Neilands 12. kalnu karaļa un jaunā braucēja vērtējumos “Tirreno – Adriatico” kopvērtējumā

14.03.2018

tālijā noslēdzies “Tirreno – Adriatico” velobrauciens. Noslēdzošajā etapā – individuālajā braucienā – uzvarēja “BMC” komandas riteņbraucējs Roans Deniss, bet kopvērtējumā triumfs “Sky” vienības sportistam Mihalam Kvatkovskim. Latvijas čempionam Kristam Neilandam(RRS audzēknis) sava pirmā pasaules tūres daudzdienu velobrauciena noslēdzošajā posmā 98. pozīcija. Kopvērtējumā kuldīdznieks ierindots 93. vietā, ieņemot 12. vietas kalnu karaļa un labākā jaunā braucēja vērtējumos.

Otrdien Itālijas pilsētā Sanbenedeto del Tronto noslēdzās prestižais pasaules tūres daudzdienu velobrauciens “Tirreno – Adriatico”. Pēdējā posmā riteņbraucējus sagaidīja desmit kilometru garais individuālais brauciens bez kāpumiem distances laikā. Pirms izšķirošā etapa kopvērtējuma vadībā atradās 2014. gada pasaules čempions Mihals Kvjatkovskis (“Sky”), kurš par trijām sekundēm apsteidza “BMC” komandas riteņbraucēju Damiano Karuzo.

Individuālajā braucienā visātrāko laiku sasniedza viens no šī posma galvenajiem favorītiem – 27 gadus vecais austrālietis Roans Deniss. Viņa laiks distancē bija 11 minūtes un 14 sekundes (vidējais ātrums 53,68 kilometri stundā). Otro vietu ieguva nīderlandietis Juss Van Emdens (“LottoNL Jumbo”), kurš uzvarētājam zaudēja četras sekundes. Tikmēr trijnieku noslēdza Spānijas čempions individuālajā braucienā Honatans Kastrovjeho (“Sky”), kuru no Denisa šķīra astoņas sekundes.

Krists Neilands(RRS audzēknis) 135 dalībnieku konkurencē uzrādīja 98. laiku, uzvarētājam zaudējot 1 minūti un 16 sekundes. Kuldīdznieka vidējais ātrums trasē bija 48,24 kilometri stundā.

Kopvērtējumā uzvaru nosargāja polis Mihals Kvjatkovskis. “Sky” komandas riteņbraucējs individuālajā braucienā uzrādīja 12. labāko laiku, tomēr bija pārāks pār tuvākajiem sekotājiem. Kvjato par 24 sekundēm apsteidza Damiano Karuzo, kuram otrā vieta. Trešā vieta kopvērtējumā Kvjatkovska komandas biedram Geraintam Tomasam (+00:00:32).

“Israel Cycling academy” komandas Latvijas riteņbraucējs Krists Neilands(RRS audzēknis) sekmīgi noslēdzis savu pirmo pasaules tūres daudzdienu velobraucienu. Kopvērtējumā kuldīdznieks tika ierindots 93. vietā. Jāizceļ Krista aktīvais sniegums ceturtajā un sestajā posmā, kur viņš iesaistījās atrāvienos. Rezultātu ziņā individuāli veiksmīgākais etaps Kristam bija trešais, kurā viņš finišēja 37. vietā. Krists ieguva arī 12. vietu kalnu karaļa vērtējumā, kā arī labākā jaunā braucēja vērtējumā.

 

Avots – www.lrf.lv