Latviešiem pokers Eiropas velokrosā

Pagājušās skolēnu brīvdienās, nu jau sesto gadu, Latvijas jaunie velokrosisti (cyclocross) viesojās Eiropas spēcīgākajās valstīs Beļģijā, Holandē, Francijā. Šo sportisko tradīciju aizsāka Arvis Piziks, dodot mūsu jauniem sportistiem iespēju samērot savus spēkus ar Eiropas uzlecošām zvaigznēm, gan, protams, iegūt neatsveramu pieredzi.

 Šajās valstīs velokross (paralēli treka riteņbraukšanai) ir laba alternatīva šosejas riteņbraukšanai. Katru nedēļas nogali tiek piedāvāts plašs klāsts ar sacensībām, un atrodoties pie Briseles, aptuveni 100 km attālumā ir pieejamas sacensības gan Beļģijā, gan Holandē, gan Francijā.

Šogad Cannibal Team bāzē Beļģijā viesojās Toms Ustups (RRS Purvciems/Cannibal Team), Elīna Ustupa (Cannibal Team), Emīls Allers (BMX Mārupe/Cannibal Team) un Olivers Jēkabs Skrapcis (Smiltene/Cannibal Team). Visi braucēji jau ar pieredzi gan Arvja Pizika kausos, kā arī dubļos Eiropā. Par lielu prieku mūsu līdzjutējiem šogad visi četri mūsu jaunie sportisti kādā no četrām sacīkstēm kāpa uz goda pjedestāla, kopumā izcīnot 8 medaļas – un četras no tām zelta.

Divas zelta medaļas meiteņu grupā Beļģijā izcīnīja Elīna Ustupa. Lai arī meiteņu grupās dalībnieču skaits bija ievērojami mazāks nekā zēniem, tomēr tas trasi nepadarīja vieglāku un klātesošās dalībnieces bija jāuzvar. Elīna lieliski nostartēja arī Francijā, kur meiteņu grupā izcīnīja otro vietu, bet absolūtā kopvērtējumā bija sestā.

Emīls Allers savas labākās BMX prasmes apliecināja Beļģijas pilsētiņā Hērenhoutā, kur jauniem sportistiem pirms krosa bija jāveic šķēršļu trase. Emīls nepilnu minūti garo trasi veica par trim sekundēm ātrāk nekā otrās vietas ieguvējs. Francijas pilsētā Anzinā Emīls izcīnīja otro vietu – ilgu laiku atrodoties distances vadībā, tomēr pēdējā aplī, apdzenot atpalicējus – tehniska kļūda, ko izmantoja vietējais sportists – kā rezultātā otrā vieta.

Šajās pašās sacensības savu lielāko panākumu velokrosā guva Olivers Jēkabs Skrapcis, pārliecinoši izcīnot trešo vietu. Pārējās sacensībās Olivers Jēkabs brauca stabili, finišējot dalībnieku pirmajā pusē.

Toms Ustups savu labāko sacīksti aizvadīja Holandē, Bergen op Zoom, kur startējot ar gadu vecākiem zēniem, izcīnīja uzvaru.  Smilšainā trasē, otrā vieta tika apsteigta vairāk nekā par pus minūti. Pēdējā nedēļās nogalē, neskatoties uz tehniskām ķibelēm (problēmas ar bremzēm un pedāli), Toms parādīja, ka spēj cīnīties ar vadošo Eiropas valstu velokrosistiem. Abās dienās, Toms bija sacensību līderis, tomēr pēc tehniskās problēmām distances otrajā daļā zaudēja vairākas pozīcijas un finišā 3. un 6. vieta.

Cannibal Team sastāvā startēja arī jaunie sportisti no Igaunijas, Dānijas un Vācijas. Kā zināms Igaunijā nu jau otro gadu notiek pilnvērtīgs velokrosa seriāls, kā rezultātus varēja redzēt arī trasē. Igauņi izcīnīja kopumā 8 uzvaras, parādot ievērojamu progresu, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

Velokrosa sezona vēl nav galā. Varam paši vēl braukt Arvja Pizika kausā Rīgā, Valmierā un Smiltenē, gan arī protams citur Eiropā - velokrosa sezona ir tikai nesen sākusies - valstu, Eiropas un pasaules čempionāts vēl priekšā.

Informāciju sagatavoja:

RRS/ Purvciems

Avots – www.lrf.lv

Detaļas

Rīgas Riteņbraukšanas skola

Rīga, Grīvas iela 28, LV-1055

Tel.: 67473810, 67553275

Fax.: 67473809

e-mail: rrs@riga.lv

Izvēlne

menu