Latvijas juniori demonstrē jaudīgu sniegumu un aizņem visu goda pjedestālu Slovākijas daudzdienā

24.06.2019

Ar izciliem rezultātiem no Slovākijas pilsētā Dubņicā aizvadītā junioru daudzdienu velobrauciena mājās atgriezušies Latvijas šosejas riteņbraucēji. Kopvērtējumā uzvaras laurus plūca “RRS” sportists Daniels Kažis, kamēr otrā un trešā vieta viņa komandas biedriem – Paulam Rubenim un Aleksam Krastam. Pie uzvaras etapā tika arī Roberts Andersons.

Tradicionāli jūnijā Slovākijas pilsētā Dubņicā, kur atrodas viens no šīs valsts vadošajiem šosejas riteņbraukšanas centriem, norisinās junioru daudzdienu velobrauciens. Lai arī sacensībām nav piešķirta UCI kategorija, tomēr šajā gadā dalībnieku vidū bez slovākiem bija arī Latvijas, Serbijas, Čehijas, Igaunijas un Lietuvas riteņbraucēji.Latviju trenera Mečeslava Bartuševica vadībā pārstāvēja “RRS” komanda ar – Paulu Rubeni, Danielu Kaži, Aleksu Krastu, Kristiānu Belohvoščiku, Kārli Smilgu, Bruno Mārtiņu Binovski un Robertu Andersonu sastāvā. Kopumā piedalījās 97 dalībnieki.

Sacensībās tika iekļauts individuālais brauciens, divi grupas braucieni un kritērijs. Individuālajā braucienā, kur bija jāveic 7,4 kilometru gara distance ar 400 kāpuma metriem, no latviešiem visaugstāk ierindojās Daniels Kažis, kurš finišēja trešajā vietā, 10,8 sekundes aiz uzvarētāja Henrī Treimuta (Igaunija). TOP 10 iekļuva arī Krasts (6. vieta) un Rubenis (10. vieta).

Otrajā etapā riteņbraucēji mērojās spēkiem 81 kilometru garajā distancē ar vairāk nekā 900 kāpuma metriem. Jau sākuma daļā Alekss Krasts iniciēja atrāvienu, kurā bez viņa no latviešiem bija arī Kārlis Smilga. Drīz sekoja nopietns kāpums, kurā no līderu grupas vadībā spēja palikt tikai Krasts. “RRS/ MSĢ” pārstāvis uzvarēja starpfinišā. Vēlāk no peletona aizbēga un Krastu panāca vēl divi mūsu sportisti – Pauls Rubenis un Daniels Kažis. Trio devās pretim absolūtam latviešu triumfam. Pateicoties pārējo komandas biedru pūlēm un pašu lieliskam sniegumam, tas arī izdevās.

Uzvarēja Alekss Krasts (02:35:27), otrais bija Daniels Kažis, bet trešais Pauls Rubenis. Sekotāji finišēja 1 minūti un 18 sekundes vēlāk. Par prieku Latvijas līdzjutējiem, ātrākais no grupas bija Roberts Andersons, kuram ceturtā vieta. Lielu darbu paveica visa komanda.

Sacensību noslēdzošajā dienā tika veikti divi etapi.  Diena sākās ar 84 kilometru garo grupas braucienu. Tā laikā “RRS” konkurentu vienības centās darīt visu iespējamo, lai izveidotu sekmīgu atrāvienu un atņem Danielam Kažim piederošo līdera kreklu. Jau atkal lielisks darbs visai latviešu komandai, kas spēja visus centienus apturēt. 15 kilometrus pirms finiša izveidojās sešu braucēju liels atrāviens. Viņu vidū bija arī Pauls Rubenis un Roberts Andersons.

Pēdējos metros ātrākais bija un uzvaru svinēja Roberts Andersons (02:12:23), kurš aiz muguras uzreiz atstāja igauni Artjomu Mirzojevu. Paulam Rubenim ceturtā vieta. Peletons ar kopvērtējuma līderi Danielu Kaži sastāvā finišēja 22 sekundes pēc uzvarētāja. Daniels arī saglabāja līdera godu.

Sacensības noslēdzās ar 45 minūšu garo kritēriju braucienu. Lielāko distances daļu “RRS” puiši kontrolēja sacensību gaitu. Turot augstu tempu, konkurentiem iespējas sekmīgam atrāvienam bija daudz mazākas. Finišā dubultuzvaru guva Igaunijas riteņbraucēji ar Artjomu Mirzojevu priekšgalā. No mūsu sportistiem ātrākais finišā Roberts Andersons, kuram ceturtā vieta.

Sacensību kopvērtējumā līdera dzelteno krekliņu nosargāja un par uzvarētāju kļuva Daniels Kažis. Latviešu puišiem arī otrā un trešā vieta. Otrais Pauls Rubenis, bet trešais Alekss Krasts. Lielisks sniegums arī Robertam Andersonam, Kārlim Smilgam, Kristiānam Belohvoščikam, Bruno Mārtiņam Binovskim.

Avots – www.lrf.lv