Liepiņš izcīna otro vietu “Tour of Estonia” noslēdzošajā posmā, Kaņepējs kopvērtējumā

29.05.2017

Baltijas prestižākās šosejas riteņbraukšanas sacensības “Tour of Estonia”  svētdien noslēdzās ar 172,8 kilometru garo otro posmu, kas veda pa Tartu pilsētas ielām un apkārtējiem ceļiem. Dalībniekiem bija jāveic 18 apļi Viena apļa garums – nepilni desmit kilometri. Pirmajā posmā, kas notika piektdien, aizraujošā finiša spurtā otro vietu izcīnīja “Rietumu banka – Rīga” vienības pārstāvis Deins Kaņepējs (Rietumu banka – Rīga/RRS), piekāpjoties tikai mājinieku sportistam Karlam Patrikam Laukam.

Otrais posms pagāja ļoti aktīvā tempā, notiekot dažādiem pavērsieniem. No “Rietumu banka – Rīga” sportistiem visaktīvāk priekšā brauca Emīls Liepiņš. Dobelnieks iesaistījās atrāvienā, bet pēc tā likvidēšanas veica vēl vairākus uzbrukumus. Aktīvu darbu paveica arī pārējiem Latvijas komandas sportisti. Izšķirošais pavērsiens cīņā par uzvaru notika noslēdzošajā aplī, kad no visiem atrāvās pērn “Cofidis” komandu pārstāvošais Igaunijas riteņbraucējs Gerts Joeārs. Mājinieku atbalstīts, igaunis spēja noturēt savas pozīcijas un finišēja vienatnē. Šobrīd bez UCI komandas esošais sportists izcīnīja skaistu uzvaru, trasē pavadot 4 stundas 2 minūtes un 10 sekundes.

Spraiga cīņa notika par otro vietu. Lielisku darba apjomu paveica “Rietumu banka – Rīga” sportisti – Andris Vosekalns (Rietumu banka – Rīga/RRS), Armands Bēcis, Māris Bogdanovičs, Deins Kaņepējs(Rietumu banka – Rīga/RRS), Pēters Prūss un Viesturs Lukševics. Priekšā tika izvirzīts dobelnieks Liepiņš, kurš parādīja lieliskas sprintera spējas, izcīnot otro vietu. Trijnieku noslēdza Karls Patriks Lauks no Igaunijas izlases, tādējādi svinot uzvaru velobrauciena kopvērtējumā. Jāpiebilst, ka peletons ar Liepiņu priekšgalā no uzvarētāja atpalika par piecām sekundēm.

Kopvērtējumā triumfs Laukam, bet augsto otro vietu ieguva “Rietumu banka – Rīga/RRS” riteņbraucējs Deins Kaņepējs, kas ir no Pļāviņām nākušā sportista lielākais panākums viņa līdzšinējā karjerā.

Avots – www.lrf.lv