Latvieši piektdien aicināti atbalstīt pašmāju riteņbraucējus “Baltic Chain tour” 2. posmā

24.08.2017

Piektdien pulksten 12:00 Jelgavā esošajā Pasta salā tiks dots starts UCI kategorijas daudzdienu velobrauciena “Baltic Chain tour” otrajam posmam. Lielais finišs pēc pulksten 16:00 gaidāms Siguldā esošajā Cēsu ielā. Latvijas līdzjutēji aicināti trasē just līdzi Latvijas Nacionālajai komandai, “Rietumu banka – Rīga” vienībai un Latvijas čempionam Kristam Neilandam, kurš aizstāvēs “Israel Cycling academy” krāsas. Foto: Jānis Lārmanis.

Pēc divu gadu pārtraukuma vēsturiskais daudzdienu velobrauciens “Baltic Chain tour” risināsies visās trijās Baltijas valstīs, kā arī Somijā. Velobraucienā iekļauti četri posmi, no kuriem pirmais jau rīt gaidāms Lietuvā, kad riteņbraucēji mērosies spēkiem 161 kilometra garajā distancē no Viļņas līdz Paņevežai.

Tikmēr Latvijas posms gaidāms piektdien. Pulksten 12:00 visi riteņbraukšanas sporta cienītāji tiek aicināti pulcēties Jelgavā esošajā Pasta salā, kur notiks komandu prezentācija un svinīgais starts. Turpinājumā maršruts, kura garums būs 170 kilometri, vedīs uz Iecavu, kur riteņbraucējus gaidīt varēs no pulksten 12:50. Tālāk distance vedīs uz Baldoni. Šeit riteņbraucēji gaidāmi ap pulksten 13:20. Ap pulksten 14:05 peletons būs Ķegumā.

Ap pulksten 14:42 sacensību dalībnieki sasniegs Suntažus. Stundu vēlāk sacensības virzīsies cauri Murjāņiem, bet Siguldā lielais finišs sagaidāms īsi pēc pulksten 16:00. Pēdējais kilometrs vedīs augšup Siguldas (Gaujas) kalnā, kura augšā arī gaidāms lielais finišs.

Sacensībām pieteiktas 14 komandas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Norvēģijas, Izraēlas, Zviedrijas un Alžīrijas. Latviešiem līdzi jājūt Latvijas Nacionālajai komandai, ko pārstāvēs Ēriks Toms Gavars, Klāvs Rubenis, Kaspars Serģis un Mārcis Kalniņš. Tāpat starp dalībniekiem būs arī “Rietumu banka – Rīga”, kuras sastāvā redzēsim pērnās sezonas “Baltic Chain tour” kopvērtējuma uzvarētāju Māri Bogdanoviču, aizvadītajā nedēļā Polijā notiekošajās UCI kategorijas viendienas sacensībās otro vietu izcīnījušo Andri Vosekalnu(RRS audzēknis),  Latvijas U23 čempionu Deinu Kaņepēju(RRS audzēknis), Eiropas eksčempionu MTB maratonā Pēteru Prūsu, Armandu Bēci un Viesturu Lukševicu.

“Israel Cycling academy” komandas sastāvā redzēsim arī Latvijas čempionu elites grupas braucienā Kristu Neilandu(RRS audzēknis), kurš pavisam nesen izcīnīja labākā jaunā braucēja kreklu Portugāles tūres kopvērtējumā, absolūtajā vērtējumā gūstot desmito pozīciju. Krists startēs Latvijas čempiona kreklā, kas viņu atšķirs no pārējiem sportistiem.

No citu komandu sportistiem jāizceļ Igaunijas izlases sportists Gerts Joeārs, kurš šogad kļuva par valsts čempionu grupas braucienā, bet vēl pērn pārstāvēja pazīstamo “Cofidis” vienību. Redzēsim Somijas čempionu Matti Maninens, respektablās norvēģu kontinentālās vienības – “FixIT.com” un “Sparebanken”. Starp dalībniekiem jāizceļ arī šī gada Norvēģijas vicečempions individuālajā braucienā Andreas Vangštads.

Baltic Chain tour 2017. gada posmi:

24.08. Viļņa – Paņeveža

25.08. Jelgava – Sigulda

26.08. Tartu – Tallina

27.08. Helsinki – Helsinki

Latvijas posma: Jelgava – Sigulda maršruts

Plkst.12:00 Jelgava (Pasta sala)

Ap plkst. 12:50 Iecava

Ap plkst. 13:20 Baldone

Ap plkst. 14:05 Ķegums

Ap plkst. 14:40 Suntaži

Ap plkst. 15:42 Murjāņi

Ap plkst. 16:00 Sigulda

Avots – www.lrf.lv