Laizāne sezonu iesāk ar lietus sacīksti Argentīnā

13.01.2016

Karstums un lietus – pirmoreiz savā karjerā Lija Laizāne(RRS) sezonu aizsākusi jau janvāra mēnesī, turklāt Dienvidamerikā. Kamēr Eiropā šosejas riteņbraucēji dodas uz siltākiem nostūriem, kuros aizvadīt gatavošanos jaunajai sezonai, cituviet pasaulē jau norisinās gada pirmie UCI starti.

 

Tā sev neierasti agri aktīvo sacensību sezonu sākusi valsts čempione LIja Laizāne, kura pēc divu pilnu sezonu pavadīšanas Itālijas profesionālajā komandā Aromitalia-Vaiano nu pievienojusies citai itāļu vienībai Servetto Footon. Īsi pēc gadu mijas mūsu sportiste ar komandu lidoja uz Argentīnu, kas kontrastā šā brīža Itālijas laika apstākļiem viesus sagaidīja ar 30 grādu temperatūru un savu mitro subtropu klimatu.

Šajās dienās Servetto Footon ieplānoti starti Sanluisas provincē, un bez Lijas uz Dienvidameriku no komandas sastāva devusies arī pieredzējusī pasaules čempionāta medaļniece šveiciete Nikola Brandlī (atgriezusies profesionālajā sacensību apritē pec sešu gadu pauzes!), francūziete Mariona Siko, Krievijas čempione Anna Potokina un Itālijas junioru čempione Katja Ragusa. Vispirms sestdien sportistes sacentās 73.5km garā lielās balvas izcīņā, bet svētdien tam seko Sanluisas daudzdienu tūre.

Sezonas pirmās sacensības Laizānei izvērtās patiesi neierastas. GP San Luis Femenino (UCI 1.2) riteņbraucējas pavadīja šim reģionam raksturīgās janvāra lietusgāzes, kas paugurainajai un pagriezieniem bagātajai trasei pievienoja arī pamatīgas peļķes. Kritienu uz slidenā, vietām smiltīm klātā asfalta netrūka, un vienā no tiem iestrēga arī latviešu riteņbraucēja, kā rezultātā tika zaudēts kontakts ar vadošo grupu. Pietaupot spēkus nākošajām dienām, Lija turpinājumā no sacensībām izstājās, bet solo uzvaru braucienā guva poliete Malgorzata Jasinska no Alle Cipollini komandas. Servetto Footon sastāvā labākais rezultāts francūzietei Siko, kura finišēja lielajā grupā 30 sekundes pēc uzvarētājas, ieņemot 14. vietu. Uz starta izgāja kopumā 138 dalībnieces, bet finišēja vien nedaudz vairāk nekā puse – 71 sportiste.

Jau šodien jāstājas uz starta daudzdienu sacensībās Tour Femenino de San Luis. Velobraucienam piešķirta augstā 2.1 kategorija, un sešu dienu garumā no 10. līdz 15. janvārim dāmām šeit jāveic 520km kopējā distance, ieskaitot trešdienas 12.8km individuālo braucienu. Tūre finišēs Sanluisas pilsētā. Dalībnieču peletona kodolu veido riteņbraucējas no Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas kontinentu komandām, kurām pievienojušās un tālu ceļu mērojušas piecas Eiropas vienības – Servetto Footon, Alle Cipollini (abas Itālija), Lares Waowdeals (Beļģija), kā arī Ukrainas un Spānijas valstsvienības.

 

Avots www.lrf.lv