Neilands finiša spurtā izcīna otro vietu Portugāles tūres trešajā posmā + VIDEO

Pirmo UCI kategorijas velobrauciena goda pjedestālu Latvijas čempiona kreklā izcīnījis Krists Neilands(RRS audzēknis), kurš finišēja otrajā vietā 162,1 kilometru garajā "Volta a Portugal" daudzdienu velobrauciena (UCI 2.1 kat.) trešajā posmā. Kopvērtējumā kuldīdznieks pacēlies uz 17. vietu.

"Volta a Portugal" ir ceturtais garākais UCI kategorijas daudzdienu velobrauciens Eiropā. Garākas ir tikai trīs garandtūres - "Giro d Italia", "Tour de France" un "Giro d Italia". Portugāles tūrē iekļauti prologs un desmit etapi. Sacensības uzsāka 140 sportisti no dažādu valstu profesionālajām kontinentālajā, kontinentālajām un klubu vienībām. Viņu vidū arī "Israel Cycling academy" ar Latvijas čempionu Kristu Neilandu(RRS audzēknis) sastāvā.

Prologu un pirmos divus etapus Krists aizvadīja ļoti stabili, visās trīs dienās ierindojoties TOP 30 skaitā (26., 23. un 21. vieta). Sacensību trešajā posmā sportisti mērojās spēkiem 162,1 kilometru garajā distancē. Tajā tika iekļauti divi trešās un viens otrās kategorijas kāpums. Distances pirmajā daļā notika atrāviens, kurā iesaistījās arī viens no Krista Neilanda(RRS audzēknis) komandas biedriem. Līdz izšķirošajioem notikumiem gan peletons bēgļus panāca.

Pēdējos kilometros Neilands atradās vadošās grupas priekšējā daļā. Distances beigas veda vairāk kalnā augšup, kas mūsu sportistam bija itin parocīgi. Tomēr lielā grupa līdz finišam tā arī nesadalījās. Uzvarētāja liktenis izšķīrās finiša spurtā. Tajā lieliski sevi apliecināja mūsu sportists, kurš izvirzījās labāko vidū. Aizraujošā cīņā Latvijas čempions izcīnīja otro vietu, piekāpjoties tikai Francijas šosejas riteņbraucējam Braienam Alafilipem no "Equiqe Cycliste Armee de Terre" vienības. Uzreiz aiz Neilanda finišēja mājinieks Daniels Mestre. Trasē mūsu sportists pavadīja 4 stundas 6 minūtes un 8 sekundes. Krists par otro vietu ieguva piecus UCI pasaules ranga punktus, kā arī izvirzījās sestajā vietā aktīvākā braucēja vērtējumā.

Kopvērtējumā pēc trijiem posmiem līderpozīcijas saglabā "W52/ FC Porto" vienības pārstāvis Rauls Alarkons, no kura par sešām sekundēm atpaliek Alehandro Markjē ("Sporting club de Portugal"). Krists Neilands(RRS audzēknis) pakāpies uz 17. vietu un no Alarkona atpaliek par 50 sekundēm.
Otrdien tiks aizvadīts velobrauciena ceturtais posms, kurā dalībnieki sacentīsies 152,7 kilometru garajā kalnu posmā. Pēdējie kilometri vedīs garā un stāvā kāpumā, kura virsotnē riteņbraucēji atradīsies vairāk nekā 1000 metru augstumā virs jūras līmeņa.

"Volta a Portugal" 3. posms - 162,1 km:
1. Bryan Alaphilippe, Francija, Equiqe Cycliste Armee de Terre, 04:06:08
2. Krists Neilands, Latvija, Israel Cycling academy,(RRS audzēknis), +00:00:00
3. Daniel Mestre, Portugāle, Efapel, +00:00:00
4. Vicente Garcia De Mateos, Spānija, Louletano, +00:00:00
5. Marco Tizza, Itālija, GM Europa Ovini, +00:00:00
6. Manuel Antunes, Portugāle, W52/ FC Porto, +00:00:00

 

Avots – www.lrf.lv

 

Detaļas

Rīgas Riteņbraukšanas skola

Rīga, Grīvas iela 28, LV-1055

Tel.: 67473810, 67553275

Fax.: 67473809

e-mail: rrs@riga.lv

Izvēlne

menu