Latvijas jaunie sportisti gūst četras godalgas pasaules BMX čempionātā

06.06.2018

Trešdien Azerbaidžānās galvaspilsētā Baku aizvadītas pasaules čempionāta BMX riteņbraukšanā sacensības jaunāko grupu sportistiem līdz 12 gadu vecumam. Par uzvarētāju G12 grupā kļuva Paula Kibare(BMX Rīga/ RRS), bet labāko trijniekā iekļuva arī Kristers Apels(BMX Rīga/ RRS), Marks Švalkovskis un Ramona Bāre(BMX Rīga/ RRS). Foto: Sanda Tūtere.

Pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā, kas pirmo reizi notiek Azerbaidžānā, trešdien turpinājās ar jaunāko grupu sportistu sacensībām. Par godalgām cīnījās braucēji līdz 12 gadu vecumam, starp kuriem bija arī kupls latviešu skaits.G12 meiteņu grupā finālā iekļuva uzreiz divas Latvijas braucējas – Paula Kibare(BMX Rīga/ RRS) un Paula Zavinska. Lielajā finālā lielisku braucienu veica “(BMX Rīga/ RRS)” trenera Kaspara Ernstsona audzēkne Kibare, kurai izdevās saglabāt iegūtās līderpozīcijas līdz finišam. Jaunā sportiste kļuva par uzvarētāju. Tikmēr Paula Zavinska finišēja piektajā vietā.

Puišu B11 grupā starp labākajiem astoņiem braucējiem kvalificējās arī Kristers Apels(BMX Rīga/ RRS) un Emīls Allers. Finālā trenera Kaspara Ernstsona audzēknis Kristers Apels izcīnīja augsto otro vietu, kamēr Alleram astotā pozīcija. B9 grupā puišiem septītā vieta Ralfam Domorackim, kamēr šajā pat vecumā meitenēm septītajā pozīcijā sacensības noslēdza Lotte Etmane.

B8 konkurencē augsto ceturto vietu izcīnīja Patriks Krauklis, kamēr B5 – 6 puišu grupā lielisks panākums Markam Švalkovskim. Jaunais sportists finišēja otrajā vietā. Vēl vienu godalgu Latvijai atnesa trenera Māra Gūtmaņa audzēkne Ramona Bāre(BMX Rīga/ RRS), izcīnot otro vietu G7 meiteņu grupā. Sofija Elizabete Zeica(BMX Rīga/ RRS) šajā pat konkurencē bija ceturtā.

Pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā turpināsies ceturtdien, kad sacensības aizvadīs jauniešu un amatieru grupu sportisti. Elites un junioru braucēji savas sacensības uzsāks piektdien, kad tiks veiktas priekšsacīkstes. Galvenā cīņa par tituliem gaidāma sestdien.

UCI pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā (Baku, Azerbaidžāna):

  1. jūnijs, no plkst. 09:30, Jauniešu un amatieru sacensības
  2. jūnijs, no plkst. 20:40, Elites un junioru priekšsacīkstes
  3. jūnijs, no plkst. 20:40, Elites un junioru izslēgšanas braucieni
Avots – www.lrf.lv