Nedēļas nogalē Kuldīgā notiks tradicionālās Jāņa Baukša piemiņas sacensības

27.04.2018

Šīs nedēļas nogalē Kuldīgā un tās apkārtnē norisināsies jau piektās trenera Jāņa Baukša piemiņas sacensības šosejas riteņbraukšanā. Sestdien gaidāmas sacensības individuālajā un grupas braucienos, bet svētdien jaunāko grupu braucēji mērosies spēkiem aizraujošajos kritērija braucienos.

Jānis Baukšis ir viens no riteņbraukšanas sporta pamatlicējiem Kuldīgā. Viņa audzēkņu vidū ir virkne augstas klases panākumus guvuši šosejas riteņbraucēji, tostarp pasaules čempions Romāns Vainšteins. Vienlaikus, Baukšis bijis arī Kuldīgas novada sporta skolas direktors. Savas darbības laikā viņš allaž iestājies par riteņbraukšanu, sniedzot šim tradīcijām un panākumiem bagātajam sporta veidam lielu atbalstu.

Par godu trenera piemiņai piekto gadu tiek rīkots Jāņa Baukša kausa sacensības. Šajā gadā tās notiks šīs nedēļas nogalē Kuldīgā un tās apkārtnē, pulcējot dažāda vecuma šosejas riteņbraukšanas cienītājus no Latvijas un Lietuvas.

Sestdien pulksten 11:00 Pelču ciematā tiks dots starts piecu kilometru garajam individuālajam braucienam, kurā piedalīsies D un C grupas zēni, meitenes, jaunieši, kā arī jaunietes.

Šīs pašas dienas pulksten 15:00 Priedainē sāksies grupas braucieni. Pirmajā braucienā 70 kilometru garajā distancē sacentīsies amatieru un junioru grupu sportisti (Open grupa). Šīm sacensībām piešķirta arī Latvijas Riteņbraukšanas federācijas amatieru ranga trešā kategorija. Pulksten 17:00 distancē dosies zēnu un jauniešu meiteņu grupu braucēji, sacenšoties 30 kilometru garajā distancē. Tikmēr diena noslēgsies ar jauniešu un junioru meiteņu braucienu. Tā sākums pulksten 18:00.

Svētdien Kuldīgas Pilsētas laukumā no pulksten 10:30 notiks azartiskie un aizraujošie kritērija braucieni. D grupas zēni un meitenes veiks 12 kilometru garu distanci, C grupas zēni un jaunietes mērosies spēkiem 16 kilometru garajā braucienā, kamēr jaunietes un juniores sacentīsies 22 kilometru garajā trasē. Jaunāko grupu braucējiem, kas sacentīsies visās trijās disciplīnās, tiks noteikts arī kopvērtējums. Dalību apstiprinājuši ne tikai dalībnieki no Latvijas, bet arī Lietuvas pilsētām – Klaipēdas un Šiales.

Jāizceļ, ka ātrākajiem sacensību braucējiem balvas sarūpējuši trenera Jāņa Baukša bijušie audzēkņi – Oļegs Meļehs, Andrejs Uzulēns un Pēteris Šneiders. Tāpat jaunie braucēji cīnīsies par balvām, kuras sagādājis kuldīdznieks Krists Neilands, kurš maija sākumā debitēs “Giro d Italia” velobraucienā. Open grupā gaidāmas balvas ne tikai finišā, bet arī starpfinišos. Sacensību rīkotāji sveiks arī labākās meiteņu grupu braucējas. Jāņa Baukša piemiņas kausu rīko Kuldīgas novada sporta skola sadarbībā ar riteņbraukšana klubu “Goldingen Cycling club”.

 

Avots – www.lrf.lv