Laizāne, Rubenis un Jurgena sīvā cīņā triumfē Latvijas čempionāta grupas braucienā + VIDEO intervijas

Sestdien Kuldīgā aizvadīta “Betsafe” Latvijas čempionāta šosejas riteņbraukšanā otrā sacensību diena.  Sieviešu konkurencē grupas braucienā dramatiskā cīņā uzvarēja Lija Laizāne, junioru grupā labākais bija Pauls Rubenis. Jauniešu konkurencē triumfēja Toms Ustups, bet juniorēm Santa Sanija Jurgena.Foto:

Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā, kas šogad nes “Betsafe” vārdu, sestdien turpinājās Kuldīgas pusē esošajā Priedainē. Par godalgām grupas braucienā sacentās elites un amatieru sievietes, jaunieši, juniori, juniores un vecāko senioru grupu braucēji. Sacensību trasēs lieli kāpumi nebija. Katrā no braucieniem uzvarētājs izšķīrās vien finiša spurtā Priedaines kāpumā.

Juniori, elites un amatieru sievietes mērojās spēkiem 110 kilometru garā distancē pa Snēpeles apļiem. Lai arī trases laikā sekoja vairāki atraušanās mēģinājumi, no kuriem bīstamākais bija Daniela Kaža solo izrāviens, tomēr uzvarētāja liktenis izšķīrās lielās grupas finiša spurtā pēdējā kāpumā. Līdera lomu izkaroja Kristiāns Belohvoščiks (RRS/Belo CP), tomēr pēdējos 30 metros viņu apdzīt spēja Pauls Rubenis “RRS/ Purvciems” komandu pārstāvošais sportists izcīnīja skaistu uzvaru. Trasē viņš pavadīja 2 stundas 48 minūtes un 14 sekundes. Tāds pats laiks arī “Belo CP/ RRS” pārstāvim Belohvoščikam, kamēr bronzas godalgu ieguva “Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free MSĢ” pārstāvošais liepājnieks Gatis Līvs. Sešiniekā iekļuva arī Oskars Dankbārs, Roberts Andersons (RRS/Grīva/MSĢ) un Alekss Krasts(RRS/Alfa/MSĢ).

Intriga līdz pēdējiem metriem bija arī par uzvarētāju sieviešu elites grupā. Lija Laizāne pēdējā kāpumā nodrošināja triumfu, bet nepilnu sekundi viņai zaudēja individuālā brauciena čempione Dana Rožlapa. Uzvarētāja trasē pavadīja 2 stundas 48 minūtes un 23 sekundes. Amatieru sieviešu konkurencē pirmā vieta Anastasijai Krūmiņai (“ZZK”), otrā Zane Kalverša – Ķeņģe. Sekmīgu sniegumu demonstrēja un respektu izpelnījās arī – Kristīne Podnivska, Kate Rudzīte un Lolita Sinavska – Nel.

Jaunieši sacentās 75 kilometru garajā distancē. Arī šeit uzvarētājs noskaidrojās pēdējos metros. Iegūto nelielo pārsvaru līdz finišam prata nosargāt “RRS/ Purvciems” sportists Toms Ustups (01:49:48). Trenera Jāņa Krišlauka audzēknim sekoja Matīss Kalveršs (“Belo CP/ RRS”), kamēr pie bronzas tika “RK Liepāja/ MSĢ” riteņbraucējs Rauls Gūtmanis. TOP 6 arī – Mārtiņš Malsovs(RRS Purvciems), Artūrs Erdmanis(RRS Purvciems) un Kristaps Malnačs(RRS Alfa).

Junioru meiteņu grupā sīvākā cīņā izvērtās starp pērnā gada čempioni Līnu Svarinsku un šī gada individuālā brauciena uzvarētāju Santu Saniju Jurgenu. Finišā ātrāka bija “Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free” braucēja Jurgena, kurai septiņas sekundes piekāpās Svarinska (“Belo CP”). Augstā trešā vieta Carnikavas sporta centra riteņbraucējai Renātei Rodionovai.

Īpaši lielu cieņu izpelnījās 60+ senioru grupu braucēji, kas veica 35 kilometru garu trasi. Šajā braucienā ātrākais bija mājinieks Jānis Bruzinskis (“Virsotne/ Marmot”), kuram otrajā un trešajā vietā sekoja attiecīgi: Uldis Rutka un Jānis Kleinbergs.

M6 grupā:

  1. Jānis Bruzinskis, Virsotne/ Marmot, 55:54
  2. Uldis Rutka, Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free, +00:00:00
  3. Jānis Kleinbergs, +00:00:04

M7 grupā:

  1. Sergejs Pomarņevskis, Elkor,56:03
  2. Aivars Krūčis, Grobiņas sporta centrs, +00:03:30
  3. Jānis Vējons, Baldones velokomanda, +00:03:32

M8 grupā:

  1. Valdis Andiņš, Dobeles dzirnavnieks/ Feel Free, 01:04:58

M9 grupā:

  1. Mečislavs Bartuševics, RRS Grīva, 01:05:00
  2. Vismants Caune, Salaspils Zīriņi, +00:02:53

“Betsafe” Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā noslēgsies svētdien. Pulksten 10:00 Kuldīgā vairāk nekā 150 dalībnieki startēs amatieru grupas braucienā, sacenšoties 95 kilometru garajā distancē. Tikmēr kulminācija gaidāma ap pulksten 12:30, kad 160 kilometru garajā grupas braucienā sacentīsies elites, kā arī U23 braucēji. Uz starta redzēsim tādus vīrus kā – Emīlu Liepiņu, Tomu Skujiņu, Kristu Neilandu, Alekseju Saramotinu, Māri Bogdanoviču, Andžu Flaksi un citus.

Latvijas čempionāta titulatbalstītājs ir kompānija “Betsafe”. Sacensības atbalsta Kuldīgas novada pašvaldība, Ceļu satiksmes drošības direkcija, Biķernieku trase, Latvijas Sporta federāciju padome, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Riteņbraukšanas atbalsta attīstības aģentūra, veikals “Fans”, “hansgrohe”, “Piebalgas alus”, “Zaķumuižas ūdens”, “Vēvers”, “Toyota”, “Givovia”, “MB Sport”, “Goldingen”, “4 Cyclists”, Baltijas fizioterapija un “Binders”.

Avots – www.lrf.lv

Detaļas

Rīgas Riteņbraukšanas skola

Rīga, Grīvas iela 28, LV-1055

Tel.: 67473810, 67553275

Fax.: 67473809

e-mail: rrs@riga.lv

Izvēlne

menu