Lieliskos laika apstākļos Dobeles pusē startējusi jaunā "Cerību kausa" sezona

Sestdien Dobeles pusē esošajā Apguldē aizvadīts sezonas pirmais no kopumā pieciem posmiem Latvijas jaunatnes šosejas riteņbraukšanas sacensību seriālā “Cerību kauss”. Individuālajā braucienā uzvaru jauniešu vecuma grupā guva Roberts Andersons, bet jaunietēm nepārspēta palika lietuviete Rimute Šiugždinaite. Zēnu grupās uzvaras guva Toms Ustups un Jēkabs Olivers Skrapcis, kamēr meiteņu konkurencēs ātrākās izrādījās Laura Belohvoščika un Līva Šlosberga.

Siltos un patīkamos laika apstākļos Apguldē vairāk nekā 230 dalībnieki no Latvijas un Lietuvas sacentās individuālajā braucienā. Šeit notika “Dobeles dzirnavnieks” kausa izcīņas un “Cerību kausa” pirmais posms.

Jaunatnes riteņbraukšanas sacensību seriālā “Cerību kauss” šī ir jau piektā sezona, kad jaunajiem velosportistiem ir lieliska iespēja samērot spēkus dažādās šosejas riteņbraukšanas disciplīnās ar vienaudžiem visas sezonas garumā. Kopumā šajā gadā iekļauti pieci posmi, kuros sportisti sacentīsies individuālajā, grupas, kritērija un kalnā braukšanas sacensībām.

Pirmajā “Cerību kausa” izcīņas posmā jaunie riteņbraucēji mērojās spēkiem piecu un desmit kilometru garajās distancēs. B grupā jauniešiem ātrāko laiku desmit kilometru distancē sasniedza “RRS/ Grīva” pārstāvis Roberts Andersons, kura laiks bija 13 minūtes un 13 sekundes. Otro vietu ieguva lietuvietis Aivaras Mikutis, kurš trenera Mečislava Bartuševica audzēknim zaudēja 21 sekundi. Trešo labāko rezultātu sasniedza pirmo sezonu jauniešu grupā aizvadošais Mārtiņš Maslovs no “RRS/ Purvciems” nodaļas. Viņš uzvarētājam piekāpās par 36 sekundēm.

Jauniešu meiteņu grupā dominēja Lietuvas sportistes, aizņemot pirmās četras vietas. Uzvarēja Ramute Šiugždninaite, kuras rezultāts trasē bija 15 minūtes un 35 sekundes. No Latvijas sportistēm ātrākā izrādījās Kitija Siltumēna no “RRS/ Purvciems”, kurai piektā vieta (+00:00:21). Dienvidu kaimiņienes dominēja arī junioru meiteņu grupā. Uzvara Akvilei Gedraititei (13:44). No Latvijas riteņbraucējām ātrākā bija “RRS/ Belo CP” riteņbraucēja Līna Svarinska, kurai sestā vieta (+00:00:36).

Zēnu C grupā dominēja trenera Jāņa Krišlauka audzēkņi no “RRS/ Purvciems”. Uzvarēja Toms Ustups, kura laiks trasē bija 13 minūtes un 59 sekundes. 45 sekundes viņam zaudēja un otro vietu izcīnīja Artūrs Nummurs. Labāko trijnieku noslēdza Ķekavas novada sporta skolas riteņbraucējs Rihards Reinfelds (+00:00:55).

Meiteņu C grupā uzvaras laurus plūca Laura Belohvoščika no “RRS/ Belo CP”, kura desmit kilometrus veica 16 minūtēs un 28 sekundēs. Otrā pozīcija Gabrielei Čeponaitei (+00:00:25), bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa vēl viena Lietuvas riteņbraucēja Skaiste Mikasauskaite (+00:00:59).

D grupā zēniem piecu kilometru garajā distancē pirmo vietu izcīnīja trenera Agņa Apses audzēknis no “Velolifestyle/ Smiltenes BJSS” vienības Olivers Jēkabs Skrapcis (11:21). 33 sekundes smiltenietim zaudēja un otro vietu izcīnīja Kristapu Pelēkais no Kuldīgas sporta skolas. Trijnieku noslēdza Skrapča komandas biedrs Dāniels Apse (+00:00:44). Šajā pat grupā meitenēm triumfēja Raivja Belohvoščika audzēkne Līva Šlosberga (12:07), kura par 52 sekundēm pārspēja savu komandas biedreni Mariju Čikunu. Labāko trijnieku noslēdza Patrīcija Tilko no “RRS/ Dzirciems” (+00:00:52).

“Cerību kausa” otrais posms notiks sestajā maijā, kad Kuldīgā notiks kritērija brauciena sacensības.

Avots – www.lrf.lv

Detaļas

Rīgas Riteņbraukšanas skola

Rīga, Grīvas iela 28, LV-1055

Tel.: 67473810, 67553275

Fax.: 67473809

e-mail: rrs@riga.lv

Izvēlne

menu