Krists Neilands izcīna skaistu uzvaru Azerbaidžānas tūres pēdējā posmā

08.05.2017

Latvijas profesionālais šosejas riteņbraucējs Krists Neilands svētdien izcīnīja skaistu solo uzvaru Azerbaidžānas daudzdienu velobrauciena pēdējā posmā. Krists palika nepārspēts 158 kilometru garajā distancē, tuvāko sekotāju Ahmetu Orkenu no Turcijas pārspējot par 21 sekundi.Azerbaidžānas daudzdienu velobraucienā (UCI 1. kategorija) Latviju pārstāvēja “Rietumu banka – Rīga” komanda, kā arī Krists Neilands (RRS), kurš aizstāvēja savas pārstāvētās “Israel Cycling academy” komandas krāsas. Tieši Krists pirms pēdējā posma ieņēma augstāko vietu starp latviešiem, esot 23. vietā. Jāatgādina, ka sacensību pirmajā posmā otro vietu finiša spurtā izcīnīja “Rietumu banka – Rīga” pārstāvis Emīls Liepiņš.

Pēdējā posmā sportisti mērojās spēkiem 158 kilometru garajā distancē. Tās beigu daļa veda pa Baku pilsētā izveidotu apli, ko sportisti veica četras reizes. Aplī bija bruģa posms, viens izteikts kāpums, kam sekoja garāks nobrauciens.

Distances laikā notika virkne atraušanās mēģinājumi. Dienas lielajā atrāvienā iesaistījās “Rietumu banka – Rīga” komandas riteņbraucējs Emīls Liepiņš, kurš paveica lielisku darbu. 20 kilometrus pirms finiša dobelnieks tika panākts.

Priekšpēdējā aplī no lielās grupas atrauties izdevās Kristam Neilandam. Trenera Toma Flakša audzēknis iekrāja nelielu pārsvaru pār grupu. Pie kuldīdznieka centās pārcelties vēl divi sportisti, tomēr grupa abus noķēra.

Krists, atdodot visus spēkus, spēja nosargāt savu pārsvaru. 22 gadus vecais kuldīdznieks vienatnē sasniedza finiša taisni, kur vairāku tūkstošu līdzjutēju atbalstīts arī varēja izbaudīt uzvaras garšu. Latvijas sportists tika pie pirmās uzvaras karjerā kādās no UCI 1. kategorijas sacensībām vai to posmiem. Izcīnītā uzvara ļāva Kristam iegūt 14 UCI pasaules ranga punktus. Sekotāju grupa finišēja pēc 21 sekundes. Ātrākais tajā bija Turcijas komandas “Torko Sekerspor” pārstāvis Ahmets Orkens, bet trijnieku noslēdza kolumbietis Edvins Avila.

Labākais no “Rietumu banka – Rīga” pārstāvjiem pēdējā posmā bija Klāvs Rubenis (RRS), kurš finišēja 53. vietā. 70. bija Emīls Liepiņš, bet 71. Armands Bēcis. Pēters Prūss un Ēriks Toms Gavars pēdējā trases daļā no sacensībām izstājās.

Kopvērtējumā par velobrauciena uzvarētāju kļuva Azerbaidžānas komandas “Synenergy Baku” sportists Kirils Pozdnjakovs, bet Neilands 93 sportistu konkurencē ieņēma 23. vietu, nopelnot vēl trīs UCI pasaules ranga punktus.

Azerbaidžānas daudzdienu velobrauciena 5. posms:

  1. Krists Neilands (RRS), Latvija, Israel Cycling academy, 03:53:56
  2. Ahmet Orken, Turcija, Torko Sekerspor, +00:00:21
  3. Edwin Avilla, Kolumbija, Team Illuminate, +00:00:21
  4. Liam Bertazzo, Itālija, Wilier Triestina, +00:00:21
  5. Guillaume Boivin, Kanāda, Israel Cycling academy, +00:00:21
  6. Matvey Nikitin, Kazahstāna. Astana City, +00:00:21

  1. Klāvs Rubenis (RRS), Latvija, Rietumu banka – Rīga, +00:01:43
  2. Emīls Liepiņš, Latvija, Rietumu banka – Rīga, +00:06:18
  3. Armands Bēcis, Latvija, Rietumu banka – Rīga, +00:06:18

 

Avots – www.lrf.lv