Latvijas labākie šosejas riteņbraucēji nākamajā nedēļā mērosies spēkiem valsts čempionātā

22.06.2018

ākamās nedēļas otrajā pusē Rīgā, Sabilē un Talsos notiks 2018. gada Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā. Sacensības pulcēs valsts labākos velosportistus, kuri dažādās vecuma grupās par godalgām sacentīsies individuālajā un grupas braucienos. Savu dalību apstiprinājuši tādi sportisti kā – Krists Neilands(Israel Cycling academy/RRS audzēknis), Toms Skujiņš(Trek Segafredo/Bijušais RRS audzēknis), Emīls Liepiņš, Gatis Smukulis, Aleksejs Saramotins(Bora Hansgrohe/Bijušais RRS audzēknis )un citi. Foto: Romāns Kokšarovs.

Jūnija beigas tradicionāli ir laiks, kad lielākajā daļā pasaules valstu notiek nacionālie šosejas riteņbraukšanas čempionāti. Lai startētu savas valsts čempionātā, Latvijā atgriezīsies visi vadošie mūsu šosejas velosportisti no citu valstu komandām. Starp gada nozīmīgākajiem startiem Latvijas čempionāts būs arī jauniešu, junioru, sieviešu un amatieru grupu sportistiem.

Sacensības sāksies ceturtdien, 28. jūnijā, kad visu čempionāta grupu sportisti Rīgā esošajā Biķernieku kompleksajā sporta bāzē sacentīsies individuālajā braucienā. Biķernieku trasē valsts čempionāta sacensības individuālajā braucienā notiks pirmo reizi, ļaujot līdzjutējiem pārskatāmi sekot vadošo braucēju cīņām trasē. Atkarībā no vecuma un meistarības grupas, dalībnieki veiks no diviem līdz sešiem apļiem.

Individuālā brauciena pirmie starti gaidāmi no pulksten 10:00, kad trasē dosies vecāko veterānu, kā arī jauniešu meiteņu un amatieru sieviešu grupu pārstāvji. Tikmēr elites braucēji savas sacensības uzsāks pēc pulksten 15:30. Galvenie favorīti uz titulu elites konkurencē būs – pērnā gada čempions Aleksejs Saramotins, kā arī Toms Skujiņš, Krists Neilands, Gatis Smukulis un Andžs Flaksis.

Sestdien, 30. jūnijā, Latvijas čempionāts pārcelsies uz skaisto Kurzemes pilsētiņu Sabili. Šeit par godalgām grupas braucienā sacentīsies jauniešu, junioru puišu un meiteņu, kā arī elites sieviešu konkurenču grupu sportisti, veicot 72 un 96 kilometru garas distances. Sacensības risināsies pa apļiem. Finišs gaidāms Sabiles kalnā. Jauniešu puišu un junioru meiteņu grupas brauciens gaidāms pulksten 10:00, bet junioru puišu un sieviešu brauciens notiks pēc pulksten 12:30.

Čempionāta kulminācija gaidāma svētdien, 1. jūlijā, Talsos, kur pilsētas svētku ietvaros par čempiona tituliem grupas braucienā spēkiem mērosies elites un U23 vīru, kā arī dažādu amatieru grupu sportisti. Talsi Latvijas vadošos šosejas riteņbraucējus uzņems otro gadu pēc kārtas. Šajā gadā sacensību rīkotāji īpaši domājuši par pilsētas apli, kas solās būt braucējiem smagāks, bet reizē arī interesantāks nekā pērn. Aplī iekļauts gan viens no lielākajiem un stāvākajiem pilsētas kāpumiem, gan arī senā bruģa posms.

Pulksten 09:30 no rīta kā pirmie trasē dosies amatieru grupu braucēji, mērojot spēkus 94 un 30 kilometru garajās distancēs. 94 kilometru distancē pēdējie astoņi kilometri vedīs pa pilsētas apli. Pērn par absolūto Latvijas amatieru čempionu kļuva Kalvis Eisaks, kuram galveno konkurenci šogad sola sastādīt Kristaps Knops, Ivo Viļumovs, Artis Roze un citi.

Elites un U23 grupas brauciens un U23 vīru sacensību starts tiks dots pulksten 12:30. Latvijas ātrākie velosportisti veiks 195 kilometru garu distanci, sākumā veicot vienu pilsētas apli, kam sekos divi lieli Sabiles apļi. Beigu daļā atkal riteņbraucēji atgriezīsies Talsos, veicot vēl astoņus pilsētas apļus. Finišs gaidām ap pulksten 16:45. Sacensību norises gaitai būs iespēja sekot līdzi video tiešraidē Latvijas Riteņbraukšanas federācijas Facebook kontā un oficiālajā mājaslapā lrf.lv. Līdzjutēji klātienē aicināti piedalīties aizraujošajā “Betsafe” prognožu spēlē. Galvenie favorīti uz uzvaru elites grupas braucienā būs Krists Neilands, Toms Skujiņš, Aleksejs Saramotins, Emīls Liepiņš, Gatis Smukulis, Andžs Flaksis, Māris Bogdanovičs, Andris Vosekalns, Viesturs Lukševics un citi.

Reģistrācija Latvijas čempionātam līdz 26. jūnijam turpinās mājaslapā lrf.lv. Dalība sacensībās ir bezmaksas. Vienīgais priekšnosacījums – derīga sportista licence. Mājaslapā lrf.lv pieejams arī nolikums un distanču kartes.

LV cempionats ritenbrauksana fb post 2018 2 1

 

Avots – www.lrf.lv