Latvijas jaunatnes izlase šosejas riteņbraukšanā uzsāk dalību prestižajā “Radjungendtour” velobraucienā

23.08.2017

Trešdien ar prologu Austrijā sākas 32. “Radjungendtour” daudzdienu velobrauciens jauniešiem, kas ir vienas no prestižākajām šīs vecuma grupas sacensībām Eiropā. Velobrauciens risināsies piecu dienu garumā, pulcējot 130 riteņbraucējus no 17 valstīm. Trenera Mārtiņa Trautmaņa vadībā prestižajās sacensībās startēs arī seši Latvijas jaunatnes izlases sportisti.

Jauniešu vecuma grupas sportistiem netiek rīkoti Eiropas un pasaules čempionāti šosejas riteņbraukšanā. Tā vietā, vairākās valstīs tiek rīkotas prestižas daudzdienu velobraucienu sacensības. Viens no lielākajiem un gaidītākajiem notikumiem Eiropas valstu vidū ir Austrijā notiekošais “Radjungendtour” daudzdienu velobrauciens, kas šogad notiks jau 32. reizi.

Prestižajās sacensībās tradicionāli startē arī Latvijas jaunieši, kas iepriekš guvuši labus panākumus gan atsevišķos posmos, gan arī kopvērtējumā. Pērn labāko rezultātu sasniedza Ādams Viens Rozenfelds, izcīnot piekto vietu noslēdzošajā etapā.

Šajā gadā velobraucienā iekļauts prologs un četri etapi. Pirmais pārbaudījums dalībniekus sagaidīs trešdien, kad notiks deviņu kilometru garais prologs. Ceturtdien sekos 73,4 kilometru garais pirmais posms, piektdien jaunie braucēji mērosies spēkiem 69,3 kilometru garajā otrajā posmā, bet noslēdzošajos divos etapos sagaidāmas 59,4  un 88,1 kilometru garas distances. Lielākie kāpumi gaidāmi tieši otrajā un trešajā etapā, tomēr arī pirmajā posmā sportistus viegla pastaiga negaida. Gaidāmi virkne īsāku kāpumu.

Sacensībās startēs kopumā 130 sportisti no 20 komandām (17 valstīm). Dalībnieku vidū būs teju visu vadošo Eiropas riteņbraukšanas valstu izlases vai klubu komandas.

Latviju trenera Mārtiņa Trautmaņa vadībā pārstāvēs seši sportisti: Latvijas čempions grupas braucienā Pauls Rubenis (“RRS/ Purvciems”), valsts čempions individuālajā distancē Daniels Kažis (“RRS/ Daugmale/ MSĢ”), Kristiāns Belohvoščiks (“RRS/ Belo CP”), Alekss Krasts (“Ogre/ Valmieras velo vienība/ MSĢ”), Eduards Strēlis (“RRS/ Alfa”) un Elvijs Zommers (Ķekavas sporta skola).

Avots – www.lrf.lv