Latvijas Riteņbraukšanas federācijas informācija par sacensībām

08.04.2020

Latvijas Riteņbraukšanas federācija informē par aktuālo situāciju ar Latvijas šosejas un MTB sacensībām.

1.) Ņemot vērā Latvijas valdības lēmumu pagarināt valstī noteikto ārkārtējo situāciju ar visiem līdzšinējiem ierobežojumiem vismaz līdz 12. maijam, visas LRF kalendārā iekļautās riteņbraukšanas veidu sacensības vai oficiālie treniņi, kas bija paredzēti laika posmā no š.g. 15. aprīļa līdz 13. maijam ir jāatliek uz vēlāku laiku. Informēju, ka visas LRF kalendārā iekļautās sacensības, kas bija paredzētas līdz 13. maijam no kalendāra ir izņemtas.

2.) Par 30. maijā plānotajām Jāņa Baukša piemiņas kausa sacensībām, kas vienlaikus ir plānots arī kā Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā jaunatnes grupām.

Izskatam iespēju par sacensību pārcelšanu uz citu norises laiku. Līdz ko tas būs paveikts informēsim jaunatnes trenerus un citus iesaistītos. Pašlaik citas LRF rīkotās vai atbalstītās sacensības tiek plānotas noteiktajos norises laikos, tomēr, jāņem vērā, ka, ja situācija to prasīs, nekavējoties tiks veiktas izmaiņas.

3.) Par kārtību LRF sacensību kalendāra pārstrādāšanā.  LRF kalendārā veikta vairāk nekā 20 šosejas un MTB sacensību atlikšana. Mēs ceram, ka situācija valstī uzlabosies un sezonas laikā ierobežojumi publisko pasākumu, tostarp sacensību, rīkošanai tiks atcelti. Tomēr, lai pēc ierobežojumu atcelšanas, sacensību kalendārs iespēju robežās būtu plūstošs, ir svarīgi iezīmēt vairākas prioritātes.

LRF Nacionālā kalendāra veidošanas prioritāšu secība:
1. Nacionālie čempionāti šosejas (individuālajā un grupas braucienā) MTB Olimpiskajā krosā un MTB maratonā.
2. Latvijas šosejas un MTB nacionālā kausa sacensības. Prioritārā kārtība tiek noteikta pēc sacensībām piešķirtās kategorijas, sākot no 1. – 3. kategorijai. Ņemot vērā lielo pieteikto sacensību skaitu MTB riteņbraukšanā, vienā dienā var notikt vairākas sacensības.
3. Šosejas un MTB sacensības vai oficiālie treniņi, kam piešķirta 4. kategorija.

Latvijas Riteņbraukšanas federācijas informācija