Neilanda vienība saņēmusi ielūgumu dalībai “Giro d Italia” un vēl divos prestižos velobraucienos

23.01.2018

Šajā sezonā Krista Neilanda pārstāvētā Izraēlas profesionālā kontinentālā vienība “Israel Cycling academy” saņēmusi oficiālu ielūgumu dalībai “Giro d Italia” velobraucienā. Tāpat prestižās grandtūres rīkotāji – “RCS Sport” – komandai devuši iespēju startēt arī “Milano – Sanremo” un “Tirreno – Adriatico” velobraucienos.

Jau pērn tapa zināms, ka 2018. gada “Giro d Italia” daudzdienu velobrauciena pirmie posmi notiks Izraēlā. Nedaudz vēlāk bija skaidrs, ka lieliskas iespējas piedalīties prestižajās sacensībās būs vienīgajai Izraēlas profesionālajai kontinentālajai komandai “Israel Cycling academy”, kuras sastāvā otro sezonu aizvada pērnā gada Latvijas elites čempions grupas braucienā Krists Neilands (RRS audzēknis).

Nesen kā “Giro d Italia” un vairāku citu prestižu sacensību rīkotāji – kompānija “RCS Sport” – piešķīra oficiālos ielūgumus (“wildcard”) dalībai šajā grandtūrē vairākām profesionālajām kontinentālajām komandām. Kā jau tika prognozēts, starp četrām uzaicinātajām komandām, ir “Israel Cycling academy”. Itālijas prestižākajā daudzdienu velobraucienā startēs arī itāļu pro kontinentālās vienības:  “Androni Giocatolli”, “Bardiani CSF”, un “Willer Triestina – Selle Italia”. Bez tam, dalībnieku vidū būs  visu 18 pasaules tūres komandu sportisti. Uz starta redzēsim arī Alekseja Saramotina pārstāvēto “Bora – hansgrohe” vienību  un “Trek – Segafredo”, ko pārstāv Toms Skujiņš.

Līdz ar ielūgumu startēt “Giro d Italia” velobraucienā, Krista Neilanda(RRS audzēknis) pārstāvētā “Israel Cycling academy” vienība reizē arī tika pie iespējas ņemt dalību divos citos Itālijā notiekošajos pasaules tūres velobraucienos – “Tirreno Adriatico” daudzdienu sacensībās, kā arī “Milano – Sanremo” klasikā.

Jauno sezonu pērnā gada Latvijas čempions uzsāks Austrālijā. Ceturtdien, 25. janvārī, Krists startēs nacionālā mēroga kritērija brauciena sacensības, kas gaidāms kā lielisks šovs skatītājiem. Tikmēr svētdien, 28. janvārī, kuldīdznieks ņems dalību pasaules tūres viendienu velobraucienā “Cadel Evans Great Ocean Road race”. No 31. janvāra līdz 4. februārim trenera Toma Flakša audzēknis piedalīsies UCI 1. kategorijas daudzdienu velobraucienā “Herald Sun Tour”. Nevar nepieminēt, ka šajā sezonā “Israel Cycling academy” komandā strādā arī Latvijas velomehāniķis Kristaps Osis.

Šajā nedēļā sezonas pirmie starti paredzēti vēl trijiem Latvijas velosportistiem. Ceturtdien, 25. janvārī, Spānijai piederošajā Maljorkas salā sāksies un līdz svētdienai turpināsies četri UCI 1. kategorijas viendienu velobraucieni. Tajos pirmo reizi uz konkurentu fona šajā sezonā redzēsim Alekseju Saramotinu(Bijušais RRS audzēknis), kuram šī būs otrā sezona Vācijas pasaules tūres komandas “Bora – hansgrohe” sastāvā.

Tikmēr debiju UCI kategoriju velobraucienos  “Trek – Segafredo” vienības rindās Maljorkā piedzīvos Toms Skujiņš (Bijušais RRS audzēknis).

Šīs nedēļas svētdienā pirmo startu leģionāra statusā aizvadīs Latvijas sprinteris Māris Bogdanovičs. Dobelnieks starpsezonā pievienojies Albānijā reģistrētajai Itālijas kontinentālajai  komandai “Amore & Vita – Selle SMP”. Pirmās sacensības jaunās komandas sastāvā Mārim gaidāmas Marseļas lielās balvas izcīņā (UCI 1. kategorijas viendienas velobrauciens). Šajās sacensībās dalībniekus sagaida 145 kilometru gara distance paugurainā apvidū. Dalībnieku vidū būs arī franču pasaules tūres komandas – “FDJ” un “AG2R La Mondiale” – kā arī virkne pro kontinentālo vienību.

Avots – www.lrf.lv