Krasts sasniedz 52. rezultātu pasaules junioru čempionāta individuālajā braucienā

Latvijas šosejas riteņbraucējs Alekss Krasts(RRS/MSĢ audzēknis) otrdien Austrijas pilsētā Insbrukā notiekošajā pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā junioru puišu individuālajā braucienā 27,7 kilometru garajā distancē sasniedza 52. rezultātu. Par čempionu kļuva beļģu riteņbraucējs Remko Evenepoels.

Pasaules čempionāta šosejas riteņbraukšanā trešajā sacensību dienā medaļu komplektu individuālajā braucienā sadalīja junioru puiši. Starp 70 dalībniekiem bija arī Latvijas šosejas riteņbraucējs Alekss Krasts. Ogrēnietis, kurš ikdienā pārstāv “RRS”/ Murjāņu sporta ģimnāziju, piedzīvoja debiju pasaules čempionātos šosejas riteņbraukšanā. Viņš sezonas otrajā daļā triumfēja gan “Zemgales” daudzdienu braucienā, gan arī Slovākijas junioru daudzdienu velobraucienā.Insbrukā juniorus individuālajā braucienā sagaidīja 27,7 kilometru gara distance, kurā tika iekļauti virkne kāpumu un nobraucienu. Neskatoties uz to, ātrāko braucēju vidējais ātrums bija teju 50 kilometri stundā.

Alekss Krasts(RRS/MSĢ audzēknis) distancē devās ar 28. starta numuru. Mūsu riteņbraucējs trasi veica vienmērīgi bez lieliem kritumiem vai kāpumiem. Pirmajā kontrolatzīmē viņam 52. rezultāts. Šo pozīciju Alekss ieņēma arī finišā. Distancē viņš pavadīja 38 minūtes un 27 sekundes. Uzvarētājam ogrēnietis zaudēja 5 minūtes un 12 sekundes. Divas vietas augstāk finišēja labākais no lietuviešiem Erikas Sidlauskas, kuram Krasts piekāpās par divām sekundēm.

Par pasaules čempionu kļuva galvenais favorīts Remko Evenepoels no Beļģijas, kurš distanci veica pēc 33 minūtēm un 15 sekundēm (vidējais ātrums 49,9 kilometri stundā). Otro rezultātu sasniedza austrālietis Lukass Plaps, kurš uzvarētājam zaudēja 1 minūti un 23 sekundes. Tikmēr labāko trijnieku noslēdza Itālijas riteņbraucējs Andreā Pikolo.

Trešdien sacensības individuālajā braucienā aizvadīs elites vīri. Latvijas godu aizstāvēs valsts čempions Toms Skujiņš(RRS bijušais audzēknis), kurš svētdien sekmēja “Trek – Segafredo” izcīnīto septīto vietu komandu braucienā. Elites vīrus individuālajā braucienā sagaida 52,5 kilometru gara distance ar izteiktu kāpumu un tam sekojošu nobraucienu trases otrajā pusē.

PČ šosejas riteņbraukšanā junioru individuālais brauciens – 27,7 km:

  1. Remco Evenepoel, Beļģija, 33:15
  2. Lucas Plaap, Austrālija, +01:23
  3. Andrea Piccolo, Itālija, +01:37
  4. Michel Hessmann, Vācija, +01:47
  5. Soren Waerenskjold, Norvēģija, +01:50
  6. Manuel Michielsen, Nīderlande, +02:10

  1. Alekss Krasts(RRS/MSĢ audzēknis), Latvija, +05:12

 

Avots – www.lrf.lv

Detaļas

Rīgas Riteņbraukšanas skola

Rīga, Grīvas iela 28, LV-1055

Tel.: 67473810, 67553275

Fax.: 67473809

e-mail: rrs@riga.lv

Izvēlne

menu