Latvijas gada riteņbraucēju tituli – Neilandam, Buldinskai un Libertam

2019. gada Latvijas gada labākā riteņbraucēja titulu pirmo reizi karjerā izpelnījies šosejas riteņbraucējs Krists Neilands. Labākās riteņbraucējas gods BMX braucējai Vanesai Buldinskai, bet par gada labāko jauno riteņbraucēju kļuvis Eiropas BMX čempions B16 grupā Edvards Emīls Liberts.

 Latvijas gada labākie riteņbraukšanas veidu pārstāvji tika noteikti pēc četriem kritērijiem – līdzjutēju, Latvijas Riteņbraukšanas federācijas, BMX klubu un šosejas, MTB treneru padomju balsojumiem. Balsot varēja trīs nominācijās – gada labākais riteņbraucējs, labākā riteņbraucēja un labākais/ā jaunais/ā riteņbraucējs/a.Aizvadītā gada labākā riteņbraucēja titulu pirmo reizi karjerā izpelnījies profesionālais šosejas riteņbraucējs Krists Neilands (Bijušais RRS audzēknis). Kuldīdznieks pērn izcīnīja 5 UCI līmeņa sacensību uzvaras. Tika gūts triumfs Valonijas viendienu velobraucienā (UCI 1. kategorija), Ungārijas tūres divos posmos un kopvērtējumā (UCI 1. kategorija), kā arī Latvijas čempionātā individuālajā braucienā. Jāizceļ arī otrā vieta Astūrijas (UCI 1 kategorija) un trešā vieta Arktikas (UCI HC) velobraucienos. Krists priecēja arī gūto piekto vietu “Giro d’Italia” 17. posmā. Šajā gadā viņš piedzīvos debiju pasaules tūrē, turpinot pārstāvēt “Israel Start – Up Nation” komandu.Otro vietu ieguva 9. vietas ieguvējs Pasaules kausa posmā BMX superkrosā Helvijs Babris, kuram sekoja augstvērtīgu sezonu aizvadījušais šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš(Bijušais RRS audzēknis) un Eiropas čempionāta BMX 9. vietas ieguvējs Kristens Krīgers.

Latvijas gada labākās riteņbraucējas titulu ieguva BMX braucēja Vanesa Buldinska, kura 2019. gadā ieguva 12. vietu Eiropas čempionātā un 13. pozīciju Pasaules kausa posmā BMX superkrosā. Viņai arī trešā vieta Eiropas kausa posmā.

Otro vietu ieņēma Latvijas čempione un Eiropas kausa posma 3. vietas ieguvēja Vineta Pētersone, bet trešā bija Pasaules kausa finālu sasniegusī MTB downhill braucēja Paula Žibasa.

Par aizvadītā gada Latvijas labāko jauno riteņbraucēju atzīts BMX braucējs Edvards Emīls Liberts. Viņš var lepoties ar mājās iegūto Eiropas čempiona titulu jauniešu B16 grupā, kā arī otro vietu pasaules čempionātā. Gūtas uzvaras arī Latvijas čempionātā un Eiropas kausa posmā.

Otrā vieta Eiropas kausa kopvērtējuma uzvarētājam junioru grupā Edvardam Glāzeram, bet trešo vietu izpelnījās pasaules čempionātā grupas braucienā 21. vietu ieguvusī šosejas riteņbraucēja Līna Svarinska (RRS audzēkne).

Avots – www.lrf.lv

Detaļas

Rīgas Riteņbraukšanas skola

Rīga, Grīvas iela 28, LV-1055

Tel.: 67473810, 67553275

Fax.: 67473809

e-mail: rrs@riga.lv

Izvēlne

menu