Neilandam sestā vieta Portugāles tūres 8. posmā un saglabāts jaunā braucēja līdera krekls

14.08.2017

Svētdien Portugālē tika aizvadīts UCI 1. kategorijas daudzdienu velobrauciena “Volta a Portugal” astotais no kopumā desmit posmiem. 159,8 kilometru garajā distancē “Israel Cycling academy” vienības Latvijas šosejas riteņbraucējs Krists Neilands(RRS audzēknis) finišēja sestajā vietā, kopvērtējumā pārliecinoši nostiprinot savas pozīcijas labākā jaunā braucēja vērtējumā.

Svētdien Portugāles tūrē tika aizvadīts astotais etaps. Tajā 120 velobraucienu turpinošie riteņbraucēji veica 159,8 kilometru garu distanci, kurā tika iekļauti divi trešās un viens otrās kategorijas kāpums. Šis etaps reljefa ziņā bija kā iesildīšanās pirms pirmdienas smagā kalnu posma.Vienīgais Latvijas pārstāvis šajās sacensībās – Krists Neilands (“Israel Cycling academy”)(RRS audzēknis) – pirms astotā posma kopvērtējumā no 16. vietas bija pacēlies uz 14. Tāpat kuldīdznieks saglabāja savas pozīcijas labākā jaunā braucēja vērtējumā. Arī astotajā posmā tieši Neilands bija “Israel Cycling academy” komandas līderis, kuram palīdzēja pārējie komandas biedri.

Pēc tam, kad tika likvidēts atrāviens, notika spraiga cīņa par iniciatīvu. Peletona priekšā atradās arī Krists Neilands(RRS audzēknis). Uzvarētāja liktenis izšķīrās viens finiša taisnē, pirms kuras grupa nedaudz sadalījās. Latvietis atradās kopā ar līderiem. Finiša spurtā mūsu braucējam sestā vieta. Posmā uzvarēja Vicente Garsia De Mateos (“Louletano – Hospital de Loule”), kurš par nieka tiesu apsteidza mājinieku Danielu Mestri. Trešo vietu ieguva itālietis Marko Tiza (“GM Europa Ovini”). Uzvarētāja laiks trasē bija 4 stundas 6 minūtes un 39 sekundes.

Kopvērtējumā Krists Neilands saglabā 14. vietu. Viņu no līdera Raula Alarkona šķir 6 minūtes un 58 sekundes. Krists nostiprinājis savu vadību labākā jaunā braucēja vērtējumā. Tuvākais sekotājs Luiss Gomežs (“Radio Popular Boavista”) atpaliek par 2 minūtēm un 2 sekundēm.

Pirmdien tiks aizvadīts sacensību smagākais etaps – 184 kilometru garais grupas brauciens. Tajā iekļauts viens augstākās kategorijas kalns, kura virsotnē sportisti atradīsies teju 2000 metru augstumā virs jūras līmeņa. Arī distances beigu daļā sagaidāmi trīs mazāki kāpumi, kas no sportistiem prasīs daudz spēka.

Volta a Portugal velobrauciena 8. posms  159,8 km:

 1. Vicente Garcia De Mateos, Spānija, Louletano – Hospital de Loula, 04:06:39
 2. Daniel Mestre, Portugāle, Efapel, +00:00:00
 3. Marco Tizza, Itālija, GM Europa Ovini, +00:00:00
 4. Cesar Gustavo Veloso, Spānija, W52/ FC Porto, +00:00:00
 5. Rinaldo Nocentini, Itālija, Sporting Clube de Portugal, +00:00:00
 6. Krists Neilands, Latvija, Israel Cycling academy,(RRS audzēknis) +00:00:00

Volta a Portugal velobrauciena kopvērtējums:

 1. Raul Alarcon, Spānija, W52/ FC Porto, 36:23:13
 2. Vicente Garcia De Mateos, Spānija, Louletano – Hospital de Loula, +00:00:14
 3. Rinaldo Nocentini, Itālija, Sporting Clube de Portugal, +00:00:19
 4. Cesar Gustavo Veloso, Spānija, W52/ FC Porto, +00:00:26
 5. Manuel Amaro Antunes, Portugāle, W52/ FC Porto, +00:00:34
 6. Joa Benta, Portugāle, Radio Popular Boavista, +00:01:35

 1. Krists Neilands, Latvija, Israel Cycling academy,(RRS audzēknis) +00:06:58

Avots – www.lrf.lv