Latvijas junioriem lieliski rezultāti starptautiskās sacensībās Polijā

19.07.2017

Latvijas junioru šosejas riteņbraukšanas izlases sportists Kristers Ansons izcīnīja piekto vietu starptautisko junioru daudzdienu sacensību  “Po Ziemi Łódzkiej” kopvērtējumā. Pirmajā posmā talsinieks izcīnīja augsto otro vietu, bet noslēdzošajā posmā gūta trešā vieta. Komandu vērtējumā latvieši izcīnīja piekto vietu.

Latvijas juniori – Kristers Ansons, Kristaps Pelčers, Arvis Rendors, Ričards Roberts Sauja(RRS audzēknis), Alekss Jānis Logins(RRS audzēknis) un Kristofers Bindemanis – aizvadītās nedēļas nogalē devas uz Poliju, lai startētu starptautiskā mēroga četru dienu garajās sacensībās. Tās notika Lodzas pilsētā līdzenā apvidū. Bez latviešiem, sacensībās startēja arī Polijas, Baltkrievijas, Vācijas un Moldovas valstu riteņbraucēji.

Pirmajā posmā sacensību likteni lielā mērā izšķīra spēcīgais vējš, kurā peletons sadalījās mazākās grupās. No latviešiem pirmajā starpfinišā trešo vietu izcīnīja aktīvi sacensības aizvadošais kuldīdznieks Arvis Rendors, kurš ikdienā pārstāv “Dobeles dzirnavnieks/ Focus bikes” komandu. 114 kilometru garās distances finiša spurtā cīņā par uzvaru no Latvijas sportistiem iesaistījās Kristers Ansons. Talantīgais talsinieks aizraujošā cīņa izcīnīja otro vietu, piekāpjoties vien mājiniekam Dmitrijs Mazuram. Kristera laiks trasē bija 2 stundas 41 minūte un 8 sekundes. 19. vietu izcīnīja Arvis Rendors (+00:00:27),  24. Kristofers Bindemanis, 28. Ričards Roberts Sauja, 32. Alekss Jānis Logins (visi +00:00:28). Kristaps Pelčers, kurš paveica lielu darbu komandas labā, tikmēr finiša līniju šķērsoja 62. vietā (+00:01:05).

Otrajā posmā dalībnieki mērojās spēkiem 106 kilometru garajā distancē bez kāpumiem. Sacensību laikā tika turēts ļoti augsts temps, vidējam ātrumam pārsniedzot 45 kilometrus stundā. Pirmajā starpfinišā trešo vietu izcīnīja rīdzinieks Alekss Jānis Logins. Uzvarētāja liktenis izšķīrās lielās grupas finišā. Tajā pārāks bija mājinieks Karols Varžinaks, finišējot pēc 2 stundām 19 minūtēm un 34 sekundēm. No latviešiem 14. vietu ieguva Ričards Roberts Sauja, 15. bija Kristers Ansons, 16. Alekss Jānis Logins, 40. Arvis Rendors, 60. Kristaps Pelčers, 75. Kristofers Bindemanis (+00:00:00).

Ļoti liels temps tika turēts Lodzas apkaimē notikušajā trešajā posmā. 97 kilometru garajā distancē uzvarētājs noskaidrojās lielās grupas finiša spurtā. Šajā reizē cīņā par uzvaru pārāks izrādījās polis Davids Buržāks, kura laiks trasē bija – 2 stundas 7 minūtes un 12 sekundes. No mūsu valsts pārstāvjiem respektablo 20. vietu ieguva Ričards Roberts Sauja, kurš ikdienā pārstāv “RRS/ MSĢ” komandu. 27. pozīcija Aleksam Jānim Loginam(RRS audzēknis), 29. Kristofers Bindemanis, 34. Arvis Rendors, 57. Kristers Ansons, 59. Kristaps Pelčers (visi +00:00:00). Kopvērtējumā pirms pēdējā posma augsto ceturto vietu ieņēma Kristers Ansons. Arī komandu vērtējumā latviešiem augstā ceturtā vieta.

Noslēguma posmā notika aktīva cīņa par kopvērtējumu. Latvijas sportisti visu uzmanību veltīja Kristera Ansona atbalstam. 106 kilometru garajā distancē Ansons izcīnīja otro vietu otrajā starpfinišā, nopelnot vērtīgas bonusa sekundes. Tiesa, ļoti aktīvs starpfinišos bija baltkrievs Deniss Starčuks. Līdz finišam atrāvieni tika likvidēti un uzvarētāja liktenis noskaidrojās lielās grupas sprintā. Tajā Ansons izcīnīja augsto trešo vietu, finišējot pēc 2 stundām 23 minūtēm un 38 sekundēm. Mūsu sportistam priekšā bija polis Adams Kušs, kamēr uzvaru izcīnīja un Kristeru Ansonu kopvērtējumā apsteidza Starčuks. No pārējiem Latvijas sportistiem 27. finišā bija Kristofers Bindemanis (+00:00:00), 31. Kristaps Pelčers, 34. Ričards Roberts Sauja(RRS audzēknis), 44. ļoti aktīvi velobraucienu aizvadošais Arvis Rendors, 49. Alekss Jānis Logins(RRS audzēknis) (visi +00:00:32).

Kopvērtējumā uzvarēja Baltkrievijas izlases riteņbraucējs Dmitrijs Maruzs, kurš par piecām sekundēm apsteidza poli Buržāku. Kristers Ansons starp 84 finišu sasniegušajiem dalībniekiem ieņēma respektablo piekto vietu, uzvarētājam zaudējot 18 sekundes. Kristers bija arī ceturtais aktīvākais braucējs. 26. pozīcijā ierindojās Kristofers Bindemanis (+00:00:58), 30. Alekss Jānis Logins(RRS audzēknis), 31. Arvis Rendors (abi +00:01:29), 32. Ričards Roberts Sauja (RRS audzēknis)(+00:01:30). Tikmēr Kristaps Pelčers, kurš paveica teicamu darbu komandas biedru labā, ierindojās 51. vietā (+00:01:35).

Komandu vērtējumā 16 vienību konkurencē Latvijas puiši izcīnīja ceturto vietu.

Komandu sacensībās vadīja Dainis Ritums un Mareks Maļinovskis. Nozīmīgu atbalstu sniedza sportistu ģimenes, RSK “Tandēms”, Kuldīgas novada sporta skola un Rīgas Riteņbraukšanas skola.

Avots – www.lrf.lv