Neilands finišē 36. vietā "Herald Sun Tour" pirmajā posmā

Ceturtdien Austrālijā tika aizvadīts UCI 1. kategorijas daudzdienu velobrauciena “Herald Sun Tour” pirmais posms. Neskatoties uz to, ka sacensību gaitu lielā mērā ietekmēja velobraucienā startējošo pasaules tūres komandu aktīvais sniegums, finišā pārāks par visiem bija “Aqua Blue Sport” vienības dāņu riteņbraucējs Normans Lasse Hansens. Krists Neilands finišēja sekotāju grupā, ieņemot 36. vietu.

Ja aizvadītajā svētdienā Austrālijā notiekošajā Kaidela Evansa vārdā nosauktajā velobraucienā dalībnieki cīnījās spēcīgā karstumā, gaisa temperatūrai sniedzoties pat līdz 40 grādu atzīmei pēc celsija, tad ceturtdien notiekošā “Herald Sun Tour” daudzdienu velobrauciena norises vietā Kolačas pilsētā temperatūra bija krietni vien zemāka.

Trešdien notiekošajā prologā uzvaru Melburnas ielās izcīnīja “JLT Condor” britu sportists Edvards Klancijs, kamēr Latvijas čempions Krists Neilands, uzvarētājam zaudējot deviņas sekundes, tika ierindots 46. vietā. Kopumā velobraucienā startē 101 dalībnieks no pasaules tūres, pro kontinentālajām un kontinentālajām komandām, kā arī Austrālijas izlases.

Pirmajā etapā dalībniekus sagaidīja 161 kilometru garais pirmais posms. Distancē nebija lielu kāpumu, tomēr braucēji pievarēja virkni mazākus paugurus. Savu iespaidu atstāja arī vējš. Dienas atrāvienu iesāka Daniels Vaithauss no Japānas kontinentālās vienības “Interpo Stradalli”, kuram drīz vien pievienojās vēl pieci sportisti, starp kuriem nebija neviens no favorītiem cīņā par uzvaru posmā vai kopvērtējumā. Drīz vien līderu grupa ieguva četru minūšu pārsvaru pār peletonu. Kalnu starpfinišā sevi lieliski apliecināja atrāvienā esošais Breds Evanss, iegūstot vadību kalnu karaļa vērtējumā.

Sākotnēji peletonā kontroli uzņēmās kopvērtējuma līdera pārstāvētā “JLT Condor” vienība, tomēr turpinājumā savu vārdu teica abas profesionālās kontinentālās komandas “Trek – Segafredo” un “Mitchelton Scott”. 40 kilometrus pirms finiša sānu vējā lielā grupa sadalījās. Krists Neilands atradās vadošajā grupā. Par augstu vietu finišā gan kuldīdzniekam pacīnīties šajā posmā neizdevās, kam par iemeslu bija velosipēda tehniskais defekts – plīsusi riepa. Kamēr tehniskais defekts tika novērsts, līderus panākt vairs nebija iespējams.

Uzvarētāja liktenis noskaidrojās deviņu sportistu lielas grupiņas finiša spurtā. Pārāks pēdējos metros izrādījās prologa trešās vietas ieguvējs Normans Lasse Hensens no īru pro kontinentālās komandas “Aqua Blue”. Dānis uzreiz aiz sevis atstāja mājinieku Stīlu Van Hofuu. Vilšanās abām pasaules tūres komandām. Kamerons Maiers no “Mitchelton Scott” palika trešajā vietā, bet “Trek – Segafredo” Nīderlandes riteņbraucējam Koenam De Kortam ceturtā vieta.

Krists Neilands(RRS audzēknis) finišēja 36. vietā, 1 minūti un 21 sekundi aiz uzvarētāja. Augstāk par Kristu no “Israel Cycling academy” vīriem šajā etapā ierindojās mājinieks Zakari Demptsrers, kuram 12. pozīcija.

Kopvērtējumā līderis ir Hansens, kurš par deviņām sekundēm apsteidz Maieru. Krists Neilands pakāpies uz 39. vietu, 1 minūti un 39 sekundes aiz līdera. Velobrauciens turpināsies piektdien, kad dalībniekus sagaidīs 198 kilometru gara distance ar pauguriem tajā.

Herald Sun Tour 1. posms – 198 km:

 1. Lasse Norman Hansen, Dānija,  Aqua Blue Sport, 03:36:57
 2. Steele von Hoff, Austrālija, Bennelong SwissWellness     , +00:00:00
 3. Cameron Meyer, Austrālija, Mitchelton-Scott       , +00:00:00
 4. Koen De Kort, Nīderlande, Trek-Segafredo, +00:00:00
 5. Thomas Stuart, Lielbritānija, JLT Condor, +00:00:00
 6. Jeroen Meijers, Nīderlande, Roompot - Nederlandse Loterij, +00:00:00
 7. Damien Howson, Austrālija, Mitchelton-Scott, +00:00:00
 8. Cameron Bayly, Austrālija, Bennelong SwissWellness     , +00:00:00
 9. Ruben Guerreiro, Portugāle, Trek-Segafredo, +00:00:03
 10. Mads Pedersen, Dānija,  Trek-Segafredo, +00:00:03

 1. Krists Neilands(RRS audzēknis), Latvija, Israel Cycling academy, +00:01:21

Herald Sun Tour kopvērtējums:

 1. Lasse Norman Hansen, Dānija, Aqua Blue Sport, 03:38:42
 2. Cameron Meyer, Austrālija, Mitchelton-Scott, +00:00:09
 3. Steele von Hoff, Austrālija,  Bennelong SwissWellness, +00:00:10
 4. Cameron Bayly, Austrālija, Bennelong SwissWellness, +00:00:14
 5. Thomas Stuart, Lielbritānija, JLT Condor, +00:00:15
 6. Damien Howson, Austrālija, Mitchelton-Scott, +00:00:16
 7. Koen De Kort, Nīderlande, Trek-Segafredo, +00:00:16
 8. Jeroen Meijers, Nīderlande, Roompot - Nederlandse Loterij, 0:00:18
 9. Ruben Guerreiro, Portugālē, Trek-Segafredo, +00:00:22
 10. Mads Pedersen, Dānija, Trek-Segafredo, +00:00:33

 1. Krists Neilands(RRS audzēknis), Latvija, Israel Cycling academy, +00:01:39

 

Avots – www.lrf.lv

Detaļas

Rīgas Riteņbraukšanas skola

Rīga, Grīvas iela 28, LV-1055

Tel.: 67473810, 67553275

Fax.: 67473809

e-mail: rrs@riga.lv

Izvēlne

menu