Latvijas U23, junioru un jauniešu izlases startē “Gent – Wevelgem”

29.03.2017

Svētdien Beļģijā notika kopumā septiņi “Gent – Wevelgem” velobraucieni elites, junioru un jauniešu grupu sportistiem. U23 vīru grupas braucienā vienīgais no Latvijas sportistiem finišēja debitants Mārcis Kalniņš, kurš iesaistījās atrāvienā, sacensības noslēdzot 64. vietā. Junioru velobraucienā Deniss Trofimovs finišēja 54. vietā, bet jauniešu meiteņu grupā cienījamo 22. vietu guva Līna Svarinska.

U23 grupas 1. nāciju kausa izcīņas posmā –“Gent  Wevelgem”velobraucienā – riteņbraucējiem bija jāveic 185 kilometru gara distance, kuras otrajā daļā tika iekļauti virkne kategoriju kāpumu, tostarp bruģa seguma. Latviju pārstāvēja – Deins Kaņepējs(RRS), Ēriks Toms Gavars, Klāvs Rubenis(RRS), Mārcis Kalniņš, Ulvis Horens Korbergs(RRS) un Mārtiņš Pluto(RRS). Peletonā netrūka daudz kritienu. Diemžēl tajos cieta arī Latvijas sportisti. Sākuma daļā nokrita Deins Kaņepējs(RRS) un Ēriks Toms Gavars. Ja Deins varēja turpināt distanci, tad Gavaram sacensības noslēdzās, jo tika stipri bojāts viņa velosipēds.

Tikmēr, dienas atrāvienā iesaistījās U23 grupas debitants Mārcis Kalniņš, kurš pērn kļuva par Latvijas junioru čempionu. Mārcis ar citiem atrāviena dalībniekiem ieguva vairāku minūšu pārsvaru pār sekotājiem. Turpinājumā neveiksmes turpināja vajāt vairākus citus mūsu izlases sportistus. Divas reizes krita un izstājās Mārtiņš Pluto(RRS). Līdzīgs liktenis piemeklēja arī Deinu Kaņepēju(RRS). Tuvojoties finišam, atrāviens sākotnēji sadalījās, bet vēlāk tika likvidēts. Mārcis Kalniņš turpināja cīnīties līdz galam, finišējot 64. vietā. Ulvis Horens Korbergs(RRS) finišēja jau pēc notiektā laika limita, bet pārējie mūsu sportisti finišu nesasniedza.

Par uzvarētāju kļuva brits Jakobs Henesijs no Lielbritānijas, kurš trasē pavadīja 4 stundas 22 minūtes un 55 sekundes. Finiša spurtā viņš apsteidza Aienu Garisonu no ASV un norvēģu talantu Rasmusu Tilleru.

Junioru puiši mērojās spēkiem 129,2 kilometru garajā distancē, ar bruģa posmiem šaurajiem ceļiem un virkni pauguriem tajā. Latviju sacensībās pārstāvēja – Kristers Ansons, Kristaps Pelčers, Ričards Roberts Sauja(RRS), Kristofers Bindemanis, Deniss Trofimovs(RRS) un Arvis Rendors. Arī junioru brauciens neiztika bez daudziem kritieniem. No mūsu sportistiem finišu sasniegt izdevās Denisam Trofimovam(RRS), kurš ieņēma 54. vietu, no uzvarētāja atpaliekot vien 24 sekundes. Pārējiem mūsu sportistiem finišu sasniegt neizdevās. Uzvaru izcīnīja dāņu riteņbraucējs Ludvigs Antons Lakers, kurš trasē pavadīja 3 stundas 9 minūtes un 2 sekundes. Otro vietu ar tādu pat laiku guva beļģis Mihels Hillens, bet trijnieku noslēdza Davids Ferrari no Itālijas. Tehniska neveiksme piemeklēja Latvijas komandas kapteini Kristeru Ansonu, uz kuru strādāja pārējie mūsu sportisti.

Meiteņu jauniešu “Gent  Wevelgem” velobraucienā 44 kilometru garajā distancē startēja divas mūsu valsts pārstāves – Līna Svarinska(RRS) un Enia Kaņepēja(RRS). Līnai izdevās līdz pat pēdējiem metriem atrasties vadošajā grupā. Mūsu sportiste finišēja 22. vietā starp 80 dalībniecēm. Enia Kaņepēja(RRS), kur arī guva lielisku pieredzi, sacensības noslēdza 58. vietā. Junioru meiteņu sacensībās startēja Viktorijai Loiko(RRS), kura distances laikā bija spiesta izstāties.

 

Avots – www.lrf.lv