Latvijas BMX sportisti Tallinā izcīna 10 uzvaras Baltijas jūras kausa 1. posmā

06.06.2017

Svētdien Igaunijas galvaspilsētā Tallinā notika pirmais no trijiem Baltijas jūras kausa posmiem BMX riteņbraukšanā. Sacensībās ar labiem panākumiem startēja Latvijas sportisti, izcīnot desmit godalgas. Baltijas jūras kausa otrais posms 19. augustā notiks Rīgā. (Foto: Sanda Tūtere)

Baltijas jūras kauss šajā gadā notiek trijos posmos, pa vienam Igaunijā, Latvijā un Somijā. Sacensību pirmais posms, kas aizvadītās nedēļas svētdienā notika Tallinā, pulcēja kuplu dalībnieku skaitu no Latvijas, Igaunijas, Somijas, Lietuvas un Krievijas klubiem.

Elites un junioru vīru grupā uzvarēja “Rīgas Favorīts/ RRS” sportists Ansis Uškaurs, kurš finālā apsteidza “Ozolēni/ Augstas klases sportistu sagatavošanas centrs” pārstāvi Kristapu Vekšu un krievu braucēju Ruslanu Iļjašovu. Šajā pat grupā meitenēm nepārspēta palika “Mītavas kumeļi Jelgavas BJSS/ Augstas klases sportistu sagatavošanas centra” braucēja Vanesa Buldinska.

B15 – 16 konkurencē triumfēja “Rīgas Favorīts/ RRS” sportists Justs Lapiņš. Finālā rīdzinieks pārspēja lietuvieti Gvidas Usevičius un Krievijas pārstāvi Aleksandru Tverdoju. B13 – 14 grupā uzvarēja Lapiņa kluba biedrs Emīls Kaupužs, sev aiz muguras atstājot Maksimu Hromočkinu un Emīlu Mārtiņu Treimani (“Tālava/ VBSS”). B11 – 12 grupā labākais no latviešiem bija rīdzinieks Kristers Oiguss “Rīgas Favorīts/ RRS”, kuram otrā vieta. Labāko trijnieku noslēdza “Tālava/ VBSS” pārstāvis Ralfs Frīdvalds.

Pilnu goda pjedestālu latvieši aizņēma B10 grupā. Uzvaru svinēja Ints Martins Valainis (“Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS”), otro vietu guva “MŠA – Valmieras puikas” pārstāvis Markuss Krauklis, bet TOP3 noslēdza Ričards Štāls (“Ozolēni”). B9 konkurencē uzvarēja mārupietis Rūdolfs Sīklis, apsteidzot somu Kasperu Hikmanu un Markusu Ozolnieku (“Rīgas Favorīts/ RRS”). Astoņus gadus veco puišu finālā ātrākais bija Pauls Petkēvičs (“Mārupe”), otrā vieta jelgavniekam Markusam Soļimam, bet trešā Bruno Hartmanim (“Ozolēni”). B7 grupā nepārspēts Tallinā palika “MŠA – Valmieras puikas” braucējs Patriks Krauklis, bet labāko trijniekā iekļuva arī Markuss Vlassov (Igaunija) un Gustavs Valainis (“Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS”).

Sešgadīgo grupā nepārspēts palika Bruno Vanags (“Rīgas Favorīts/ RRS”), otro vietu ieguva igaunis Jakob Maaten, bet trešais finišēja Lūkass Soļims (“Mītavas kumeļi”). G8 – 10 meiteņu grupā uzvarēja “Tālava/ VBSS” jaunā sportiste Adelīna Kārkliņa, bet G7 konkurencē otrā bija Ramona Petkēviča (“Mārupe”).  Krūzeru 17/29 grupā dubultuzvaru Latvijai izcīnīja – Henrihs Kiršblūms un Kristaps Bžežinskis (abi “Tālava/ VBSS”).

Baltijas jūras kausa nākamais posms 19. augustā notiks Mežaparka trasē, Rīgā. Sacensības organizēs BMX klubs “Rīgas Favorīts”.

Avots – www.lrf.lv