Latvijas Riteņbraukšanas gada apskats (jūlijs – decembris)

03.01.2017

Latvijas Riteņbraukšanas federācija piedāvā 2016. gada spilgtāko pašmāju notikumu apskatu BMX, šosejas un MTB riteņbraukšanā. Novēlam, lai 2017. gads ikvienam sportistam, trenerim un sporta veidā iesaistītajiem būtu panākumiem bagātāks par iepriekšējiem.

JŪLIJSPētersons pārraksta Latvijas kalnu riteņbraukšanas vēsturi

Latvijas izlases un „ZZK/ Cēsis” komandas MTB riteņbraucējs Arnis Pētersons Čehijā notiekošajā pasaules čempionātā MTB XCO krosā U23 vecuma grupā izcīnīja piekto vietu, kas ir līdz šim nebijis sasniegums šajā riteņbraukšanas veidā Latvijas vēsturē. Mārtiņš Blūms tikmēr ieņēma 13. vietu. Nedēļu vēlāk notiekošajā Pasaules kausa izcīņas posmā Arnis izcīnīja pat ceturto vietu, kamēr Mārtiņam augstā devītā pozīcija.

Aleksejeva pārsteidz ar bronzas medaļu Eiropas čempionātā, latviešiem 11 godalgas

Itālijas pilsētā Veronā jūlijā tika aizvadīts Eiropas čempionāts BMX. Sieviešu elites grupā lielisks sniegums Sandrai Aleksejevai, kura pamatsacensībās izcīnīja trešo vietu. Vīriešu elitē labāko rezultātu sasniedza Kristaps Vekša, kuram sestais rezultāts „time – trial” sacensībās. Junioru meiteņu grupā Vinetai Pētersonei piektā vieta, bet B15 jauniešu konkurencē par uzvarētāju kļuva Reino Liepiņš(RRS). Latvijas sportisti kopumā izcīnīja 11 godalgas.

Štrombergs nesīs Latvijas karogu Riodežaneiro Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā

Jūlijā kļuva zināms, ka Latvijas karogu Riodežaneiro Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā nesīs divkārtējais Olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā Māris Štrombergs. Mārim Rio bija trešās Olimpiskās spēles.

Riodežaneiro Olimpiskajās spēlēs Latviju šosejas riteņbraukšanā pārstāvēs Skujiņš un Saramotins

Jūlijā Latvijas Riteņbraukšanas federācija paziņoja par sportistiem, kuri pārstāvēs Latviju olimpiskajās šosejas riteņbraukšanas sacensībās grupas braucienā. Izpildot kritērijus, vienu vietu nopelnīja Aleksejs Saramotins, bet izlases treneris Vitālijs Smirnovs(RRS) kā otru sportistu, kurš startēs Rio, nosauca Tomu Skujiņu.

Krīgers dzimtajā pilsētā kļūst par Latvijas elites čempionu

Dienu pēc Latvijas Olimpiādes sacensībām Jelgavā „SMScredit.lv BMX čempionāta” posma laikā notika arī Latvijas elites, junioru un vecāko jauniešu grupas Latvijas čempionāts. Elitē uzvarēja Kristens Krīgers un Sandra Aleksejeva, junioru konkurencē panākumi Helvijam Babrim un Vinteai Pētersonei, bet vecākajās jauniešu grupās triumfēja Filips Krists Rozītis(RRS) un Edvards Glāzers.

Latvijas čempionātā MTB XCO krosā pirmo reizi triumfē Blūms

Latvijas čempionātā MTB XCO krosā, kas notika Priekuļos, pilnībā dominēja „ZZK/ Cēsis” komandas sportisti. Uzvara Mārtiņam Blūmam, otrais bija Arnis Pētersons, bet trešais Ivars Prokofjevs. Sieviešu grupā nepārspēta bija Katrīna Jaunslaviete, bet junioru konkurencē triumfs  Kristoferam Bindemanim.

Štrombergs un Pētersone triumfē Latvijas Olimpiādē

Ar divkārtējā olimpiskā čempiona Māra Štromberga un Vinetas Pētersones uzvarām Valmieras pusē tika aizvadīta Latvijas Olimpiāde. Valmieras pilsētas pārstāvis Štrombergs pārspēja Jelgavas pilsētas braucēju Kristenu Krīgeru un Saldus novada sportistu Kristapu Vekšu.

Latvijas Olimpiādē šosejas riteņbraukšanā dominē Smukulis, Smirnovs un Laizāne

Jūlija sākumā Valmierā notika Latvijas Olimpiādes sacensības šosejas riteņbraukšanā. Individuālajā braucienā pārliecinoši uzvarēja Smiltenes novadu pārstāvošais Gatis Smukulis, bet grupas braucienā aizraujošā cīņā pārāks par konkurentiem bija ventspilnieks Andris Smirnovs. Sievietēm individuālajā braucienā uzvarēja Lija Laizāne(RRS).

Muižnieks un Ardava pārliecinoši uzvar Latvijas Olimpiādē MTB XCO krosā

Priekuļos tika aizvadītas Latvijas Olimpiādes sacensības MTB XCO krosā. Zelta medaļu vīriešu konkurencē pārliecinoši izcīnīja alūksnietis Oskars Muižnieks, bet sieviešu konkurencē, nepārspēta palika rīdziniece Lelde Ardava.

Gailišs uzvar Eiropas kausa posmā paracycling

Oskars Gailišs jūlijā izcīnīja uzvaru Slovākijā notiekošajā Eiropas kausa posmā paracycling riteņbraukšanā. Grupas braucienā viņš bija otrais, bet individuālajā braucienā svinēja uzvaru.

Smirnovs otrais Minskas ielās

Veiksmīgi UCI kategorijas sacensības Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā aizvadīja „Alpha Baltic/ Maratoni.lv” komandas riteņbraucējs Andris Smirnovs, izcīnot otro vietu „GP Minsk” velobraucienā. Emīls Liepiņš no „Rietumu – Delfin” vienības šajās sacensībās bija desmitais, bet dienu iepriekš notiekošajā „Minsk Cup” velobraucienā dobelnieks finišēja piektajā vietā.

 

AUGUSTS

Saramotins un Skujiņš finišē smagajā Rio trasē

Latvijas šosejas riteņbraucēji – Aleksejs Saramotins un Toms Skujiņš – Riodežaneiro Olimpisko spēļu pirmajā sacensību dienā startēja šosejas riteņbraukšanas grupas brauciena sacensībās. 241,5 kilometru garajā distancē, kas izcēlās ar virkni smagiem kāpumiem, abi mūsu sportisti sasniedza finišu, ierindojoties 46. un 59. vietā. Negaidītu uzvaru svinēja beļģis Gregs Van Avermets.

Olimpiskajā Rio BMX trasē pusfināls bez mūsu sportistiem

Ne Mārim Štrombergam, ne arī Edžum Treimanim neizdevās pārvarēt Olimpisko spēļu ceturtdaļfināla barjeru. Kā vienam tā otram, pusfināls palika pussoļa attālumā. Štrombergs dienu iepriekš uzrādīja septīto labāko laiku “time – trial” braucienā.

 

Pētersons un Jaunslaviete triumfē Latvijas čempionātā MTB maratonā

Talsos notiekošajā SEB MTB maratona sestajā posmā uzvaru un Latvijas čempiona titulu vīriešu konkurencē izcīnīja “ZZK/ Cēsis” komandas sportists Arnis Pētersons, bet dāmām pārliecinošs triumfs “Ebike Machine” pārstāvei Katrīnai Jaunslavietei.

Bogdanovičs spoži triumfē “Baltijas ceļa” velobraucienā

Uzvarot otrajā posmā, kopvērtējuma uzvaru Lietuvā notikušajā “Baltijas ceļa” daudzdienu velobraucienā (UCI 2.2 kategorija) izcīnīja “Rietumu Delfin” komandas šosejas riteņbraucējs Māris Bogdanovičs. Noslēdzošajā posmā trešo vietu izcīnīja Māra komandas biedrs Andris Vosekalns.

Ansonam Latvijas čempiona tituls junioru daudzdienā

Augusta beigās norisinājās tradicionālais “Zemgales kauss” daudzdienu braucienā junioriem, kam piešķirts arī Latvijas čempiona tituls daudzdienu braucienā. Sacensībās startēja septiņu valstu sportisti. Par kopvērtējuma uzvarētāju kļuva polis Bartošs Rudiks, bet Latvijas čempionāta ieskaitē triumfēja Kristers Ansons.

 

Lukševics uz pjedestāla Rumānijā

“Alpha Baltic/ Maratoni.lv” komandas riteņbraucējs Viesturs Lukševics izcīnīja trešo vietu UCI 2.2 kategorijas daudzdienu velobrauciena  “Tour of Szeklerland” 3. posmā. Krists Neilands tikmēr guva 11. vietu labākā jaunā braucēja vērtējumā Jūtas daudzdienu velobraucienā ASV.

Toms Ustups gūst uzvaras Nīderlandē un Vācijā, jauniešu izlase cīnās Austrijā

Latvijas jaunais šosejas riteņbraucējs Toms Ustups augustā izcīnīja uzvaru Nīderlandē notiekošajā Eiropas jaunatnes riteņbraukšanas daudzdienu sacensībās, kas notika jau 52. reizi. Šajā pat mēnesī Toms arī uzvarēja bērnu un jauniešu sacensībās – “Berlin tour”. Latvijas jauniešu izlases sportists Ādams Veins Rozenfelds tikmēr izcīnīja respektablo piekto vietu “Randjugendtour” velobrauciena noslēdzošajā posmā.

 “Evelostore.lv” sezonas kopvērtējumā uzvar Liepiņš

Ar Emīla Liepiņa uzvaru pēdējā posmā Dobelē, noslēdzās pašmāju šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Evelostore.lv” kausa izcīņa šosejas riteņbraukšanā. Arī kopvērtējumā uzvarēja Liepiņš.

SEPTEMBRIS

Riteņbraukšanas svētki Siguldā jau 26. reizi

Septembra pirmajā svētdienā vairāk nekā 5500 dalībnieki piedalījās Latvijas Riteņbraucēju Vienības braucienā. Neilgi pirms lielajiem riteņbraukšanas svētkiem Siguldā tika atklāts īpašs vides objekts, kurā iegravēti visu 2015. gadā startējušo dalībnieku vārdi un uzvārdi. Sporta distancē uzvaru izcīnīja Pēters Prūss, bet MTB braucienā dubultuzvara “ZZK/ Cēsis” braucējiem.

Neilands, Skujiņš un Smukulis TOP 20 Eiropas čempionātā

Krists Neilands(RRS) izcīnīja 13. vietu Francijā notiekošajā Eiropas čempionātā šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā sportistiem līdz 23 gadu vecumam. Toms Skujiņš, esot kopā ar līderiem līdz pēdējiem metriem, finišēja 19. vietā elites grupas braucienā. Gatis Smukulis tikmēr ieņēma 20. vietu elites individuālajā braucienā.

Smukulis divas reizes TOP 10 “Vuelta a Espana” velobraucienā

Prestižajā “Vuelta a Espana” daudzdienu velobraucienā Latvijas čempions Gatis Smukulis izcīnīja 8. vietu 9. posmā, kā arī 9. vietu 13. posmā. Smiltenietis 13. posmā arī izpelnījās agresīvākā braucēja titulu.

Latviešiem pirmais trijnieks Eiropas kausa kopvērtējumā

Septembrī Francijā noslēdzās Eiropas kausa izcīņas sezona BMX riteņbraukšanā. Elites vīru grupā, izcīnot dramatisku uzvaru pēdējā posmā, kopvērtējumā triumfēja Rihards Veide, apsteidzot Kristenu Krīgeru. Augstā trešā vieta Kristapam Vekšam. Pēdējos posmos otrās vietas junioru grupā izcīnīja arī juniori – Mikus Strazdiņš un Vineta Pētersone. Četras godalgas pēdējos posmos izcīnīja Latvijas jaunie braucēji.

Latvijā noslēdzas BMX sezona, izveidots jauns BMX klubs

Ar “SMScredit.lv BMX čempionāta” pēdējo posmu Smiltenē un divas nedēļas vēlāk Saldū aizvadīto LRF kausa izcīņu, noslēdzās pašmāju BMX sacensību sezona. LRF kausu arī šogad izcīnīja “RRS/ Rīgas Favorīts” klubs. Septembrī ar Māra Štromberga atbalstu arī tapa jauns BMX klubs “Valmieras puikas”.

“Rietumu – Delfin” gūst godalgas Ķīnas tūrē

“Rietumu – Delfin” komandas riteņbraucēji Ķīnā notiekošajos “Tour of China 1” un “Tour of China 2” velobraucienos izcīnīja kopumā četras godalgas. Divas otrās vietas posmos Mārim Bogdanovičam, bet Emīlam Liepiņam divas reizes izdevās finišēt trešajā vietā.

Flaksim divi goda pjedestāli Ziemeļamerikā

Andžs Flaksis “Holowesko Citadel” komandas sastāvā izcīnīja otro vietu prestižā “Tour of Alberta” (UCI 2.1 kategorija) velobrauciena individuālajā braucienā, kā arī trešo vietu “The Reading 120” velobraucienā (UCI 1.2 kategorija).

“ZZK/ Cēsis” sportisti uzvar lielāko MTB seriālu kopvērtējumos, Flaksis pirmais Tartu maratonā

Septembrī noslēdzās “SEB MTB” un “Vivus.lv MTB” maratoni. Pirmajā no tiem kopvērtējumā elites grupā uzvarēja Mārtiņš Blūms, bet otrajā nepārspēts palika viņa komandas biedrs Arnis Pētersons. Tartu MTB maratonā uzvaru svinēja Andžs Flaksis, bet, gan abu pašmāju seriālu kopvērtējumā, gan arī Tartu MTB maratonā, nepārspēta sieviešu konkurencē, palika Lelde Ardava.

 “Filter Velokauss” pēdējā posmā uzvar igauņu zvaigzne, kopvērtējumā triumfs Lukjanovam

Ainažos ar individuālo braucienu noslēdzās “Filter Velokauss” šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāls. Uzvaru posmā svinēja Igaunijas riteņbraukšanas zvaigzne Reins Taramē, bet kopvērtējumā uzvara “Rietumu Delfin” sportistam Andrim Lukjanovam(RRS).

OKTOBRIS

Latvijas Riteņbraukšanas federācija svin 130 gadu dzimšanas dienu, atklāj grāmatu

Oktobrī ar vērienīgu godināšanas pasākumu tika aizvadīts Latvijas Riteņbraukšanas federācijas 130 gadu dzimšanas dienas pasākums. Dienas pirmajā pusē svinīgi tika prezentēta grāmata “Riteņbraukšanas sports Latvijā trīs gadsimtos”. Grāmatā iekļauti Latvijas riteņbraukšanas spilgtākie brīži un personības.

Karstajā un mazapmeklētajā pasaules čempionātā šosejā labāko rezultātu uzrāda Smukulis

Kataras galvaspilsētā Dohā notiekošajā pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā, kas izcēlās ar lielu karstumu, maz līdzjutējiem un kuplu dalībnieku skaitu, augstvērtīgāko rezultātu no Latvijas sportistiem sasniedza Gatis Smukulis, uzrādot 21. laiku individuālajā braucienā. U23 grupas braucienā Krists Neilands(RRS) bija 39.

Štrombergs otrais Pasaules kausa noslēdzošajā posmā un trešais kopvērtējumā

Māris Štrombergs izcīnīja otro vietu ASV pilsētā Sarasotā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas noslēdzošajā posmā BMX. Pusfinālā iekļuva un piektās vietas guva Rihards Veide, kā arī Kristens Krīgers. Kopvērtējumā Štrombergs izrāva trešo vietu.

Ķiksis labo rekordu un kļūst par pasaules meistaru čempionu trekā

Latvijas treka riteņbraucējs Ainārs Ķiksis oktobrī izcīnīja zelta medaļu pasaules meistaru čempionātā V40 – 44 grupā 750 metru individuālajā distancē. Valmierietis sasniedza rezultātu, 47,928 sekundes, kas ir jauns pasaules meistaru rekords. Pasaules meistaru čempiona titulu valmierietis izcīnīja arī sprintā.

Štrombergs sezonu noslēdz ar uzvaru un trešo vietu ASV čempionātā, Latvijai kāpums rangā

Māris Štrombergs sezonu noslēdza ar izcīnītu uzvaru un trešo vietu ASV čempionāta posmu sacensībās “Fall Nationals”. Nāciju rangā Latvijas BMX sportisti pakāpās uz augsto trešo vietu. Individuālajā rangā, pēc aizvadītā Pasaules kausa izcīņas pēdējā posma, Māris Štrombergs pacēlās uz ceturto pozīciju.

Saramotins pievienojas Saganam “Bora Hansgrohe” komandā, Smukulis atgriežas Francijā

Aleksejs Saramotins pēc četrām pavadītajām sezonām Šveices komandā “IAM Cycling”, oktobrī paziņoja par pievienošanos Vācijas komandai “Bora Hansgrohe”. Daudzkārtējais Latvijas čempions būs vienā komandā ar pasaules un Eiropas čempionu Peteru Saganu. Šī gada absolūtais Latvijas čempions Gatis Smukulis pēc astoņiem pavadītajiem gadiem pasaules tūres komandās, atgriezās Francijas vienībā “Delko Marseille Provence KTM”, kas kļuvusi par pro kontinentālo vienību. Marseļas komandas sastāvā Gatis guva panākumus arī 2008. gada sezonā.

“Rietumu – Delfin” pārtop par “Rietumu banku – Rīgu”

Īpašā prezentācijas pasākumā Latvijas vadošā riteņbraukšanas komanda “Rietumu – Delfin” paziņoja par nosaukuma maiņu. Komandas jaunais nosaukums ir “Rietumu banka – Rīga”.

Gavars pārspēj Nibali un finišē devītais sacensībās Kazahstānā

Sekmīgu sniegumu UCI 1.1 kategorijas sacensībās Kazahstānas pilsētā Astanā demonstrēja “Rietumu banka – Rīga” (iepriekš “Rietumu Delfin” komandas riteņbraucējs Ēriks Toms Gavars, kurš izcīnīja devīto vietu, drēgnajos laika apstākļos pārspējot pašu Vinčenzo Nibali.

NOVEMBRIS

Latvijas Riteņbraukšanas federāciju turpinās vadīt Igo Japiņš

Ar pārliecinošu biedru vairākumu, par Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidentu uz turpmākajiem četriem gadiem tika ievēlēts Igo Japiņš. Par padomes locekļiem tika ievēlēti – Edgars Dupats, Andris Kreislers, Raimonds Grauba un Laura Stepane.

“Rietumu banka – Rīga” turpina gūt panākumus Ķīnā

Emīls Liepiņš un Māris Bogdanovičs, ar komandas biedru atbalstu, izcīnīja vēl četrus goda pjedestālus šosejas riteņbraukšanas sacensībās Ķīnā. “Tour of Yancheng Costal Wetlands ” (UCI 1.2 kategorija) velobraucienā Bogdanovičs bija otrais, bet Liepiņš trešais. Emīlam izdevās uzvarēt Šanhajas velobraucienā, kā arī gūt otro vietu “Taihu Lake” velobrauciena posmā. Veiksmīgu sniegumu sezonas pēdējās sacensībās demonstrēja arī Andris Vosekalns, Pēters Prūss un Armands Bēcis.

Neilands aizstāvēs “Israel Cycling academy” komandas krāsas

Latvijas U23 izlases līderis Krists Neilands(RRS) novembra beigās paziņoja par noslēgto divu gadu līgumu ar Izraēlas pro kontinentālo riteņbraukšanas komandu “Israel Cycling team”. Gaidāmajā sezonā Krists startēs arī kādos no pasaules tūres kalendārā esošajiem velobraucieniem.

Eiropas kausa ieguvējs Veide pievienojas jaunai komandai

Latvijas izlases BMX sportists Rihards Veide novembrī paziņoja, ka 2017. gadā pārstāvēs ASV vienību “Rift Tangent”. Gaidāmajā sezonā Rihards plāno startēt arī ASV čempionāta posmu sacensībās.

Kipurs triumfē A. Pizika kausa izcīņā velokrosā

Tradicionāli sezonas beigās tika organizēta Arvja Pizika kausa izcīņas posmu sacensības velokrosā. Kopvērtējumā par uzvarētāju kļuva Kristaps Kipurs.

DECEMBRIS

Ivo Lakučs vadīs Latvijas BMX izlasi Tokijas Olimpisko spēļu ciklā

Uz četriem gadiem par Latvijas Riteņbraukšanas federācijas izlases galveno treneri apstiprināts Ivo Lakučs, kurš izlasi vadīja arī aizvadītajā ciklā.

Latvijas čempionāts MTB maratonā notiks “Vivus.lv MTB” maratona Pļaviņu posmā

Decembrī kļuva zināms, ka 2017. gada Latvijas čempionāts MTB maratonā notiks “Vivus.lv MTB” maratona Pļaviņu posmā. Gaidāma sarežģīta un interesanta trase.

SEB MTB maratons izvirzīts Latvijas gada balvai sportā

Latvijas lielākais riteņbraukšanas sacensību seriāls – “SEB MTB” maratons – bija viens no trim pretendentiem Latvijas Gada balvā sportā – nominācijā gada labākais tautas sporta notikums.

2017. gada sezonā Latvija paliek ar vienu šosejas kontinentālo komandu

“Rietumu banka – Rīga” būs vienīgā Latvijas kontinentālā riteņbraukšanas komanda 2017. gada sezonā.

Avots – www.lrf.lv