Latvijas jaunāko grupu braucējiem Eiropas čempionātā piecas godalgas

16.07.2019

Sestdien Māra Štromberga BMX trasē Valmierā aizvadītas jaunāko grupu sacensības vecumā no 7 – 12 gadiem. Latvijas jaunie sportisti savās mājās izcīnīja piecas godalgas. Uzvaras laurus plūca Kristers Apels(BMX Rīga/ RRS), Ramona Bāre (BMX Rīga/ RRS)un Kristaps Klāvs Elbrets. Foto: Sanda Tūtere.

Sestdien Eiropas čempionāts BMX savu kulmināciju sasniegs ar elites un junioru sacensībām, bet dienas pirmajā pusē ne mazāk azartiskās cīņās aizritēja bērnu sacensības vecumā no 7 – 12 gadiem. Lielākā dalībnieku pārstāvniecība bija mājiniekiem – latviešiem. Mūsu valsts godu pārstāvēja 141 sportists, no kuriem līdz finālam aizkļuva 22 braucēji.

Puišu B12 konkurencē, uzvarot visos dienas braucienos, skaistu uzvaru svinēja trenera Edžus Treimaņa audzēknis Kristers Apels(BMX Rīga/ RRS). Sestā vieta finālā Emīla Alleram, bet septītā Renāram Ružam. B11 grupā finālā septīto vietu tikmēr guva Rūdolfs Sīklis(BMX Rīga/ RRS), kamēr Markusam Soļimam astotā pozīcija B10 konkurencē.

B9 grupā augstā ceturtā vieta Rinaldam Bārim, kamēr sestais bija Valters Bērzkalns(BMX Rīga/ RRS). Divi Latvijas puiši lielajā finālā iekļuva astoņu gadus veco puišu konkurencē. Piekto vietu tajā izcīnīja Bruno Vanags(BMX Rīga/ RRS), kamēr mājiniekam Tomam Višņevskim astotā pozīcija.

Pilns goda pjedestāls Latvijai puišu B7 grupā. Pirmo vietu finālā spēja izcīnīt valmierietis Kristaps Klāvs Elbrets, otrā pozīcija Ārim Koško, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Marks Švalkovskis. Jorenam Dimzem šajā konkurencē piektā vieta, kamēr Marko Daudem sestā pozīcija.

Panākumi arī Latvijas meitenēm. G8 grupā pirmo vietu izcīnīja Ramona Bāre, trešā pozīcija Annai Pedraudzei, bet astotā Štromberga trasē bija Sofija Elizabete Zeica(BMX Rīga/ RRS). G9 konkurencē ceturtā vieta Sofijai Krūmiņai, bet septītā Melānijai Čudarei. G10 grupā finālā divas mūsu meitenes. Sesto vietu ieguva Lotte Etmane, kamēr septītā pozīcija Emīlijai Zavinskai. G11 grupā labāko četrinieku finālā noslēdza Madara Kate Treimane.

Otrās dienas kulminācija gaidāma no pulksten 18:30. Sacensības tad uzsāks elites un junioru braucēji. Pēc priekšbraucieniem notiks arī svinīgā čempionāta atklāšana.

Svētdien, kad gaidāma čempionāta noslēdzošā diena, no pulksten 10:15 sacensības uzsāks jauniešu un amatieru grupu sportisti.

Eiropas BMX čempionātu Latvijā rīko Latvijas Riteņbraukšanas federācija un BMX klubs “Valmieras puikas” sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un Eiropas Riteņbraukšanas savienību. Visa informācija par Eiropas BMX čempionātu pieejama mājaslapā – www.eurobmx2019.eu, kā arī sociālo tīklu Facebook un Instagram kontos.

 

Avots – www.lrf.lv