Latvijas BMX braucējiem 15 uzvaras Baltijas jūras kausa izcīņas otrajā posmā + finālu video

14.09.2018

Jelgavā aizvadīts Baltijas jūras kausa izcīņas otrais posms BMX riteņbraukšanā, kurā Latvijas sportisti dažādās vecuma un meistarības grupās izcīnīja 15 uzvaras. Elites un junioru grupā par posma uzvarētāju kļuva labākais Lietuvas čempions Gabriels Pabijanskas. Foto: Sanda Tūtere. Ērika Lākes veidotie video no visiem finālbraucieniem pieejami ŠEIT:

Baltijas jūras kauss BMX riteņbraukšanā šajā gadā norisinās trijos posmos – Tallinā, Jelgavā un Helsinkos. Aizvadītās nedēļas svētdienā Jelgavā esošajā Zemgales Olimpiskā centra trasē notika otrā posma sacensības. Tajās piedalījās BMX braucēji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Somijas klubiem.

Elites un junioru grupā priekšbraucienos trīs no trijām uzvarām guva Kristens Krīgers. Tikmēr otrā braucienu grupā divi panākumi lietuvietim Garbrielam Pabijanskam, bet viena uzvara Mikum Strazdiņam. Lielajā finālā pirmajā virāžā no cīņas par uzvaru izstājās Krīgers. Tikmēr savu vadību līdz pat finišam nosargāja Pabijanskas. Otrā vieta Helvijam Babrim (“MŠA – Valmieras puikas/ AKSSC”), kamēr trijnieku noslēdza Strazdiņš (“Tālava/ VBSS”). Šajā pat grupā meitenēm uzvaru svinēja Vineta Pētersone (“Smiltenes BJSS/ AKSSC”), apsteidzot Vanesu Buldinsku (“Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS AKSSC”) un vadošo Igaunijas braucēju Ketlinu Tekeli.

B15 – 16 grupā uzvaru svinēja Emīls Edvards Liberts (“Mārupe/ AKSSC”), otrais bija Ivars Svarinskis (“BMX Rīga/ RRS”), bet trešais madonietis Daniels Eglītis. B13 – 14 grupā ātrāks par visiem finālā bija Mikus Freimanis (“BMX Rīga/ RRS”). Uz goda pjedestāla otrā pakāpiena kāpa Markuss Tīrons (“Tālava/ VBSS”), kamēr labāko trijnieku noslēdza Ritvars Raize (BMX klubs “Madona”).

M17+ grupā:

 1. Kristaps Ozoliņš, Mārupe
 2. Emīls Jekševics, Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS
 3. Valters Nodievs, BMX Rīga/ RRS

B12 grupā:

 1. Edgars Langmanis, BMX Rīga/ RRS
 2. Mikas Jankus, Lietuva
 3. Daniels Ozols, Mārupe

B11 grupā:

 1. Emīls Allers, Mārupe
 2. Tomass Zutis, BMX Rīga/ RRS
 3. Rainers Pujiņš, Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS

B10 grupā:

 1. Sten Tristan Raid, Igaunija
 2. Ralfs Spila, BMX Rīga/ RRS
 3. Rūdolfs Sīklis, BMX Rīga/ RRS

 

B9 grupā:

 1. Markuss Soļims, Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS
 2. Markuss Domorackis, Mārupe
 3. Ruudi Lumiste, Igaunija

B8 grupā:

 1. Rinalds Bāris, BMX Rīga/ RRS
 2. Patriks Krauklis, MŠA/ VBSS – Valmieras puikas
 3. Ralfs Ratnieks, BMX Rīga/ RRS

B7 grupā:

 1. Bruno Vanags, BMX Rīga/ RRS
 2. Toms Višņevskis, Tālava/ VBSS
 3. Francis Daugulis, BMX Rīga/ RRS

B6 – grupā:

 1. Kristaps Klāvs Elbrets, Tālava/ VBSS
 2. Jorens Dimze, Mārupe
 3. Metjū Filips Mirks, Tālava/ VBSS

Krūzeru 30+ grupā:

 1. Alvis Lānso, Mītavas kumeļi
 2. Žaks Jaunbrālis, BMX Tukums
 3. Egert Pani, Igaunija

Krūzeru 17/29 grupā:

 1. Kristaps Ezītis, Ventspils Spars
 2. Renārs Auga, Smiltenes BJSS
 3. Roberts Treimanis, Tālava/ VBSS

G14+ grupā:

 1. Līva Lizete Glāzere, Tālava/ VBSS
 2. Veja Baskyte, Lietuva
 3. Anni Annama, Igaunija

G11 – 13 grupā:

 1. Veronika Monika Stūriška, Smiltenes BJSS
 2. Signe Ušerovska, Saldus BMX klubs Ozolēni
 3. Diana Sittinkowa, Somija

G9 – 10 grupā:

 1. Adelīna Kārkliņa, Tālava VBSS/ Vecpiebalga
 2. Madara Kate Treimane, Tālava/ VBSS
 3. Estere Zaķīte, BMX Rīga/ RRS

G7 – 8 grupā:

 1. Olga Manaeva, Krievija
 2. Ramona Bāre, BMX Rīga/ RRS
 3. Sofija Keita Krūmiņa, Tālava/ VBSS

Baltijas jūras kausa noslēdzošais posms 22. septembrī notiks Somijas galvaspilsētā Helsinkos.

Avots – www.lrf.lv