LRF prezentēs grāmatu “Riteņbraukšanas sports Latvijā trīs gadsimtos” un paziņos gada labāko riteņbraucēju

26.10.2016

Trešdien, 26. oktobrī, pulksten 13:00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā plašākai sabiedrībai tiks prezentēta Ata Jansona sarakstītā vēstures grāmata „Riteņbraukšanas sports Latvijā trīs gadsimtos”. Tikmēr šīs pašas dienas, pulksten 18:00 Motormuzejā notiks Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) 130 gadu jubilejas pasākums, kura laikā tiks paziņots arī 2016. gada Latvijas labākais riteņbraucējs.

2016. gadā Latvijas Riteņbraukšanas federācija atzīmē savu 130. jubileju. Par godu tam trīs gadu laikā ir tapusi vēstures grāmata „Riteņbraukšanas sports Latvijā trīs gadsimtos”. Tajā iekļautas spilgtākās personības un notikumi Latvijas riteņbraukšanā no pirmsākumiem līdz šodienai. Grāmatas galvenais autors ir Atis Jansons.

Lai iepazīstinātu sabiedrību ar jauno vēstures materiālu, trešdien, 26. oktobrī, pulksten 13:00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks īpašs pasākums. Tajā piedalīsies Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents Igo Japiņš, Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis, grāmatas autors Atis Jansons, pasaules čempioni šosejas riteņbraukšanā Romāns Vainšteins un Emīlija Sonka, pasaules junioru čempions treka riteņbraukšanā Ainārs Ķiksis un daudzas citas Latvijas riteņbraukšanas personības.

Tikmēr, pulksten 18:00 Rīgas Motormuzejā notiks Latvijas Riteņbraukšanas federācijas 130 gadu jubilejas pasākums, pulcējot esošos LRF biedrus, vadošos sportistus, riteņbraukšanas personības un citus velosporta cienītājus. Pasākumā laikā tiks apbalvoti 2016. gadā panākumus guvušie elites un amatieru sportisti, kā arī LRF atbalstītāji un mediju pārstāvji. Vakara kulminācijā svinīgi arī tiks paziņots 2016. gada Latvijas labākais riteņbraucējs. Uz šo balvu pretendē 11 sportisti. Šosejas riteņbraucēji – Gatis Smukulis, Aleksejs Saramotins(RRS), Toms Skujiņš(RRS), Māris Bogdanovičs. BMX riteņbraucēji – Māris Štrombergs, Edžus Treimanis, Kristens Krīgers, Rihards Veide un Sandra Aleksejeva. MTB braucēji – Arnis Pētersons un Mārtiņš Blūms.

Avots – www.lrf.lv