Neilands finišē 14. vietā “Volta ao Alentejo” velobrauciena 1. posmā

23.02.2017

Latvijas izlases uz Izraēlas komandas “Israel Cycling academy” šosejas riteņbraucējs Krists Neilands(RRS) trešdienas pievakarē finišēja 14. pozīcijā UCI 2.1 kategorijas daudzdienu velobrauciena “Volta ao Alentejo” 1. posmā. Ceturtdien tiek aizvadīts sacensību otrais posms.

Portugālē notiekošais “Volta ao Alentejo” daudzdienu velobraucienam līdz šim gadam tika piešķirta UCI 2.2 kategorijas, tomēr šajā sezonā organizatori spēruši soli augstāk, reģistrējot sacensības UCI 2.1 kategorijai. Piecu dienu garajā velobraucienā paugurainā reljefā startē 19 komandas, tostarp pasaules tūres vienība “Movistar”, piecas profesionālās kontinentālās vienības un virkne kontinentālo komandu. Dalībnieku vidū arī Krista Neilanda pārstāvētā “Israel Cycling academy” vienība ar latviešu sportistu sastāvā, kā arī kuldīdznieka bijusī vienība “Axeon Hagens Berman” (ASV). Pērn Neilands šo sacensību kopvērtējumā ieguva 12. vietu, esot piektais labākais jaunais braucējs.

Sacensību pirmajā posmā dalībniekus sagaidīja 158 kilometru gara distance ar vairāk kāpumiem distances beigu daļā. Arī finišs veda pret kalnu. Neilands stabili atradās līderu vidū līdz pat finišam. Līdz pēdējam kāpumam visi atraušanās mēģinājumi tika likvidēti un uzvarētājs tika noteikts finiša kāpumā. Uzvaru posmā izcīnīja Rinaldo Nocentini no portugāļu kontinentālās vienības “Sporting Clube de Portugal”. 39 gadus vecais veterāns, kurš septiņas sezonas pavadījis franču pasaules tūres komandā “AG2R La Mondiale”, otrajā vietā atstāja Spānijas profesionālās kontinentālās komandas “Caja Rual Seguros RGA” riteņbraucēju Eduardu Pradesu un “Movistar” vienības pārstāvi Karlosu Berbero.

Krists Neilands (RRS) finišēja vadošajā grupā ar tādu pat laiku kā uzvarētājs. Latviešu sportistam 14. vieta, kas bija augstākā no “Israel Cycling team” vienības. Ceturtdien notiks sacensību otrais posms, kurā dalībnieki sacentīsies 171,3 kilometru garajā distancē.

Volta ao Aletejo velobrauciena 1. posms  – 158 km:

1. Rinaldo Nocentini, Itālija, Sporting Clube de Portugal, 04:04:09

2. Eduard Pradess, Spānija, Caja Rual Seguros, +00:00:00

3. Carlos Berbero, Spānija, Movistar team, +00:00:00

4. David Del La Fuente, Spānija, Luletano – Hospital de Loule, +00:00:00

5. Jan Tratnik, Slovēnija, CCC Srandi Polkowice, +00:00:00

6. Edgar Pinto, Portugāle, La Aluminios –Metalusa, +00:00:00

14. Krists Neilands (RRS), Latvija, Israel Cycling academy, +00:00:00

 

Avots – www.lrf.lv