Liepājas velomaratona ietvaros aizvadīts “Cerību kausa” 7. posms

15.08.2017

Sestdien tika aizvadīts Liepājas velomaratons, kura ietvaros notika arī pašmāju jaunatnes riteņbraukšanas sacensību seriāla “Cerību kauss” sezonas septītais posms. Kritērija braucienā B grupās uzvarēja Kristiāns Belohvoščiks un Enia Kaņepēja. C grupā triumfi Artūram Erdmanim un Kitijai Siltumēnai, kamēr D grupā puišiem uzvarēja Artūrs Nummurs. Foto: RRS/ Purviems.

“Cerību kausa” septītais no kopumā deviņiem posmiem tika aizvadīts Liepājas velomaratona ietvaros. Dalībnieki mērojās spēkiem kritērija braucienā pa 1,3 kilometru garo apli. Starta un finiša zona tika iekārtota pie koncertzāles “Pūt vējiņi”.

B grupas puisi veica 18,2 kilometru garu distanci, kas tika sadalīta 14 apļos. Katrā aplī sportisti sacentās par vērtīgajiem starpfiniša punktiem. Vislabāko sniegumu 23 sportistu konkurencē starpfinišos demonstrēja “RRS/ Daugmale/ Belo CP/ MSĢ” pārstāvis Kristiāns Belohvoščiks, kurš iekrāja kopumā 19 punktus. Otro vietu ar iegūtajiem 15 punktiem izcīnīja viņa komandas biedrs Daniels Kažis. Labāko trijnieku noslēdza Roberts Andersons no “RRS/ Grīva”. Viņš starpfinišos sapelnīja 13 punktus. Roberts gan uzreiz pēc finiša piedzīvoja nepatīkamu kritienu.

Kopvērtējumā pirms pēdējiem diviem posmiem līderis ir Andersons, no kuram par četriem punktiem atpaliek Kažis. Trešajā vietā ir trenera Mārtiņa Trautmaņa audzēknis Alekss Krasts (MSĢ/ Valmieras velo vienība/ Ogre”), kuru no Andersona šķir jau 21 punkts. Komandām pirmie ir “RRS/ Daugmale/ Belo CP/ MSĢ” puiši, apsteidzot “RRS/ Alfa” un “RRS/ Purvciems” komandas.

B grupā meitenēm Liepājā uzvaru svinēja “Belo CP/ RRS” pārstāve Enia Kaņepēja, apsteidzot ķekavnieci Santu Saniju Jurgenu un savu komandas biedreni Līnu Svarinsku. Kopvērtējumā līdere ir dobelniece Kima Troicka, no kuras par 16 punktiem atpaliek Kaņepēja, bet vēl par punktu mazāk ir smiltenietei Nadīna Kučerei.

C grupā puišiem 13 kilometru (10 apļu) garajā distancē sevi lieliski pieteica “RRS/ Purvciems” pārstāvis Artūrs Erdmanis. Trenera Jāņa Krišlauka audzēknis ieguva 24 punktus. Par vienu punktu mazāk bija Biķernieku posma uzvarētājam un Erdmaņa komandas biedram Tomam Ķelderim, kurš Liepājā ieguva otro vietu. Trijnieku noslēdza kopvērtējuma līderis Mārtiņš Maslovs, kuram 18 punkti. Arī ceturtā vieta “RRS/ Purvciems” pārstāvjiem. Šo pozīciju aizņēma Toms Ustups.

Kopvērtējumā C grupā puišiem līdera dzelteno kreklu saglabā Maslovs, no kura par četriem punktiem atpaliek Ustups. Trešajā vietā atrodas Toms Ķelderis, kuru no komandas biedra un līdera Maslova šķir 11 punkti. Komandām līderu godā pārliecinoši ir “RRS/ Purvciems”, kam seko “RRS/ Alfa” un RK “Liepāja”.

C grupas meitenēm uzvarēja “RRS/ Purvciems” pārstāve un kopvērtējuma līdere Kitija Siltumēna, kurai otrajā un trešajā vietā sekoja dobelniece Evelīna Ermane Marčenko, kā arī liepājniece Marta Petkus. Kopvērtējumā pirmā ir Siltumēna, kurai 37 punktus zaudē Petkus, bet trešā šobrīd ir Ermane Marčenko (46 punkti aiz līderes).

D grupā puišiem Liepājā starpfiniša punkti netika skaitīti, uzvarētāju nosakot tikai vienā lielajā finišā. Tajā uzvarēja Artūrs Nummurs no “RRS/ Purvciems”, apsteidzot kuldīdznieku Gustu Lapiņu un savu komandas biedru Riku Sipoviču. Kopvērtējumā pirmais ir Nummurs, otrais Lapiņš, bet trešais Dans Krumpāns no “Belo CP/ RRS”.  D grupā meitenēm Liepājā uzvarēja Elīna Ustupa, kura apsteidza Lauru Gucanoviču (“Belo CP/ RRS”). Šādā secībā abas jaunās riteņbraucējas ir arī kopvērtējumā, bet trešajā pozīcijā atrodas smilteniete Klinta Zvejniece.

Sezonas astotais posms 2. septembrī notiks Raganā tradicionālā “MSĢ kausa” ietvaros. Latvijas Riteņbraukšanas federācija izsaka pateicību riteņbraukšanas klubam “Liepāja” un “Baltic marathon” par sacensību organizēšanu.

Avots – www.lrf.lv