Lieliskā atmosfērā Talsos aizvadīts “Cerību kausa” 4. posms un bērnu riteņbraukšanas svētki

17.07.2018

Sestdien, pateicoties vietējā novada pašvaldības un sporta skolas atbalstam, skaistajā Kurzemes pilsētā – Talsos – aizvadīts Latvijas lielākā jaunatnes riteņbraukšanas sacensību seriāla “Cerību kauss” ceturtais posms, kā arī kupli apmeklētie bērnu riteņbraukšanas svētki.

Neskatoties uz spēcīgo svelmi, sestdien pie Talsu sporta nama pulcējās kupls skaits jauno riteņbraucēju. No dažādiem Latvijas reģioniem Talsos ieradās zēnu, jauniešu puišu, jauniešu meiteņu un junioru meiteņu grupu sportisti, lai aizvadītu “Cerību kausa” ceturto no kopumā pieciem posmiem. Tajā riteņbraucēji mērojās spēkiem 42 un 31,2 kilometru garajos grupas braucienos.

Jaunieši puiši un junioru meitenes veica 42 kilometrus garo distanci. Lai arī tās laikā laikā sekoja virkne atraušanās mēģinājumu, tomēr uzvarētājs jauniešu grupā noskaidrojās vien finiša spurtā. Tajā pārāks par visiem izrādījās kopvērtējuma līderis Roberts Andersons. Trenera Mārtiņa Trautmaņa audzēknis no “MSĢ/ RRS Grīva” komandas otrajā un trešajā vietā atstāja attiecīgi – Danu Raivo Bekmani un Mārtiņu Maslovu (abi “RRS/ Purvciems”). Kopvērtējumā pirms pēdējā posma savu pārsvaru palielinājis dzeltenā līdera krekliņa īpašnieks Roberts Andersons.

Junioru meiteņu konkurencē, nestartējot vairākām vadošajām sportistēm, uzvarēja “Velolifestyle.lv”/ Smiltene BJSS pārstāve Nadīna Kučere, bet otro vietu ieguva Dobeles sporta skolas riteņbraucēja Madara Āboma.

31,2 kilometru garajā braucienā, kur startēja C un D grupas zēni, kā arī B un C grupas meitenes, uz starta izgāja kopumā 60 dalībnieki. C grupā puišiem favorīta statusu apliecināja iepriekšējo divu posmu uzvarētājs Artūrs Nummurs no “RRS/ Purvciems”. Trenera Jāņa Krišlauka audzēknis spraigā finiša spurtā pārspēja Ķekavas novada sporta skolas riteņbraucēju Rihardu Reinfeldu un Mikusu Rūdolfu Stelpu no “RRS/ Dzirciems” nodaļas. Kopvērtējumā Nummurs vēl vairāk palielinājis savu vadību.

B grupā jaunietēm pārliecinošu uzvaru guva “RRS/ Purvciems” sportiste Kitija Siltumēna. Talantīgā sportiste otrajā vietā atstāja Evu Elīzu Leikarti (“Velolifestyle.lv”/ Smiltenes BJSS) un Martu Petkusu (RK “Liepāja”/ Dobeles sporta skola). C grupā meitenēm uzvaras laurus plūca Laura Belohvoščika (“RRS/ Belo CP”), augstā otrā vieta smiltenietei Klintai Zvejniecei, bet labāko trijnieku noslēdza dobelniece Linda Eihmane.

D grupā puišiem ar uzvaru līdera godu kopvērtējumā nostiprināja “Velolifestyle.lv”/ Smiltenes BJSS riteņbraucējs Olivers Jēkabs Skrapcis. Otro vietu izcīnīja viņa komandas biedrs Dāniels Apse, kamēr trešā vieta Kuldīgas novada sporta skolas jaunajam riteņbraucējam Kasparam Šalmem.

Draudzīgā un azartiskā gaisotnē aizritēja lieliskie bērnu riteņbraukšanas svētki, kas pulcēja 64 jaunos talsiniekus un pilsētas viesus. Atbilstoši savam vecumam, jaunie pedāļu minēji veica distanci, kuras garums bija no 100 metriem līdz pat 1 kilometram. Pēc finiša ikviens dalībnieks saņēma piemiņas diplomu, kā arī gardu un veselīgu kārumu no “Cerību kausa” ilggadējā atbalstītāja – akciju sabiedrības “Tukuma piens”.

Latvijas Riteņbraukšanas federācija izsaka pateicību Talsu novada sporta skolas darbiniekiem par lielisku un entuziastisku darbu bērnu riteņbraukšanas svētku rīkošanā.

“Cerību kausa” 4. posma oficiālie rezultāti drīzumā tiks publicēti oficiālajā interneta vietnē – lrf.lv. Sezonas noslēdzošais posms šī gada 4. un 5. augustā notiks Siguldā.

 

Avots – www.lrf.lv