Latvijas BMX sportistiem 14 uzvaras Baltijas jūras kausa kopvērtējumā

02.10.2017

Aizvadītās nedēļas nogalē Somijas galvaspilsētā Helsinkos tika aizvadītas Baltijas jūras kausa izcīņas trešā un reizē noslēdzošā posma sacensības BMX riteņbraukšanā. Latvijas sportisti Helsinkos triumfēja 11 vecuma un meistarības grupās, bet kopvērtējumā mūsu valsts pārstāvji palika nepārspēti 14 grupās. Elites un junioru konkurencē kopvērtējumā triumfēja “Rīgas Favorīts/ RRS” kluba pārstāvis Ansis Uškaurs. Foto: Sanda Tūtere.

Baltijas jūras kauss BMX riteņbraukšanā šajā sezonā tika aizvadīts trijos posmos, kas risinājās Tallinā, Rīgā un Helsinkos. Sacensībās piedalījās Latvijas, Igaunijas, Somijas, Krievijas, Lietuvas un Zviedrijas klubu pārstāvji. Noslēdzošais posms aizvadītās nedēļas nogalē tika aizvadīts Somijas galvaspilsētā Helsinkos.

Elites un junioru apvienotajā grupā par posma uzvarētāju kļuva “Tālava/ VBSS” kluba sportists Mikus Strazdiņš, kurš uzvarēja visos dienas braucienos. Finālā otrais bija “AKSSC/ Mītavas kumeļi” pārstāvis Kristens Krīgers. Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa kopvērtējuma līderis Ansis Uškaurs no “Rīgas Favorīts/ RRS”. Uškaurs pārliecinoši nosargāja savas pozīcijas kopvērtējumā, kļūstot par Baltijas jūras kausa ieguvēju. Otro vietu ieguva Helvijs Babris (“AKSSC/ MŠA – Valmieras puikas”), bet trešā pozīcija noslēdzošā posma uzvarētājam un šī gada pasaules junioru bronzas medaļniekam Mikum Strazdiņam.

Šajā pat grupā meitenēm trešajā posmā uzvaru izcīnīja “Smiltenes BJSS” pārstāve Vineta Pētersone. Pasaules junioru čempionāta bronzas medaļniece palika nepārspēta visos četros braucienos. Otrā pozīcija krievu sportistei Viktroijai Vaškovai, bet labāko trijnieku noslēdza Eiropas junioru čempionāta bronzas medaļas ieguvēja Vanesa Buldisnka (“AKSSC/ Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS”). Kopvērtējumā uzvarēja Vanesa Buldinska, kurai sekoja Vineta Pētersone un Igaunijas pārstāve Ketlina Tekele.

Vecākajā jauniešu grupā (B15 – 16) Helsinku trasē favorīta statusu apliecināja “Tālava/ VBSS” pārstāvis Edvards Glāzers, kurš finālā otrajā un trešajā vietā atstāja attiecīgi savu kluba biedru Rinaldu Jāni Kārkliņu un rīdzinieku Justu Lapiņu. Kopvērtējumā pirmais Lapiņš, otrais krievu sportists Maksims Momots, bet trešais lietuvietis Gvidas Usevičius.

M17+ grupā posmā: 1. Edvards Veiss (“Rīgas Favorīts/ RRS”), 2. Kim Wedin (Zviedrija) 3. Valters Nodievs (“Rīgas Favorīts/ RRS”).

Kopvērtējumā: 1. Edvards Veiss, 2. Valters Nodievs, 3. Arnoldas Stanaitis (Lietuva).

B13 – 14 grupā posmā: 1.Einar Lindberg (Zviedrija), 2. Mārtiņš Zadraks (BMX klubs “Mārupe”), 3. Ivars Svarinskis (“Rīgas Favorīts/ RRS”).

Kopvērtējumā: 1. Ivars Svarinskis, 2. Mārtiņš Zadraks, 3. Emīls Kaupužs (“Rīgas Favorīts/ RRS”).

B11 – 12 grupā posmā: 1. Noah Laake (BMX klubs “Mārupe”), 2. Edgars Langmanis, 3. Kristers Oiguss (abi “Rīgas Favorīts/ RRS”).

Kopvērtējumā: 1. Noah Laake, 2. Kristers Oiguss, 3. Ralfs Frīdvalds (“Tālava/ VBSS”).

B10 grupā posmā: 1. Markuss Ozoliņš (“Rīgas Favorīts/ RRS”), 2. Martins Ints Valainis (“Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS”), 3. Adrians Jermakovs (BMX klubs “Mārupe”).

Kopvērtējumā: 1. Martins Ints Valainis, 2. Markuss Ozoliņš, 3. Adrians Jermakovs.

B9 grupā posmā: 1. Sten Tristan Raid (Igaunija), 2. Ralfs Spila, 3. Henrijs Lejnieks (abi “Rīgas Favorīts/ RRS”).

Kopvērtējumā: 1. Ralfs Spila, 2. Rūdolfs Sīklis (BMX klubs “Mārupe”), 3. Sten Tristan Raid.

B8 grupā posmā: Markuss Soļims (“Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS”), Ruudi Lumiste (Igaunija), 3. Krišjānis Briedis (“Rīgas Favorīts/ RRS”).

Kopvērtējumā: 1. Markuss Soļims, 2. Rauls Petkēvičs (BMX klubs “Mārupe”), 3. Krišjānis Briedis.

B7 grupā posmā: 1. Patriks Krauklis (“MŠA/ VBSS – “Valmieras puikas”), 2. Ralfs Ratnieks (“Rīgas Favorīts/ RRS”), 3. Kaapo Purkela (Somija).

Kopvērtējumā: 1. Patriks Krauklis, 2. Markus Vlassov (Igaunija), 3. Rinalds Bāris (“Rīgas Favorīts/ RRS”).

B6 – grupā posmā: 1. Bruno Vanags (“Rīgas Favorīts/ RRS”), 2. Lūkass Soļims (“Mītavas kumeļi”), 3. Matvey Borschev (Krievija).

Kopvērtējumā: 1. Bruno Vanags, 2. Lūkass Soļims, Jakob Maaten (Igaunija).

Krūzeru 30+ grupā posmā: 1. Jere Santala , 2 Juka Hill, 3. Annti Kansala (visi Somija).

Kopvērtējumā: 1. Annti Kansala, 2. Egert Pani (Igaunija).

Krūzeru 17 – 29grupā posmā: 1. Henrihs Kiršblūms (“MŠA – Valmieras puikas”), 2. Roberts Treimanis (“Tālava/ VBSS”).

Kopvērtējumā: 1. Henrihs Kiršblūms, 2. Kristaps Bžežinskis (“Tālava/ VBSS”), 3. Niks Budzinskis (“Madona”).

G14+ grupā posmā: 1. Veja Baskyte (Lietuva), 2. Anni Annama (Igaunija), 3. Beate Žihare (BMX klubs “Mārupe”).

Kopvērtējumā: 1. Viktoria Vaskova (Krievija), 2. Anni Annama, 3. Veja Baskyte.

G11 – 13 grupā posmā: 1. Līva Lizete Glāzere (“Tālava/ VBSS”), 2. Diana Sittnikowa (Somija), 3. Mirjam Raun (Igaunija).

Kopvērtējumā: 1. Līva Lizete Glāzere, 2. Mirjam Raun, 3. Diana Sittnikowa.

G8 – 10 grupā posmā: 1. Adelīna Kārkliņa (“Tālava/ VBSS/ SK Vecpiebalga”), 2. Madara Kate Treimane (“Tālava/ VBSS”), 3. Salla Salmi (Somija).

Kopvērtējumā: 1. Adelīna Kārkliņa, 2. Loviisa Ly Puri (Igaunija), 3. Madara Kate Treimane.

G7 – grupā posmā: 1. Olga Manaeva, 2. Maria Poimenova (abas Krievija), 3. Ramona Bāre (“Rīgas Favorīts/ RRS”).

Kopvērtējumā: 1. Olga Manaeva, 2. Ramona Petkēviča (BMX klubs “Mārupe”), 3. Ramona Bāre.

Avots – www.lrf.lv