Neilands ieņem 29. vietu pēc “Volta ao Alentejo” otrā posma

19.03.2016

Portugālē notiekošajā ‘Volta ao Alentejo” daudzdienu velobraucienā (UCI 2.2 kategorija) sacensību sezonu turpina aizvadītā gada Latvijas U23 čempions Krists Neilands(RRS). “Axeon Hagens Berman” komandas sportists pirmajā posmā finišēja 20. vietā, bet otrajā etapā kuldīdzniekam 49. pozīcija.

Jau vēstījām, ka aizvadītā gada Latvijas elites vicečempions un U23 grupas čempions šosejas riteņbraukšanā Krists Neilands(RRS) pēc trijām sezonām “Rietumu – Delfin” komandā, karjeru turpina ASV kontinentālajā vienībā “Axeon Hagens Berman”, kuras ģenerālmenedžeris ir leģendārā Edija Merksa dēls Aksels. Sezonu Krists iesāka Latvijas izlases sastāvā, piedaloties nacionālās kategorijas sacensībās Spānijā. Tikmēr debiju ASV kontinentālajā vienībā Krists piedzīvoja aizvadītās nedēļas nogalē, kad startēja “GP Liberty” velobraucienā, kur piedalījās arī “Rietumu – Delfin” sportisti. Diemžēl slimības dēļ latvietis sacensības nenoslēdza, izstājoties otrajā posmā.

Šajā nedēļā turpat Portugālē startēja UCI 2.2 kategorijas piecu dienu garais “Volta ao Alentejo” velobrauciens, kur startē dažādu valstu kontinentālās un klubu komandas. Dalībnieku vidū arī “Axeon Hagens Berman” vīri, ar Neilandu sastāvā.

Pirmajā posmā, kad riteņbraucēji sacentās 158 kilometru garajā distancē, uzvarētāja liktenis izšķīrās distances beigu daļā, kurā bija jāpievar virkne stāvu un pagaru kāpumu. Nepārspēts palika spānis Imanoels Estevezs, kurš 17 sportistu lielā grupiņā finiša spurtā apsteidza divus savus tautiešus – Davidu De La Fuenti un Hesusu Eskveru. Krists Neilands(RRS) finišēja deviņas sekundes aiz uzvarētāja un ieņēma 20. vietu.

Otrajā posmā jau dalībniekiem bija jāpievar 206 kilometru gara distance. Arī šeit lielās grupas finišs izpalika, jo braucēji sadalījās vairākās mazākās grupās. Uzvarēja Spānijas braucējs Enriks Mass no “Clein Constantia” vienības. Par divām sekundēm viņš apsteidza Garikoicu Bravo, bet trešais palika portugālis Rui Oliveira. Krists Neilands(RRS) finišēja 49. vietā, 27 sekundes aiz uzvarētāja.

Kopvērtējumā pērnās sezonas Latvijas vicečempions grupas braucienā ieņem 29. vietu, līderim Enrikam Masam zaudējot 46 sekundes. Šodien velobraucēji sacenšas 186 kilometru garajā trešajā posmā.

 

Avots www.lrf.lv