaudz virs minūtes. Aktīvi priekšgalā bija riteņbraukšanas lielvalstu braucēji – norvēģi, spāņi, itāļi un citi. Ņemot vērā, ka trasē nebija kāpumu, peletons ievērojami mazskaitlīgāks nekļuvu. Varēja prognozēt, ka cīņa par uzvarētāju izšķirsies finiša spurtā. Bēgļi tika panākti 10 kilometrus pirms finiša. Pēdējā aplī vadošajā grupā bija arī Krists Neilands(RRS), bet Ēriks Toms Gavars, kurš bija atdevis visus spēkus, zaudēja kontaktu no tās. Pēdējos kilometros notika bezkompromisa cīņa par pozīciju. Priekšā atradās gan norvēģu, gan arī franču un vāciešu komandas. Neilands tikmēr turējās labāko 20 skaitā. Dramatiskā finiša spurtā uzvaru izcīnīja Norvēģijas riteņbraucējs Kristofers Halvorsens, kurš uzreiz sev aiz muguras atstāja vācu sprinteri Paskālu Akermanu un itālieti Jakubu Marečko. Sāpīgas neveiksmes tikmēr piedzīvoja Francijas un Beļģijas līderi.

Krists Neilands(RRS) finišēja vadošās grupas priekšpusē un ieguva 39. vietu. Trenera Toma Flakša audzēknis pēdējā aplī darīja visu, lai cīnītos pret lielo nāciju skaitlisko pārspēku. Otrs Latvijas U23 šosejas riteņbraucējs Ēriks Toms Gavars finišēja 142. vietā, 10 minūtes un 29 sekundes aiz uzvarētāja.

INTERVIJA AR KRISTU NEILANDU UZREIZ PĒC FINIŠA:

 

 

 

Piektdien pasaules čempionātā uz starta izies vienīgais Latvijas junioru sportists Dohā, Kristers Ansons. Talseniekam priekšā starts grupas braucienā.

Pasaules čempionāts šosejas riteņbraukšanā U23 vecuma grupas brauciens:

  1. Kristoffer Halworsen, Norvēģija, 03:40:43
  2. Pascal Ackermann, Vācija, +00:00:00
  3. Jacku Morezko, Itālija, +00:00:00
  4. Phil Bauhaus, Vācija, +00:00:00
  5. Amund Jansen, Norvēģija, +00:00:00
  6. Janson Lowndes, Austrālija, +00:00:00

39. Krists Neilands(RRS), Latvija, +00:00:00

142. Ēriks Toms Gavars, Latvija, +00:10:29

 

2016. gada pasaules čempionāta šosejas riteņbraukšanā kalendārs 

14.10. Grupas brauciens junioriem, 135.3 km, Kristers Ansons

16.10. Grupas brauciens elites vīriem, 257.3 km, Andžs Flaksis, Māris Bogdanovičs

 

Latvijas izlases sastāvs pasaules čempionātam šosejas riteņbraukšanā:

Gatis Smukulis, Astana Pro team (Kazahstāna), Elites vīru grupa

Andžs Flaksis, Holowesko Citadel Racing team (ASV), Elites vīru grupa

Māris Bogdanovičs, Rietumu banka – Rīga, Elites vīru grupa

Krists Neilands, Axeon Hagens Berman (ASV), U23 vīru grupa

Ēriks Toms Gavars, Rietumu banka – Rīga, U23 vīru grupa

Kristers Ansons, Talsi/ MSĢ, Junioru grupa

Apkalpojošais personāls:

Toms Flaksis, treneris

Valērijs Lukjanovs, mehāniķis

Elīna Majore, fizoterapeite

Avots – www.lrf.lv