Krīgers izcīna piekto vietu Eiropas kausa 4. posmā BMX; latviešiem sešas godalgas

16.04.2018

Latvijas elites BMX braucējs Kristens Krīgers svētdien Beļģijas pilsētā Zolderā izcīnīja piekto vietu UEC Eiropas kausa izcīņas ceturtajā posmā. Jaunākajās vecuma grupās Latvijas sportisti ieguva sešas godalgas. Foto: BMX Evolved.

Svētdien Zolderas trasē, Beļģijā turpinājās UEC Eiropas kausa izcīņa BMX riteņbraukšanā. Ceturtajā no kopumā astoņiem posmiem startēja 62 Latvijas sportisti. Sestdien notikušajā trešajā posmā mūsu BMX braucēji izcīnīja piecas godalgas.Ceturtajā posmā līdz elites vīru lielajam finālam aizkļuva “Stay Strong Latvia” komandu pārstāvošais “Mītavas kumeļi AKSSC” pārstāvis Kristens Krīgers. No Jelgavas nākušais sportists izcīnīja otro vietu savā astotdaļfināla braucienā, kam sekoja divas trešās vietas ceturtdaļfinālā un pusfinālā. Lielajā finālā Kristens trases lielāko daļu atradās piektajā pozīcijā aiz diviem Nīderlandes un diviem Francijas braucējiem. Šajā pozīcijā trenera Ivo Lakuča audzēknis arī finišēja. Uzvarēja Krīgera vienaudzis Niks Kimmans no Nīderlandes. Sieviešu elitē Vineta Pētersone posmu noslēdz pusfinālā.

B15/16 jauniešu grupā puišiem finālistu pulkā no Latvijas ierindojās “BMX Rīga AKSSC” pārstāvis Niks Rožukalns. Mūsu sportists, kurš sestdien palika uzreiz aiz goda pjedestāla, arī šajā posmā ilgu laiku bija ceturtais, tomēr veiksmīgi aizvadītā pēdējā taisne ļāva pakāpties par vienu pozīciju augstāk un izcīnīt trešo vietu. B14 grupā uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena šajā posmā lielajā konkurencē kāpa “BMX Yess team Mārupe” sportists Mārtiņš Zadraks.

B12 puišu grupā otro dienu uz goda pjedestāla vietu izcīnīja “BMX RRS/Rīga” braucējs Edgars Langmanis. Lielajā finālā jaunais sportists izcīnīja trešo vietu. M25+ amatieru grupā uzreiz aiz labāko trijnieka palika Klāvs Lisovskis un Viesturs Morozs, kuriem attiecīgi ceturtā un piektā pozīcija. G11/12 meiteņu grupā finālā trešo vietu izcīnīja Paula Zavinska, bet viņas vārda māsai Paulai Kibarei “BMX RRS/Rīga” sestā pozīcija. Jāizceļ jaunās Elizabetes Sofijas Zeicas “BMX RRS/Rīga”triumfs G7 konkurencē.

11 gadus veco puišu grupā finālā startēja divi latvieši – Kristers Apels ( “BMX RRS/Rīga”) un Emīls Allers (“BMX Yess team Latvia”). Pirmajā taisnē kritienu piedzīvoja Apels, kuram nācās samierināties ar astoto vietu, bet labu panākumu guva Allers, kuram trešā vieta

Finālā savās vecuma grupās iekļuva vēl pieci mūsu valsts pārstāvji:

B10 grupā:

  1. Ralfs Spila “BMX RRS/Rīga”
  2. Rūdolfs Sīklis “BMX RRS/Rīga”

B9 grupā:

  1. Markuss Soļims
  2. Markuss Domorackis

Krūzeru 17 – 29 grupā:

  1. Toms Rožukalns

Nākamās nedēļas nogalē Ventspilī tiks atklāta Latvijas BMX sacensību sezona. Sestdien gaidāms “SMScredit.lv BMX čempionāta” pirmais posms, kam dienu vēlāk sekos “Ventspils kausa” izcīņa. UEC Eiropas kausa nākamie divi posmi aprīļa beigās gaidāmi Nīderlandes pilsētā Kampenā.

Avots – www.lrf.lv