Lieliskais Skujiņš iegūst “Tour de France” kalnu karaļa kreklu

12.07.2018

Lieliski “Tour de France” daudzdienu velobrauciena piekto posmu aizvadījis Latvijas šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš (“Trek – Segafredo”)/(Bijušais RRS audzēknis), kurš iesaistījās dienas atrāvienā, uzvarēja starpfinišos un ieguva kalnu karaļa kreklu.

“Tour de France” piektajā posmā sacensību dalībniekus sagaidīja 204,5 kilometru gara distance, kurā tika iekļauti arī pieci kategoriju kāpumi. Distances sākuma daļā izveidojās septiņu sportistu liels atrāviens. Tajā spēja iekļūt arī “Trek – Segafredo” komandas Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš(Bijušais RRS audzēknis).

Kopā ar Tomu arī tādi vīri kā – titulētais francūzis Silveins Šavenels, viņa komandas biedrs Žiljēns Kalmežāns (abi “Direct Energie”), “Cofidis” komandas pārstāvis Nokolass Edets un citi. Lielā grupa līderiem neļāva iegūt pārsvaru kas būtiski pārsniegtu četras minūtes. Tuvojoties kalnu starpfinišam, solo izrāvienu veica Šavenels, kuram neviens no sekotājiem sekot nespēja. Pieredzējušais sportists uzvarēja divos starpfinišos.

Distances turpinājumā aktivizējās Toms Skujiņš, kurš veica izrāvienu pakaļ Šavenelam. Mūsu sportistam sekot spēja vien “Cofidis” braucējs Nikolass Edets un Šavenela komandas biedrs Žiljēns Kalmežāns. Nākamajā kalnu starpfinišā uzvarēja Šavenels, kuru drīz vien panāca Skujiņš, Kalmežāns un Edets.

Turpinājumā uzmanības centrā nonāca carnikavietis. Mūsu riteņbraucējs uzvarēja sekojošajā kalnu starpfinišā. Lai arī sākotnēji viņš atrāvās no Kalmežāna, tomēr pēc starpfiniša izvēlējās viņu nedaudz pagaidīt. Uzvarot vēl vienā starpfinišā, Skujiņam pavērtos iespējas arī iegūt arī kalnu karaļa kreklu, kas latvietim nebija vēl līdz šim nebija izdevies.

Franču sportists cieši sekoja Skujiņam, tomēr latvietis atkārtoti apliecināja, ka ir ātrāks un droši uzvarēja kalnu starpfinišā. Tomam bija vienāds punktu skaits ar Šavenelu, tomēr kalnu karaļa krekls tika nodrošināts, jo tika izcīnīta uzvara pēdējā starpfinišā. Kad līdz finišam bija atlikuši 12 kilometrus, abus līderus panāca peletons, kas pēc kāpumiem bija jau kļuvis skaitliski mazskaitlīgāks.

Ļoti aktīvu sniegumu arī pēdējos kilometros turpināja demonstrēt “Direct Energie” riteņbraucēji. Solo izrāvienā devās Igaunijas riteņbraucējs Reins Tāramē, kurš gan visai ātri tika panākts. Noslēdzošai trases nogrieznis bija tehniski sarežģīts. Netrūka arī kāpumi, kas par uzvaru neļāva cīnīties klasiskajiem sprinteriem.

Spraigā un reizē arī garā finiša spurtā nepārspēts izrādījās Peters Sagans, kurš tādējādi tika pie otrās uzvaras šī gada “Tour de France”. Otro vietu pēc trasē pavadītajām 4 stundām 48 minūtēm un 6 sekundēm izcīnīja “Bahrain Merida” pārstāvis Sonijs Kolbreli, bet trijnieku noslēdza 2012. gada pasaules čempions Filips Žilbērs (“Quic – Step Floors”).

Toms Skujiņš(Bijušais RRS audzēknis) pēc lieliska paveikta darba atrāvienā finišēja 137. vietā, 7 minūtes un 52 sekundes aiz uzvarētāja. Tomēr svarīgākais šajā posmā Tomam bija izcīnītais kalnu karaļa krekls, kurā latvietis startēs rīt gaidāmajā sestajā posmā. Visas distances garumā Skujiņš godam nesa Latvijas vārdu vienā no pašiem prestižākajiem velobraucieniem pasaulē. Kopvērtējuma vadību saglabā Van Avermāts.

Ceturtdien sacensību dalībniekus sagaidīs 181 kilometru garais sestais posms, kurā arī iekļauti vairāki salīdzinoši nelieli kāpumi.

Avots – www.lrf.lv