Latvijas jaunajiem riteņbraucējiem panākumi Berlīnes tūrē

30.08.2017

Pagājušajā nedēļā noslēdzās jubilejas, nu jau 25., Starptautiskā Berlīnes bērnu velotūre (International kids tour Berlin). Pirmo reizi Latvija tika pārstāvēta ar savām komandām – U13 un U15 grupās startēja Raivja Belohvoščika vadībā startēja Belo Cycling Project komandas.

Berlīnes tūrē šogad piedalījās vairāku valstu bērnu izlases (Nīderlandes, Igaunijas, Austrijas, Luksemburgas) gan daudzu Eiropas valstu klubu komandas – kopumā dalībnieki no 15 valstīm. Šīs ir īpašas bērnu sacensības, gan ar savu ilgo vēsturi, slaveniem iepriekšējo gadu uzvarētājiem (ieskaitot Džonu Degenkolbu), gan arī ar īpašo sacensību programmu. Jaunajiem braucējiem tiek piedāvāts individuālais, komandu brauciens (team time trial), un protams grupas braucieni. Trijās dienas četri starti. Grupas braucienos peletons ir iespaidīgs un U15 grupā to veidoja 150 braucēji.

Šogad Belo Cyling Project U13 komandā startēja Dans Krumpāns(RRS audzēknis), Laura Belohvoščika(RRS audzēkne), Agnija Morozova(RRS audzēkne), kā arī Artūrs Numurs (RRS/Purvciems). Komanda nostartēja lieliski, kopvērtējumā sasniedzot augsto ceturto vietu. Īpaši jāizceļ komandas izcīnītā trešā vieta otrajā posmā komandu braucienā, zaudējot tikai Nīderlandes un Igaunijas izlasēm! Labākie individuālie rezultāti šoreiz bija Artūram Numuram – uzvaras divos starpfinišos, kas nodrošināja labākā sprintera kreklu, kā arī piekto vietu tūres kopvērtējumā. Top 10 kopvērtējumā arī Dans Krumpāns. Dans nobrauca stabili visas dienas, labais individuālais brauciens un komandas brauciens nodrošināja augsto vietu kopvērtējumā. Patīkami pārsteidza Laura Belohvoščika, kas bija viena no labākajām komandu braucienā – grūtākajos brīžos tieši distances beigu daļā, Laura paveica lielu darbu komandas labā, kas vainagojās ar komandas augsto trešo vietu. Tūres pēdējā posmā Laura atkārtoja brāļa Kristiana pagājušā gada panākumu un izcīnīja vietu pirmajā pieciniekā. Kopvērtējumā Laurai 17. vieta un 6.  vieta meiteņu konkurencē.  Agnijai Morozovai 22. vieta meiteņu grupā un 59. vieta kopvērtējumā no 116. dalībniekiem. Šajā vecuma grupā Igaunijas izlase (ko veidoja 2004. gadā dzimušās meitenes) ieņēma 2. vietu. Pārliecinošu uzvaru gan individuāli, gan komandu cīņā izcīnīja Aksels Roks un Holandes izlase.

Belo Cycling Project U15 komandā šogad startēja Līna Svarinska(RRS audzēkne), dobelniece Kima Troicka, smilteniete Eva Elīza Leikarte, kā arī igauniete Aidi Gerde Tuiska. Kimai un Evai Elīzai tās bija pirmās lielās starptautiskās sacensības, kurās iegūta jauna pieredze. Komandai labākais rezultāts bija trešajā posmā, grupas braucienā, kur Aidi Gerde ieguva 13. vietu. Pēdējās dienas braucienā Berlīnes ielās, kur bija jāveic 15 apļi, no lielā 150 sportistu peletona, finišēja tikai 85. Brauciens bija ļoti ātrs, agresīvs, ar nemitīgu cīņu par labāku pozīciju grupā. Tas viss rezultējās masveida kritienā pusdistancē, kas lielo peletonu sadalīja vairākās mazās grupās.  . Nepaveicās visām trim latviešu meitenēm, kas nespēja noturēties pirmajās grupās, un viņas distanci nebeidza.

U15 grupā komandas Cannibal team sastāvā startēja pagājušā gada uzvarētājs U13 grupā Toms Ustups (RRS/Purvciems). Dalībnieku sastāvs ļoti iespaidīgs, ieskaitot Beļģijas un Nīderlandes, Igaunijas, Francijas čempionus,  kā arī spēcīgi klubi no daudzām Eiropas valstīm. Šogad, startējot ar gadu vēcākiem sportistiem, Tomam atkārtot pagājušā gada triumfu (uzvara visos četros posmos) neizdevās. Tomēr Toms apliecināja, ka ir viens no labākajiem sava vecuma sprinteriem Eiropā, uzvarot trešo posmu un ceturtā posmā izcīnot otro vietu. Kopvērtējumā Toms izcīnīja piekto vietu, kā arī labākā jaunā braucēja kreklu un trešo vietu sprinteru kopvērtējumā. Komandu cīņā Cannibal Team piekāpās tikai slovēņiem. Par sacensību uzvarētāju kļuva slovēnis Jaka Špoljars, kas pateicoties lieliskam komandas darbam, nosargāja visus beļģa Noa Detalles uzbrukumus.

Kopumā mūsu sportistu sasniegumi vērtējami ļoti pozitīvi. Pirmo reizi šosejas riteņbraukšanā latviešu komanda kāpa uz goda pjedestāla, par ko jāpatiecas trenerim Raivim Belohvoščikam. Iegūta jauna pieredze, kā braukt lielos peletonos ar saviem vienaudžiem, kas startējot Latvijā, pagaidām vēl nav iegūstama. Mūsu jaunie sportisti apliecināja, ka trenējoties Latvijā, ir iespējams sasniegt augstus rezultātus gan individuāli, gan komandu cīņā. Liels paldies visu sportistu treneriem, vecākiem un atbalstītājiem!

Informāciju sagatvoja:

RRS Purvciems/Belo Cycling Project

Avots – www.lrf.lv