Neilands izcīna 3. vietu Karpatu velobrauciena posmā, Kaņepējam 4. vieta Sieminskiego memoriālā

03.05.2016

Pirmdien ar veiksmīgu sniegumu izcēlušies Latvijas U23 izlases šosejas riteņbraucēji. Krists Neilands(RRS) izcīnīja trešo vietu 150 kilometru garajā Karpatu velobrauciena (UCI 2.2) 3. posmā. Tikmēr “Rietumu – Delfin” komandas riteņbraucējs Deins Kaņepējs (RRS) izcīnīja ceturto vietu UCI 1.2 kategorijas velobraucienā “Memorial Romana Sieminskiego”.

Pirmdien Latvijas šosejas riteņbraucēji aizvadīja uzreiz divus UCI kategorijas velobraucienu startus Polijā. Latvijas U23 izlase cīnījās Karpatu velobrauciena (UCI 2.2) 3. posmā, kamēr “Rietumu – Delfin” vienība aizvadīja Romana Sieminskiego memoriālu (UCI 1.2).

Pirms trešā posma Karpatu velobraucienā Krists Neilands (RRS) ieņēma 27. vietu, 20 sekundes aiz līdera Mihala Palutas (“CCC Sprandi Polkowice”). No mūsu sportistiem sacensības turpināja arī – Ēriks Toms Gavars, Klāvs Rubenis (RRS) un Matīss Riekstiņš. Trešajā etapā sportistiem bija jāveic 150 kilometru gara distance ar virkni kāpumiem tajā.

Distances otrajā daļā atrāvienā devās Ēriks Toms Gavars, kurš kopā ar Lielbritānijas komandas “Wiggins” sportistu vēlāk tika noķerti. Uzvarētājs noskaidrojās sprinta finišā pret kalnu. Līderu vidū bija Krists Neilands (RRS), kurš spēja izcīnīt trešo vietu. Uzvaru posmā svinēja Austrālijas riteņbraucējs Hamsish Schreurs, bet otrais palika vācietis Makss Kanter. No pārējiem Latvijas sportistiem Ēriks Toms Gavars finišēja 112. vietā, 3 minūtes un 48 sekundes aiz līderiem. Jāatīmē, ka dobelnieks zaudēja kontaktu no vadošās grupas pēc tam, kad tika likvidēts viņa atrāviens. Klāvam Rubenim (RRS) 116., bet Matīsam Riekstiņam 117. pozīcija ( abiem +00:08:14).

Kopvērtējumā Neilands (RRS) pakāpās uz sesto vietu, līderim Hamsih Schreurs zaudējot 22 sekundes. Velobrauciens noslēgsies rīt, kad braucēju sagaida 130 kilometru garais ceturtais posms.

Savu līdz šim lielāko karjeras panākumu sasniedzis “Rietumu – Delfin” komandas šosejas riteņbraucējs Deins Kaņepējs (RRS), kurš kopā ar komandas biedriem – Emīlu Liepiņu, Māri Bogdanoviču, Armandu Bēci (RRS) un Andri Vosekalnu (RRS) pirmdien startēja UCI 1.2 kategorijas velobraucienā “Memorial Romana Sieminskiego”. Īsi pirms finiša no Pļaviņām nākušais Kaņepējs (RRS) spēja atrauties no grupas, cenšoties noķert trīs līderus. Lai arī tas neizdevās, tomēr Deins finišēja augstajā ceturtajā vietā, kas ir sportista līdz šim lielākais panākums UCI kategorijas velobraucienos. Deins arī izcīnīja vērtīgus UCI pasaules ranga punktus.

Avots – www.lrf.lv