Muižnieks un Laizāne SEB MTB maratona Madonas posmā kļūst par Latvijas čempioniem

18.06.2018

Svētdien Madonā aizvadīts SEB MTB maratona ceturtais posms, kas reizē bija arī Latvijas čempionāts MTB maratonā. Par valsts čempionu elites grupā vīriem kļuva “Pulsaar” komandas riteņbraucējs Oskars Muižnieks, kamēr dāmām nepārspēta palika profesionālā šosejas riteņbraucēja Lija Laizāne(RRS audzēkne). Vērienīgajā “Virši – A” distancē triumfēja Jānis Priževoits un Santa Sanija Jurgena. Foto: Edgars Vaivads.

SEB MTB maratona sezonas ceturtais posms tika gaidīts ar īpašu interesi, jo tā ietvaros tika noskaidroti arī Latvijas čempioni MTB maratona disciplīnā. Kuplo riteņbraucēju saimi uzņēma Madonā esošā sporta un atpūtas bāze “Smeceres sils”. Četros dažādos braucienos startēja velo mīļi no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Zviedrijas un Baltkrievijas.“Toyota Hybrid” distancē dalībnieki veica 62 kilometru garu distanci, kuras sākuma un beigu daļa veda pa Smeceres sila trasi, ļaujot līdzjutējiem aktīvi sekot līdzi notikumiem trasē. Sākuma daļā līderu vidū nonāca “Pulsaar” komandas riteņbraucējs Uldis Ālītis un “NN Sporta klubs” sportists Reinis Andrijanovs. Distances otrajā daļā abiem pievienojās Ālīša komandas biedrs Oskars Muižnieks.

Tuvojoties finišam, sekotāji līderu trio spēja pietuvoties. Negaidot, ka tiks panākts, atrāvienu veica Muižnieks. Alūksnietis ieguva pārsvaru, ko nosargāja līdz finišam. “Pulsaar” komandas riteņbraucējs pirmo reizi karjerā kļuva par Latvijas čempionu MTB maratonā, bet Madonas posmā uzvarēja otro gadu pēc kārtas. Trasē olimpietis pavadīja 2 stundas 4 minūtes un 17 sekundes. Augsto otro vietu absolūtajā vērtējumā, bet uzvaru Latvijas amatieru čempionātā guva “NN Sporta kluba” pārstāvis Reinis Andrijanovs, kurš Muižniekam zaudēja 21 sekundi. Labāko trijnieku SEB MTB maratona posmā noslēdza “ZZK” sportists Dmitrijs Sorokins.

Latvijas elites čempionāta sudrabs tika Ivaram Prokofjevam (“ZZK”), bet bronza Uldim Ālītim (“Pulsaar”). Amatieru čempionāta otrā vieta Laurim Purniņam (“MySport veikals”), bet trešā pozīcija Kārlim Baltacim (“Patria – Bottecchia”). SEB MTB maratona kopvērtējumā vīriem absolūtajā vērtējumā līdera godu saglabā “ZZK” sportists Jānis Ozols, kuram šajā posmā astotā vieta. Otrajā un trešajā vietā seko viņa komandas biedri – Dmitrijs Sorokins un Ivars Prokofjevs.

Dāmām par valsts čempioni kļuva Lija Laizāne. Latvijas profesionālā šosejas riteņbraucēja distances otrajā daļā panāca un apsteidza “ZZK” sportisti Katrīnu Jaunslavieti – Kipuri. Līdz finišam Itālijas komandas “Aromitalia Vaiano” sportiste Laizāne savu vadību nosargāja. Finišu rīdziniece sasniedza pēc 2 stundām 22 minūtēm un 33 sekundēm. 2 minūtes un 20 sekundes viņai zaudēja un sudraba godalgu ieguva Jaunslaviete – Kipure. Absolūtajā vērtējumā trešā vieta Baltkrievijas čempionei Tatjanai Soupelai, kamēr pie Latvijas čempionāta bronzas godalgas tika “Baldones velokomandas” pārstāve Ingrīda Šmite, kura saglabāja kopvērtējuma līderes krekliņu.

Komandu vērtējumā posmā uzvarēja “Pulsaar”, apsteidzot “ZZK” un “Patria – Bottecchia” vienības. Tikmēr “Corny” labākā U23 braucēja kreklu saglabājis Jēkabs Jaunslavietis (“Patria – Bottecchia”).

Aizraujošā un sportiski spraigā cīņā aizvadīta arī “Virši – A” distance, kur par Latvijas čempiona tituliem sacentās juniori puiši un juniores meitenes. Absolūtajā vērtējumā gan uzvarētāja liktenis izšķīrās no četru sportistu līderu grupiņas, kurā juniori neietilpa. Otro uzvaru sezonā guva “VW Komerctransports – Veloprofs.lv” pārstāvis Jānis Priževoits, kurš finiša spurtā sev aiz muguras atstāja “Roadex” komandas riteņbraucēju Ģirtu Cirveli. Tikmēr trijnieku noslēdza talsinieks Nauris Birkentāls (“Subaru AD REM auto”). Uzvarētāja laiks trasē 1 stunda 8 minūtes un 17 sekundes. Kopvērtējumā līdera kreklu saglabā Priževoits, no kura tikai par punktu atpaliek Cirvelis un Toms Dinsbergs (“Hawaii Express Scott”)

Par Latvijas junioru čempionu kļuva Alekss Krasts (“RRS/MSĢ/Ogre”), kurš par 5 sekundēm apsteidza sudraba medaļnieku Rodžeru Petaku (“ZZK”). Labāko trijnieku noslēdza “Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree” pārstāvis Gatis Līvs. Zelta medaļu valsts junioru meiteņu MTB maratona čempionātā izcīnīja Santa Sanija Jurgena (“Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree”), otrā vieta Eniai Kaņepējai (“RRS/Belo CP”), bet trešā viņas komandas biedrenei Līnai Svarinskai (“RRS/Belo CP”). Absolūtajā vērtējumā dāmām pirmā Jurgena, otrā Beate Kovgere (“EMU”), bet trešā Renāte Rodionova (Carnikavas sporta centrs).

“Virši – A” distances komandu vērtējumā Madonā uzvarēja “VW Komerctransports – Veloprofs.lv” vīri, kuriem sekoja “Subaru AD REM auto” un “Sportland Bottecchia”.

Aizraujošā SEB MTB maratona sezona turpināsies 15. jūlijā, kad kalnu riteņbraukšanas cienītājus uzņems Kuldīga.

Avots – www.lrf.lv