Neilands 11. labākais jaunais braucējs Jūtas daudzdienu velobraucienā

09.08.2016

Naktī uz pirmdienu ASV noslēdzās augstākā kategorijas daudzdienu velobrauciens “Tour of Utah”. Par kopvērtējuma uzvarētāju kļuva “Jelly Belly p/b Maxxis” komandas Austrālijas riteņbraucējs Lačlans Mortnons, otrajā vietā atstājot Krista Neilanda komandas biedru Adrianu Kostu. Neilands sacensību noslēgumā ieņēma 57. vietu, esot 11. labākais jaunais braucējs. Tikmēr Andžam Flaksim 64. pozīcija.

Jau vēstījām par Jūtas daudzdienu velobraucienu, kurā startēja arī divi Latvijas riteņbraucēji – Krists Neilands(RRS) un Andžs Flaksis(RRS). Abi mūsu sportisti lielāko uzmanību posmos veltīja komandas kopējām interesēm, palīdzot komandas biedriem cīnīties par augstām vietām kopvērtējumā. Krists Neilands(RRS) visskaļāk par sevi lika runāt trešajā etapā, kad iesaistījās dienas atrāvienā, bet distances otrajā pusē tika noķerts.

Naktī uz pirmdienu pēc Latvijas laika tika aizvadīts sacensību noslēdzošais septītais posms, kurā riteņbraucēji sacentās 125,7 kilometru garajā, bet ļoti smagajā distancē. Trasē bija jāveic vairāki nozīmīgi kāpumi augstkalnes apstākļos. Viss izšķīrās pēdējā lielajā kāpumā, kur vadību ieguva Lačlans Mortons, kurš pirms šī posma kopvērtējumā par 22 sekundēm atpalika no pazīstamā ASV riteņbraucējs Endrjū Talanska, bet bija 34 sekunžu vadībā pār trešajā vietā esošo Krista Neilanda(RRS) komandas biedru Adrianu Kostu.

24 gadus vecais Mortons, kurš trīs sezonas ir pavadījis bijušajā “Garmin Sharp” pasaules tūres komandā, spēja savu pārsvaru pār sekotājiem nosargāt un pārliecinoši finišēja pirmajā vietā. Tuvākais sekotājs Kosta, kura labā trasē darbojās Neilands, finišēja 31 sekundi vēlāk un bija otrais. Tikmēr kopvērtējuma līdera godu pazaudēja Talanskis, kurš posmu noslēdza ceturtajā vietā, 1 minūti un 51 sekundi aiz Mortona.

Krists Neilands(RRS) un Andžs Flaksis(RRS) finišēja sekotāju grupā, kas uzvarētājam zaudēja 17 minūtes un 42 sekundes. Kristam 46., bet Andžam 47. vieta starp 91 dalībnieku, kurš spēja noslēgt sacensības.

Kopvērtējumā par velobrauciena uzvarētāju kļuva Lačlans Mortons, kuram nozīmīgo titulu ļāva izcīnīt, veiksmīgi aizvadītais pēdējais posms. Viņš par 1 minūti un 9 sekundēm apsteidza Neilanda komandas biedru Kostu, kura panākumā savs nopelns arī kuldīdzniekam. Tikmēr labāko trijnieku noslēdza Toma Skujiņa komandas biedrs Endrjū Talanskis (+00:01:39). Kristam Neilandam velobrauciena kopvērtējumā 57. vieta (+01:06:48), bet Andžam Flaksim 64. pozīcija (+01:16:11).

 

Avots – www.lrf.lv