Laizāne pagarina līgumu ar Itālijas profesionālo komandu “Aromitalia Vaiano”

07.11.2017

Latvijas labākā šosejas riteņbraucēja Lija Laizāne(RRS audzēkne) 2018. gada sezonā turpinās pārstāvēt Itālijas profesionālo sieviešu komandu “Aromitalia Vaiano”. Rīdziniece šo vienību pārstāvējusi aizvadītās četras sezonas, startējot visaugstākā mēroga UCI kategorijas sieviešu velobraucienos.

Lija Laizāne riteņbraukšanas gaitas sākusi Rīgas Riteņbraukšanas skolā, regulāri kāpjot uz goda pjedestāla dažāda mēroga šosejas un MTB sacensībās Latvijā. Nopietns pavērsiens viņas karjerā notika pēc 2013. gada sezonas. Pateicoties savai apņēmībai, kā arī trenera un bijušā Latvijas profesionālā riteņbraucēja Raivja Belohvoščika pūlēm, Lijai bija iespēja 2014. gada sezonu aizvadīt Itālijas UCI līmeņa komandā “Vaiano Fondriest”. Mūsu sportiste sevi sekmīgi apliecināja kā nozīmīgu komandas sastāvdaļu.

“Vaiano Fondriest” komandas sastāvā Laizāne aizvadījusi jau četras ar pusi sezonas. Pērn rīdziniece sezonas pirmo pusi pavadīja citā itāļu komandā “Severtto Footon”, bet pāreju periodā atgriezās iepriekšējā vienībā.

Šajā sezonā Lija vairākkārt sekmēja komandas līderes Rasas Lelevaites goda pjedestālus dažāda mēroga sacensībās. Jāatzīmē, ka Lijai individuāli sekmīgas izvērtās sezonas beigas, kad tika izcīnīta 11. vieta Francijā notiekošajā UCI 1. kategorijas individuālā brauciena sacensībās “Chorno des Nations”. Tāpat gūtā 37. pozīcija un paveiktais darbs Lelvaites labā “Giro dell Emilia” sacīkstē (UCI 1.1 kategorija). Sezonas ievadā Lija izcīnīja 15. vietu Itālijā notiekošajā UCI 1.2 kategorijas velobraucienā “GP della Liberazione”.

Arī 2018. gada sezonu 24 gadus vecā riteņbraucēja pavadīs “Aromitalia Vaiano” vienībā, tādējādi jau piekto gadu Latvijai būs sava profesionālā UCI komandu pārstāvošā velosportiste.

Avots – www.lrf.lv