Neilandam Latvijas komandas sastāvā 4. vieta Spānijas kausa posmā

29.02.2016

Svētdien Spānijā tika aizvadīts nacionālās kategorijas velobrauciens “Trofeo Guerrita”, kurā startēja arī Latvijas Nacionālā komanda. Kāpumiem bagātajā 148 kilometru garajā distancē ceturto vietu izcīnīja Krists Neilands(RRS), kurš arī ieguva aktīvākā braucēja kreklu.Jauno šosejas riteņbraukšanas sezonu svētdien Spānijā uzsāka uzreiz septiņi Latvijas kontinentālo komandu braucēji, apvienojoties zem Latvijas Nacionālās komandas vārda. “Trofeo Guerrita” velobraucienā, kas iekļauts Spānijas kausa izcīņas kalendārā, no latviešiem startēja – Armands Bēcis(RRS), Emīls Liepiņš, Māris Bogdanovičs, Ēriks Toms Gavars, Matīss Riekstiņš, Deins Kaņepējs(RRS) (visi “Rietumu – Delfin”) un Krists Neilands(RRS) (“Axeon Hagens Berman”). Jāizceļ, ka Gavaram un Riekstiņam šīs bija pirmās sacensības ārpus Baltijas reģiona pieaugušo konkurencē.

“Trofeo Guerrita” velobraucienā sportistiem bija jāveic kopumā 148 kilometru gara distance ar virkni kāpumiem, tostarp arī pirmās kategorijas kalniem. No starta izveidojās atrāviens, kurā no latviešiem iesaistījās Deins Kaņepējs(RRS) un Emīls Liepiņš. Abi sportisti ieguva pirmās vietas pirmajos trijos starpfinišos. Pirmajā starpfinišā trešais tikmēr bija Krists Neilands(RRS) , kurš atrāvās no peletona 500 metrus pirms tā. Vēlāk gan Liepiņš un Kaņepējs tika panākti. Pirmās kategorijas kāpumā no konkurentiem atrāvās pieci sportisti. Viņu vidū bija arī kuldīdznieks Krists Neilands(RRS). Pēc kāpuma līderu grupu panāca 25 sportistu liela sekotāju grupa ar dobelnieku Māri Bogdanoviču tajā.

Nākamais pavērsiens notika 40 kilometrus pirms finiša, kad nācās pievarēt trešās kategorijas kāpumu. Pēc tā, vadībā atradās Spānijas riteņbraucējs Alvaro Ouadross, kuram sekoja 11 braucēju liela grupa ar Kristu Neilandu(RRS) tajā. Finišā Ouadross svinēja itin pārliecinošu solu uzvaru, kamēr Krists Neilands finišēja ceturtajā vietā. Atzīstams rezultāts arī Mārim Bogdanovičam, kuram 13. vieta. Vienā no nākamajām sekotāju grupām finišēja Ēriks Toms Gavars, ieņemot 48. pozīciju. Pārējie latvieši finišēja pēc noteiktā laika limita, tomēr jāatzīmē Kaņepēja un Liepiņā veikums pirmajos starpfinišos, ko gan organizatori nenovērtēja aktīvākā braucēja ieskaitei.

Avots www.lrf.lv