Neilands finišē 41. vietā Horvātijas tūres kalnu etapā

20.04.2018

Ceturtdien aizvadīts UCI HC kategorijas daudzdienu velobrauciena “Tour of Croatia” trešais posms ar finišu kalnā. 134 kilometru garajā distancē uzvaru izcīnīja Baltkrievijas riteņbraucējs Kanstancins Sivcovs (“Bahrain Merida”), bet Latvijas velosportists Krists Neilands no “Israel Cycling academy” ieņēma 41. vietu.

Horvātijas tūres trešais no kopumā sešiem posmiem izcēlās ar nopietniem kāpumiem. Īpaši smaga izvērtās distances pēdējā daļa. Pēdējie 28 kilometru tika veikti nopietnā kalnā augstuma starpībai pārsniedzot 1100 metrus. Bija skaidrs, ka kopvērtējumā situācija ievērojami mainīsies.

Distances laikā izveidojās piecu riteņbraucēju liels atrāviens, kurā neviens no favorītiem, kā arī Krista Neilanda (RRS audzēknis) komandas biedriem neietilpa. Kontroli grupā uzņēmās “Trek – Segafedo”, “CCC Sprandi Polkowice” un “Bahrain Merida” vienības. Arī latvieša pārstāvētā “Israel Cycling academy” vienība atradās grupas priekšējā daļā.

Sākoties pēdējam kāpumam, atrāviena pārsvars bija vien nedaudz virs vienas minūtes. Bēgļi gan bija sadalījušies un brauca pa vienam. Krists Neilands (RRS audzēknis) tikmēr turējās sekotāju grupas priekšējā daļā. Jāatzīmē gan, ka peletons garajā kāpumā bija kļuvis skaitliski daudz mazāks. Pēdējais atrāvienā esošais sportists tika panākts 19 kilometrus pirms finiša. Tobrīd Krists Neilands vairs nebija līderu grupā.

Cīņā par uzvaru pēdējos trijos kilometros “Bahrain Merida” komandas baltkrievu riteņbraucējs Kanstancins Sivcovs prata panākt un apsteigt vadībā esošo nīderlandieti Pīteru Veningu (“Roompot – Nederlandse Loterij”) 35 gadus vecais Sivcovs izcīnīja savu desmito uzvaru karjerā, trasē pavadot 3 stundas 31 minūti un 52 sekundes. Otrā vieta Veningam (+00:00:04), bet trijnieku noslēdza “Astana” komandas kazahu riteņbraucējs Jevgēņijs Gidičs, kuru no uzvarētāja šķīra 49 sekundes.

Krists Neilands (RRS audzēknis) finišēja 41. vietā starp 123 dalībniekiem. Uzvarētājam kuldīdznieks zaudēja 17 minūtes un 5 sekundes. Tomēr jāatzīmē, ka vēl 20 kilometrus pirms finiša mūsu sportists bija viens no vadošajiem lielajā grupā. Kopvērtējumā Krists atrodas 39. vietā (+00:17:15). Līderis ir Sivcovs, kurš par astoņām sekundēm apsteidz Veningu.

Velobrauciens turpināsies piektdien, kad dalībnieki veiks 171 kilometru garu distanci ar vairākiem salīdzinoši mazākiem kāpumiem nekā šodien.

Avots – www.lrf.lv