Latvijas Riteņbraukšanas gada apskats (janvāris – jūnijs)

03.01.2017

Latvijas Riteņbraukšanas federācija piedāvā 2016. gada spilgtāko pašmāju notikumu apskatu BMX, šosejas un MTB riteņbraukšanā. Novēlam, lai 2017. gads ikvienam sportistam, trenerim un sporta veidā iesaistītajiem būtu panākumiem bagātāks par iepriekšējiem.

JANVĀRISSkujiņš debitē pasaules tūres komandas sastāvā, Saramotins atnes pirmos UCI punktus

ASV vienības „Cannondale” sastāvā savas pirmās sacensības janvārī aizvadīja Toms Skujiņš, startējot četros UCI kategorijas velobraucienus Spānijā, veltot lielu darbu komandas interesēm. Tikmēr pirmos UCI pasaules tūres punktus Latvijai atnesa Aleksejs Saramotins, ieņemot 24. vietu „Cadel Ewans Great Ocean” viendienas velobraucienā.

 

„Rietumu – Delfin” bruņojas sezonai

Latvijas vadošā riteņbraukšanas komanda „Rietumu – Delfin” janvārī panāca vienošanos ar vienu no Latvijas labākajiem sprinteriem Māri Bogdanoviču, kurš līdz tam aizstāvēja „Alpha Baltic/ Maratoni.lv” vienības krāsas. Komandai pievienojās vēl viens dobelnieks – Ēriks Toms Gavars. Viņš iepriekšējā gadā izcīnīja 10. vietu Eiropas un 11. vietu pasaules čempionātos.

FEBRUĀRIS

Ar aktīvu sniegumu Tuvajos Austrumos, sezonu iesāk Smukulis

Aizvadot pirmo sezonu Kazahstānas komandas „Astana” sastāvā, Gatis Smukulis februārī ieguva 21. vietu un 5 UCI pasaules ranga punktus Dubajas velobraucienā, kā arī iesaistījās atrāvienā Kataras daudzdienu velobrauciena posmos.

Saramotins uz pjedestāla saīsinātajā Almērijas velobraucienā

Līdz 21 kilometram saīsinātajā Almērijas klasikā sekmīgi sevi apliecināja Aleksejs Saramotins, izcīnot augsto trešo vietu un nopelnot 70 UCI pasaules ranga punktus. Sacensību distances garums tika saīsināts spēcīgā vējā dēļ.

„Tālavas” kluba braucējiem panākumi BMX sacensībās Krievijā

Kā pirmie no Latvijas BMX sportistiem sacensību sezonu  februārī atklāja „Tālavas” kluba sportisti, piedaloties Krievijas pilsētas Saranskas trasē notiekošajās UCI C1 kategorijas sacensībās. Divas uzvaras B15 grupā izcīnīja Eduards Glāzers, bet pie godalgām tika arī Sandra Aleksejeva un Mikus Strazdiņš.

Skujiņš rāda stabilu sniegumu TOP 20 skaitā velobraucienā Francijā

Turpinot sezonas pirmo daļu, februārī UCI punktu ražu Latvijai papildināja Toms Skujiņš, kurš rādot stabilu sniegumu TOP 20 braucēju vidū, ieguva 12. vietu un 3 UCI pasaules ranga punktus Francijā notiekošajā UCI 2.1 kategorijas velobraucienā „Tour Cycliste International La Provence”.

MARTS

Saramotinam augstvērtīgs sniegums Beļģijā, Skujiņš tiek pie UCI punktiem Korsikas kalnos

Aleksejs Saramotins marta izskaņā guva respektablo 14. vietu pasaules tūres kalendārā iekļautajās „Gent  – Wewelgem”  sacensībās, no uzvarētāja Petera Sagana atpaliekot vien par 11 sekundēm. Toms Skujiņš Korsikas salā tikmēr rādīja stabilu sniegumu „Critérium International” (UCI 2 HC kategorija) velobraucienā, kura kopvērtējumā ieguva 20. vietu, kā arī bija septītais labākais jaunais braucējs.

Štrombergs trešais Pasaules kausa Argentīnas posma „time – trial” sacensībās

Divkārtējais Olimpiskais čempions Māris Štrombergs marta beigās izcīnīja 3. vietu Pasaules kausa BMX superkrosā Argenrtīnas posma „time – trial” sacensībās. Pamatsacensībās gan ne viņam, ne arī pārējiem diviem Latvijas sportistiem neizdevās pārvarēt ceturtdaļfināla barjeru.

Latviešiem godalgas BMX sacensībās Nīderlandē

Rihardam Veidem uzvarot elites grupā, bet Latvijas sportistiem gūstot vēl kopumā deviņas godalgas, Nīderlandē tika aizvadītas UCI C1 kategorijas BMX sacensības „Top Competition”. Elites grupā vīriem trešo vietu ieņēma Kristaps Vekša, bet dāmu elitē uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Sandra Aleksejeva. Junioru vīru grupā uzvaru svinēja Mikus Strazdiņš, bet uz goda pjedestāla savās vecuma grupās kāpa arī Vineta Pētersone, Edvards Glāzers, Ronalds Rītiņš, Niks Rožukalns un Luīze Pommere.

Preimanis dodas uz Irānu

Latvijas elites grupas MTB XCO krosa sportists Matīss Preimanis pirms gaidāmās sezonas pievienojās Irānā reģistrētajai UCI MTB komandai „Fastos Development”. Komandas sastāvā Matīss startēja starptautiskā mēroga MTB sacensības, kā arī apmācīja vietējos irāņu kalnu riteņbraucējus.

Neilands un „Rietumu Delfin” sezonu sāk Portugālē

Krists Neilands(RRS) „Axeon Berman Cycling” komandas sastāvā martā izcīnīja 8. vietu “Volta ao Alentjo” (UCI 2.2 kategorijas) ceturtajā posmā. Kopvērtējumā kuldīdzniekam 21. vietu un 5. pozīcija labākā jaunā braucēja vērtējumā. „Rietumu Delfin” komandas jaunais sportists Ēriks Toms Gavars savā pirmajā UCI kategorijas startā izcīnīja 22. vietu „GP Liberty” velobrauciena 1. posmā.

Aprīlis

Saramotins teicami sevi apliecina Ziemeļu ellē

Savu sezonas labāko startu aprīlī aizvadīja Aleksejs Saramotins, izcīnot augsto 8. vietu Francijā notiekošajā leģendārajā viendienas velobraucienā „Parīze – Rubē”. Mūsu sportists līdz pēdējiem metriem cīnījās par iekļūšanu labāko sešiniekā.

Neilands piektais mazajā Flandrijā, Smukulis un Skujiņš kopā lielajā Flandrijā

Latvijas U23 izlases līderis Krists Neilands(RRS) izcīnīja augsto piekto vietu Nāciju kausa izcīņas posmā – Flandrijas velobraucienā. Nedēļu vēlāk kuldīdznieks vēlreiz lika runāt par sevi, iegūstot desmito vietu „Liege – Bastogne – Liege” U23 grupas velobraucienā. Tikmēr Gatis Smukulis finišēja 54., Toms Skujiņš 55. vietā, bet Aleksejs Saramotins izstājās, leģendārajā elites Flandrijas velobraucienā, kas arī notika pa Beļģijas bruģainajiem ceļiem. 255 kilometru garajā distancē uzvaru svinēja Peters Sagans, bet latviešu primārais uzdevums bija sekmēt komandas līderu pozīciju pirms svarīgākajiem distances posmiem.

Veidem solīds sniegums Pasaules kausa posmā Mančesterā, Štrombergam uzvaras ASV

Devīto vietu Mančesteras slēgtajā trasē notiekošajā Pasaules kausa BMX superkrosā 2. posmā izcīnīja Rihards Veide, bet Edžus Treimanis sacensības noslēdza ceturtdaļfinālā. Māris Štrombergs tikmēr aprīlī izcīnīja divas uzvaras ASV čempionāta posmu sacensībās Ostinā.

Latvieši līderu vidū Eiropas kausa pirmajos posmos BMX

Aprīļa mēnesī tika aizvadīti pirmie četri posmi Eiropas kausa izcīņā BMX riteņbraukšanā. Pirmajā posmā, kas notika Zolderas trasē elites vīru grupā uzvarēja Rihards Veide, bet otrais bija Edžus Treimanis. Junioru grupā otrais bija Helvijs Babris, bet sieviešu elitē Sandrai Aleksejevai trešā pozīcija. Dienu vēlāk notiekošajā otrajā posmā Veide guva otro vietu, bet Babrim un Aleksejevai trešās pozīcijas. Latvijas “challange” grupu sportisti Zolderā guva 12 godalgas. Nīderlandes pilsētas Kampenas trasē notiekošajā 3. posmā elites grupā uzvarēja Kristens Krīgers, bet junioru konkurencēs uzreiz aiz goda pjedestāla palika Mikus Strazdiņš un Vanesa Buldinska. Ceturtajā posmā otro uzvaru sezonā svinēja Rihards Veide, bet mūsu jaunie braucēji abās dienās guva kopumā 15 godalgas.

BMX sezona Latvijā sākas ar „SMScredit.lv BMX čempionāta” posmu Rīgā

Rīgā esošajā Mežaparka BMX trasē aprīļa beigās norisinājās “SMScredit.lv BMX čempionāta” pirmais posms, kurā startēja 286 dalībnieki no Latvijas un apkārtējām valstīm. Junioru un elites apvienotajās grupās vīriem uzvarēja Krievijas sportists Boriss Ponomarev, bet starp meitenēm pirmā vieta Vanesai Buldinskai.

Flaksis uz goda pjedestāla ASV, Bogdanovičs piektais Spānijā

Andžs Flaksis, aizvadot savu otro sezonu „Holowesko – Citadel” komandas sastāvā, aprīļa beigās izcīnīja otro vietu „Joe Martin stage” velobrauciena (UCI 2.2 kategorija) 2. posmā. Kopvērtējumā no Dunalkas nākušais sportists bija 11. Tikmēr „Rietumu – Delfin” komandas riteņbraucējs Māris Bogdanovičs izcīnīja augsto piekto vietu spēcīgā konkurencē UCI 1.1 kategorijas velobraucienā „ Vuelta Ciclista a La Rioja ”.

Dobeles pusē startē „Cerību kausa” sezona

Aprīļa vidū Dobeles pusē startēja „Cerību kausa” 2016. gada sezona, pulcējot vairāk nekā 200 dalībniekus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Jauniešu grupā uzvarēja Arvis Rendors, bet zēnu konkurencē, nepārspēts palika Roberts Andersons(RRS).

Startē pašmāju lielākie MTB maratonu seriāli

Aprīļa otrajā pusē startēja „SEB MTB” un „Vivus.lv MTB” maratonu jaunās sezonas. “SEB MTB” klasikā – Cēsis – Valmiera „Toyota Hybrid” distancē uzvaru izcīnīja Dmitrijs Sorokins un Lelde Ardava. Diemžēl jau pēc sasniegtā finiša, pārstāja pukstēt Latvijas junioru izlases riteņbraucēja Niklāva Aleksandra Čakša sirds. Arī „Vivus.lv MTB” maratona pirmajā posmā, kas notika Ventspilī, „LMT straume” distancē uzvarēja Sorokins un Ardava.

Maijs

Štrombergam svarīga uzvara Pasaules kausa Papendāles posmā, pieci latvieši pamatsacensībās

Maija mēnesī astoņi Latvijas BMX sportisti Nīderlandes pilsētā Papendālē startēja Pasaules kausa izcīņas BMX superkrosā trešā posma sacensībās. Vīru konkurencē uzvaru izcīnīja Māris Štrombergs, bet Edžus Treimanis lielajā finālā bija piektais. Debiju Pasaules kausa izcīņā piedzīvoja Kristaps Vekša, Mikus Strazdiņš un Vineta Pētersone.

Treimanis piektais pamatsacensībās, Štrombergs trešais „time – trial” sacensībās pasaules čempionātā

Kolumbijā notiekošajās pasaules čempionāta sacensībās BMX riteņbraukšanā elites grupā vīriem finālā no Latvijas sportistiem iekļuva Edžus Treimanis. Valmierietis tajā izcīnīja piekto vietu. Māris Štrombergs dienu iepriekš notiekošajās „time – trial” sacensībās ieguva bronzas medaļu, bet Kristenam Krīgeram 14. pozīcija. No Latvijas jaunajiem sportistiem jāizceļ Markusa Ozoliņa(RRS) izcīnīta sudraba medaļa B9 grupas pamatsacensībās un Edvarda Glāzera ceturtā vieta B15 grupā.

Skujiņš otro gadu pēc kārtas triumfē Kalifornijas daudzdienu velobrauciena posmā

ASV notiekošajā velobrauciena “Amgen Tour of California” 5. posmā skaistu uzvaru kāpumiem bagātajā 215 kilometru garajā distancē izcīnīja Latvijas izlases un ASV komandas “Cannondale Pro team” komandas riteņbraucējs Toms Skujiņš, atkārtojot pirms gada veikto panākumu kādā no šoi sacensību posmiem. Ar aktīvu sniegumu šajās sacensībās izcēlās vēl divi latvieši – Krists Neilands un Andžs Flaksis. Neilandam septītā vieta labākā jaunā braucēja vērtējumā.

Latvijai divas vietas Olimpisko spēļu BMX sacensībās

Uzreiz pēc pasaules čempionāta tapa oficiāli skaidrs, ka Latviju Olimpisko spēļu BMX sacensībās pārstāvēs divi sportisti. Atbilstoši kritērijiem, šīs vietas aizņēma Māris Štrombergs un Edžus Treimanis.

Blūms izcīna 12. vietu Eiropas U23 čempionātā MTB XCO krosā

Zviedrijas pilsētā Huskvarnā notiekošajā Eiropas čempionātā MTB XCO krosā labāko sniegumu no Latvijas braucējiem sasniedza Mārtiņš Blūms, kuram izcīnītā 12. vieta. Viņa komandas biedram no „ZZK/ Cēsis” vienības Arnim Pētersonam 40. vieta, bet Pēteris Janevics bija 43.

„Rietumu Delfin” UCI punktu raža kaimiņos

60 UCI pasaules ranga punktus Igaunijā notiekošā „Tpur of Estonia” (UCI 2.1 kategorija) velobraucienā nopelnīja Latvijas vadošās vienības „Rietumu – Delfin” sportisti. Kopvērtējumā septīto vietu izcīnīja Armands Bēcis, bet devītais bija Māris Bogdanovičs.

Preimanis labākais UCI C2 kategorijas MTB sacensībās „Sigulda Cup”

Matīss Preimanis, pārspējot Mārtiņu Blūmu un Arni Pētersonu, izcīnīja uzvaru Siguldā notiekošajās UCI C2 kategorijas MTB XCO krosa sacensībās „Sigulda cup”. Sacensībās startēja dalībnieki no Latvijas, Igaunijas un Krievijas.

Neilands uz goda pjedestāla, Kaņepējs aiz tā…

Ar veiksmīgu sniegumu sacensībās Polijā izcēlušies Latvijas U23 izlases šosejas riteņbraucēji. Krists Neilands(RRS) izcīnīja trešo vietu 150 kilometru garajā Karpatu velobrauciena (UCI 2.2 kategorija) 3. posmā. Kopvērtējumā kuldīdzniekam piektā vieta un 10 UCI pasaules ranga punkti. Tikmēr “Rietumu Delfin” komandas riteņbraucējs Deins Kaņepējs(RRS) izcīnīja ceturto vietu UCI 1.2 kategorijas viendienas velobraucienā “Memorial Romana Sieminskiego”.

Jūnijs

Siguldā notiekošajā Eiropas čempionātā MTB maratonā spoži triumfē Prūss

Pirmo reizi vēsturē Latvijā notika Eiropas čempionāts MTB maratonā. Lieliski noorganizētajās sacensībās, kas notika Siguldā, par Eiropas čempionu kļuva latviski runājošais Igaunijas riteņbraucējs Pēters Prūss, kurš pārstāv latviešu vienību „Rietumu – Delfin”. Labākais no latviešiem bija Mārtiņš Blūms, kuram septītā vieta. Sieviešu konkurencē Leldei Ardavai devītā pozīcija. Mēneša beigās notiekošajā pasaules čempionātā MTB maratonā Ardava ieņēma 18. vietu.

Latvijas elites vīri aizņem pirmās četras vietas Eiropas kausa posmā BMX

Kristens Krīgers uzvarēja, bet Edžus Treimanis, Kristaps Vekša un Rihards Veide aizņēma nākamās trīs vietas Eiropas kausa izcīņas 5. posmā, kas jūnijā notika Vācijā. Junioru grupā otro vietu ieguva Helvijs Babris, bet junioru meiteņu grupā otrā pozīcija Vanesai Buldinskai. Dienu vēlāk turpat notiekošajā 6. posmā Krīgeram izdevās izcīnīt vēl vienu uzvaru, pārņemot arī vadību kopvērtējumā. Deviņas godalgas abos posmos kopā izcīnīja Latvijas „challange” grupu sportisti.

Smukuļa dominance Latvijas čempionātā

Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā tika aizvadīts Cēsīs un to apkaimē. Individuālajā braucienā elites vīriem sesto gadu pēc kārtas uzvarēja Gatis Smukulis, apsteidzot Alekseju Saramotinu un Tomu Skujiņu. Grupas braucienā vairāku simtu skatītāju atbalstīts, Smukulis pirmo reizi arī guva uzvaru grupas braucienā, otro vietu ieguva Viesturs Lukševics, bet trešo, Skujiņš. U23 grupā divas zelta medaļas Kristam Neilandam(RRS), bet sieviešu grupā abas reizes uzvarēja Lija Laizāne(RRS). Par čempionāta medaļām cīnījās arī juniori, jaunieši un amatieri.

Valmierā labots pēdējo 15 gadu dalībnieku rekords BMX sacensībās

“SMScredit.lv BMX čempionāta” trešajā posmā, kas notika Valmieras pusē esošajā “SCO Centrs” BMX trasē tika labots pēdējo 15 gadu dalībnieku rekords, kas tagad ir – 303 braucēji.

Lietuvieša uzvara Rīgas ielās

Pauļus Šiškevičs izcīnīja uzvaru „Totota Rīgas velomaratona” sporta distancē. Lietuvietis spraigā duelī pēdējos metros pārspēja „Rietumu Delfin” jauno riteņbraucēju Klāvu Rubeni(RRS). Kopumā trijos dažādos braucienos startēja vairāk nekā 2000 dalībnieki.

Smukulis sekmē komandas biedra uzvaru Šveices tūrē, Flaksis pieciniekā Kanādā

Gatis Smukulis sekmēja komandas biedra Migela Angela Lopesa uzvaru kalniem bagātā Šveices daudzdienu velobrauciena kopvērtējumā. Debiju šajās sacensībās piedzīvoja Toms Skujiņš, kurš tāpat kā Smukulis lielāko darba apjomu veica savas komandas kopējām interesēm, palīdzot Endrjū Talanskim izcīnīt piekto vietu. Andžs Flaksis tikmēr apliecināja savas individuālā braucēja spējas, gūstot piekto vietu „Tour de Beauce” daudzdienu velobrauciena solo braucienā.

Avots – www.lrf.lv