Latviju pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā pārstāvēs pieci sportisti

Šīs nedēļas svētdienā, 23. septembrī, Austrijas pilsētā Insbrukā sāksies pasaules čempionāts šosejas riteņbraukšanā, kurā piedalīsies pieci Latvijas sportisti. Elites vīru grupā mūsu valsts godu aizstāvēs Toms Skujiņš un Krists Neilands. Foto: Huntlycaptures.

Pasaules čempionāts šosejas riteņbraukšanā tradicionāli notiek septembra pēdējā nedēļā. Šogad nozīmīgās sacensības rīkot uzticēts Austrijas pilsētai Insbrukai. Var droši apbalvot, ka gan grupas, gan individuālā un komandu braucienu distances būs pēdējos gados kalniem bagātākās.Latvijas Nacionālās izlases līderi šī gada pasaules čempionātā būs sekmīgas sezonas aizvadošie – Toms Skujiņš un Krists Neilands. 27 gadus vecais carnikvietis Toms Skujiņš startēs visās trijās pasaules čempionāta distancēs. Šīs nedēļas svētdienā Toms aizstāvēs savas pārstāvētās komandas “Trek – Segafredo” godu komandu braucienā, trešdien viņu sagaida starts individuālajā braucienā. Tikmēr nākamās nedēļas svētdienā gaidāmajā elites vīru grupas braucienā Latvijas sporta līdzjutēji turēs īkšķus gan par Tomu Skujiņu, gan arī Kristu Neilandu.

Junioru puišu grupā debijas pasaules čempionātu aizvadīs Alekss Krasts (“RRS/ MSĢ/ Ogre”), kurš startēs individuālajā un grupas braucienā. Ogrēnietis sezonas otrajā daļā guvis uzvaras gan Dobelē notikušajā starptautiskajā daudzdienu braucienā “Zemgale”, gan arī Slovākijas junioru daudzdienu sacensībās. Junioru meiteņu grupā individuālajā un grupas braucienā startēs abas aktuālās Latvijas čempiones – Līna Svarinska (“Belo CP/RRS”) un Daniela Leitāne (Dobeles sporta skola). Abas sportistes sevi apliecināja Eiropas čempionātā, kur kāpumiem bagātajā grupas braucienā Leitānei 31., bet Svarinskai 35. vieta. Individuālajā distancē mūsu meitenēm attiecīgi – 27. un 36. pozīcija.

Komandu braucienā, kurā startēs 21 komanda, tostarp 12 no 18 pasaules tūres vienībām, būs jāveic 62,8 kilometru gara distances ar vienu izteiktu kāpumu trases vidusdaļā. Individuālajā braucienā vīriem gaidāma 52,4 kilometru gara trase. Arī šeit sportistus sagaida viens izteikti stāvs un vairāk nekā piecu kilometru garš kāpums. Nopietni pārbaudījumi kalnainā reljefā sagaida arī junioru puišu un meiteņu individuālā brauciena dalībniekus, kas veiks attiecīgi 27,8 kilometru un 20 kilometru garas distances.

Elites vīru grupas brauciena sacensības liels izaicinājums būs ikvienam to dalībniekam. 265 kilometru garās distances pirmā daļa vedīs līdz Insbrukas pilsētai, kurā tiks veikti apļi pa pilsētas un apkārtnes ceļiem. Katrā aplī tiks iekļauts viens stāvs vairākus kilometrus garš kāpums un tam sekojošs tehnisks nobrauciens. Var droši prognozēt, ka par uzvaru cīnīsies vien skaitliski neliela grupiņa braucēju. Šajā smagajā aplī savas spējas pārbaudīs arī juniori (132,4 km trasē) un juniores (71,7 km trasē).

Latvijas sportistu starti pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā

23.09., Komandu brauciens vīriem, Toms Skujiņš(Bijušais RRS audzēknis)

24.09., Individuālais brauciens juniorēm, Līna Svarinska (“Belo CP/RRS”), Daniela Leitāne

25.09., Individuālais brauciens junioriem, Alekss Krasts(“RRS/ MSĢ/ Ogre”)

26.09., Individuālais brauciens elites vīriem, Toms Skujiņš(Bijušais RRS audzēknis)

27.09., Grupas brauciens juniorēm, Līna Svarinska (“Belo CP/RRS”), Daniela Leitāne

27.09., Grupas brauciens junioriem, Alekss Krasts(“RRS/ MSĢ/ Ogre”)

30.09., Grupas brauciens elites vīriem, Toms Skujiņš(Bijušais RRS audzēknis), Krists Neilands(RRS audzēknis)

 

Avots – www.lrf.lv

Detaļas

Rīgas Riteņbraukšanas skola

Rīga, Grīvas iela 28, LV-1055

Tel.: 67473810, 67553275

Fax.: 67473809

e-mail: rrs@riga.lv

Izvēlne

menu