Liberts un Glāzere triumfē LJO BMX sacensībās

08.07.2019

Svētdien Jelgavā aizvadītas Latvijas Jaunatnes Olimpiādes sacensības BMX riteņbraukšanā. Puišu konkurencē zelta medaļu Mārupes novadam atnesa Edvards Emīls Liberts, kamēr meiteņu konkurencē nepārspēta palika Valmieras pilsētas sportiste Līva Lizete Glāzere.

Tikai dienu pēc Latvijas BMX čempionāta, 14 – 16 gadu vecie sportisti devās uz Jelgavu, lai tur piedalītos Latvijas Jaunatnes Olimpiādes BMX sacensībās. Ja valsts čempionātā braucēji aizstāvēja savu klubu godu, tad olimpiādē tika pārstāvēti savas pilsētas vai novadi.

Puišu konkurencē visus trīs priekšbraucienus uzvarēt spēja Edvards Emīls Liberts, Ritvars Raize un Kārlis Pedraudzis. Pusfinālos triumfēja mārupieši – Liberts un Mārtiņš Zadraks. Abi dominēja arī lielajā finālā. Par Latvijas Jaunatnes olimpisko čempionu kļuva Edvards Emīls Liberts, bet Mārtiņam Zadrakam sudraba godalga. Bronzas medaļa Rīgas pilsētas sportistam Ivaram Svarinskim(RRS). Labāko sešiniekā iekļuva arī – Mārtiņš Emīls Treimanis (Valmieras pilsēta), Daniels Eglītis (Gulbenes novads) un Jānis Rihards Liepiņš (Valmieras pilsēta).

Meitenes uzvarētāju noskaidroja trīs braucienu summā. Visos trijos braucienos uzvarēja Valmieras pilsētas sportiste Līva Lizete Glāzere, kurai zelta medaļa. Trīs braucienos otrās vietas ieguva un sudraba godalgu Smiltenes novadam atnesa Veronika Monika Stūriška.

Tikmēr bronzas godalgu ieguva Saldus novada pārstāve Signe Ušerovska. Labāko sešiniekā iekļuva arī – Amanda Helena Brūvere(RRS) (Rīgas pilsēta), Beate Žihare (Mārupes novads) un Zane Andersone (Cēsu novads).

Avots – www.lrf.lv