Neilands finišē 46. vietā kalniem bagātajā “Vuelta a Andalucia” 1. posmā

16.02.2017

Latvijas izlases un Izraēlas komandas “Israel Cycling team” šosejas riteņbraucējs Krists Neilands trešdienas pievakarē finišēja 46. vietā “Vuelta a Andalucia” (2 HC kategorija) daudzdienu velobrauciena 1. posmā. Uzvaru posmā guva titulētais Spānijas velosportists Alehandro Valverde.

Savu sezonas otro startu “Israel Cycling academy” profesionālās kontinentālās komandas sastāvā trešdien uzsāka 22 gadu vecais Latvijas izlases šosejas riteņbraucējs Krists Neilands(RRS). No Kuldīgas nākušais sportists ir dalībnieku vidū kalniem bagātajā 2HC kategorijas daudzdienu velobraucienā “Vuelta a Andalucia”.

Sacensības pirmo reizi norisinājās tālajā 1925. gadā. Visvairāk uzvaras kopvērtējumā guvis tituliem bagātais Spānijas riteņbraucējs Alehandro Valverde, kurš triumfējis četras reizes pēdējo piecu gadu laikā. Arī šajā gadā Valverde, kurš šosezon guvis vienu uzvaru un vienu otro vietu Maljorkas velobraucienos, bija dalībnieku vidū “Andalucia” velobraucienā. Kopumā velobraucienā jāveic pieci posmi. Četri no tiem būs kalnainā apvidū, bet vienā no etapiem gaidāms individuālais brauciens.

Pirmajā posmā velobrauciena dalībniekiem jāveic 155,4 kilometru gara distance ar pieciem izteiktiem kāpumiem, no kuriem divi bija pirmās kategorijas, divi otrās un viens trešās kategorijas kalns. Distances pirmajā daļā, neilgi pēc starta Malagas pilsētā, izveidojās dienas atrāviens. Tajā iesaistījās septiņi sportisti. Viņu vidū bija arī Krista Neilanda(RRS) komandas biedrs, čehs Daniels Tureks. Atrāviena pārsvars pār peletonu sasniedza 4 minūtes un 30 sekundes, tomēr tuvojoties izšķirošajiem notikumiem, pārsvars sāka sarukt. Pateicoties aktīvam “Trek Segafredo” komandas turētajam tempam, bēgļi tika panākti 34 kilometrus pirms finiša.

Turpinājumā sekoja izšķirošais kāpums, kurā sevi lieliska iespēja apliecināt bija kalnu speciālistiem. “Trek Segafredo” līderis Alberto Kontadors drīz vien pēc atrāviena likvidēšanas uzsāka izrāvienu. Viņam sekot spēja neliela sportistu grupiņa ar Valverdi, Rigoberto Uranu, Voutu Pouelu un vairākiem citiem sportistiem sastāvā. 20 kilometrus pirms finiša līderu grupiņa sadalījās. Uzreiz pēc noslēdzošā kāpuma pievarēšanas, nobraucienā solo izrāvienu veica Valverde, tomēr pie solo panākuma viņam tikt neizdevās.10 kilometrus pirms finiša Valverdi noķēra viņa tautietis Kontadors, bet nedaudz vēlāk abiem pievienojās vēl četri sportisti – brits Vouts Poels, šveicietis Sebastians Reihenbahs (“FDJ”), itālietis Djēgo Rosa (“Sky”) un vēl viens spāņu velosportists Aions Izagire (“Bahrein Merida”). Uzvarētāja liktenis izšķīrās finiša spurtā, kurā pārāks bija Valverde, ieliekot mazu pamatu uzvari arī šī gada velobrauciena kopvērtējumā. Otrais palika Poels, bet trešais Reihenbahs. Kontadoram sestā vieta, ar tādu pat laiku kā uzvarētājam.

Krists Neilands(RRS) pirmajā posmā bija labākais no “Israel Cycling academy” sportistiem. No Kuldīgas nākušais sportists finišēja četru sportistu lielā sekotāju grupā, kas uzvarētājam zaudēja 6 minūtes un 44 sekundes. Neilandam 46. vieta.

Ceturtdien norisināsies sacensību otrais posms, kurā dalībniekus sagaida 177,9 kilometru garais otrais posms, ar izteikti stāvu un garu kāpumu pēdējos kilometros līdz finišam.

Vuelta a Andalucia 1. posms: 155,4 km

1. Alejandro Valverde, Spānija, Movistar Team, 4:02:28

2. Wout Poels, Nīderlande, Team Sky, +00:00:00

3. Sébastien Reichenbach, Šveice, FDJ, +00:00:00

4. Diego Rosa, Itālija, Team Sky, +00:00:00

5. Jon Izaguirre, Spānija, Bahrain-Merida, +00:00:00

6. Alberto Contador, Spānija, Trek-Segafredo, +00:00:00

46. Krists Neilands(RRS), Latvija, Israel Cycling academy, +00:06:44 

Avots – www.lrf.lv