Latvija saņem divas vietas dalībai Olimpiskajās spēlēs šosejas riteņbraukšanā

Starptautiskā Riteņbraukšanas savienības (UCI) publicējusi kvotu sadali pa valstīm šī gada Olimpiskajām spēlēm šosejas riteņbraukšanā grupas un individuālajos braucienos. Latvijai piešķirtas divas vietas grupas braucienā.

No 5. – 21. augustam Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro norisināsies četrgades lielākais vasaras sporta forums – Olimpiskās spēles. Savu dalību tajās apstiprinājušas kopumā 206 valstis. Spēļu programmā iekļautas arī sacensības šosejas, MTB, BMX un treka riteņbraukšanā. Pirmajos trijos velosporta veidos par nokļūšanu uz Rio cīnījās arī Latvijas sportisti.

Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība (UCI) publicējusi kvotu sadali šosejas riteņbraukšanā. Līdz pat aizvadītā gada beigām valstu braucēji vairākos rangos cīnījās par ceļa zīmēm uz Olimpiskajām spēlēm. Tika vērtēts gan pasaules tūres rangs, kur sacenšas tikai 18 pasaules tūres vienību sportisti, gan arī UCI nāciju rangs, kur savukārt tika vērtēti Pro kontinentālo un kontinentālo vienību braucēji.

Latvijai, pateicoties mūsu sportistu rezultātiem, piešķirtas divas vietas Olimpisko spēļu grupas braucienam. Pirmo ceļa zīmi jūlijā Latvijai izcīnīja viens no tobrīd mūsu diviem pasaules tūres riteņbraucējiem – Gatis Smukulis. 28 gadus vecais smiltenietis guva trešo vietu pasaules tūres kalendārā iekļautajā Polijas daudzdienu velobrauciena posmā. Tikmēr otrā ceļa zīme tika nopelnīta pēc UCI Eiropas nāciju ranga. Šeit Latvijai 22. vieta. Jāatzīmē, ka lauvas tiesu no punktiem nopelnīja 2015. gada Amerikas tūres ranga līderis Toms Skujiņš(RRS), kura kontā 208 punkti. Individuālajā braucienā šobrīd Latvijai kvota nav piešķirta.

Maksimālais kvotu skaits grupas braucienā ir piecas. Tās nopelnījušas – Beļģija, Kolumbija, Spānija, Lielbritānija un Itālija. Pie divām vietām, tāpat kā Latvija, tikušas arī Igaunija un Lietuva. Kopumā grupas braucienā startēs 144 sportisti. Grupas brauciens šosejas riteņbraukšanā jau norisināsies pirmajā sacensību dienā – 6. augustā.

 

Avots www.lrf.lv

Detaļas

Rīgas Riteņbraukšanas skola

Rīga, Grīvas iela 28, LV-1055

Tel.: 67473810, 67553275

Fax.: 67473809

e-mail: rrs@riga.lv

Izvēlne

menu