Latvijas BMX braucējiem piecas godalgas UEC Eiropas kausa 1. posmā + VIDEO

03.04.2017

Sestdien Beļģijā tika aizvadīts UEC Eiropas kausa 1. posms BMX riteņbraukšanā, kurā Latvijas jaunie sportisti tika pie piecām godalgām. Elites vīru grupā finālistu vidū bija Edžus Treimanis, kurš dienas izšķirošajā braucienā krita un finišēja astotajā vietā.

2017. gada UEC Eiropas kausa izcīņas sezonā BMX riteņbraukšanā iekļauti desmit posmi, kas norisinās piecās nedēļas nogalēs. Sezonas pirmais posms tradicionāli tika aizvadīts Beļģijas pilsētas Zolderas trasē. Bērnu, jauniešu, junioru, elites un amatieru grupās pirmajā posmā startēja vairāk nekā 1400 dalībnieki. Viņu vidū arī 56 Latvijas pārstāvji.Elites vīru grupā 74 sportistu lielajā konkurencē finālā no Latvijas sportistiem iekļuva “Thrill Factory Europe” vienības pārstāvis Edžus Treimanis. Izšķirošajā braucienā valmierietis, cīnoties par pozīciju pirmajā virāžā, piedzīvoja kritienu un finišēja astotajā vietā. Līdz pusfinālam aizkļuva arī Rihards Veide. Startējot vienā pusfināla braucienā ar Treimani, Rihardu pievīla pats starts, pēc kura viņš nebija līderu vidū. Lai arī Veide centās ielauzties labāko četriniekā, cīnoties līdz galam, tomēr šajā reizē tas neizdevās.Junioru vīru grupā finālu sasniedza Vladimirs Boltiks. No Saldus nākušais Augstas klases sportistu sagatavošanas centra pārstāvis, līdzīgi kā Treimanis, cīnījās par augstāku pozīciju, bet slapjajā trasē bija spiests piedzīvot kritienu. Sacensību noslēgumā viņam astotā vieta. Meiteņu junioru grupā Vineta Pētersone un Vanesa Buldinska sacensības bija spiestas noslēgt pusfinālā.

Uzvaru Latvijai pirmajā posmā izcīnīja B10 grupas sportists Kristers Apels no “RRS/RF Monum” komandas, bet trešais šajā grupā bija viņa komandas biedrs Markuss Ozoliņš “RRS/RF Monum” . G11/12 meiteņu grupā trešo vietu finālā ieguva Paula Kibare, bet G8 grupā uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Lote Etmane. B9 grupā puišiem trešajā vietā finālā “Mārupes” kluba braucējs Rūdolfs Sīklis, bet ceturtā vieta Ralfam Spilam “RRS/RF Monum” . B7 grupā ceturtā vieta Patrikam Krauklim. B15/16 grupā Rinalds Jānis Kārkliņš finālā ieņēma 8. vietu. M25+ amatieru grupā finālā 7. vietā ierindojās Viesturs Morozs.

Svētdien Zolderā tiek aizvadīts UEC Eiropas kausa 2. posms. Pirmās dienas video ieraksts ar pusfināla un fināla video atrodamsŠEIT:

 

Avots – www.lrf.lv