Krasts izcīna augsto septīto vietu UCI 1. kategorijas junioru velobraucienā Beļģijā

26.03.2019

Svētdien Beļģijā aizvadīts UCI 1. kategorijas junioru velobrauciens “Guido Reybrouck Classic”, kurā augsto septīto vietu 155 riteņbraucēju konkurencē izcīnīja “RRS/MSĢ/ Ogre” sportists Alekss Krasts, bet labāko 20 skaitā ierindojās arī Kristiāns Belohvoščiks un Pauls Rubenis.

Jau vairāk nekā mēnesi Latvijas vadošie junioru šosejas riteņbraucēji atrodas ārpus Latvijas. Armanda Bēča vadībā Itālijā tika aizvadītas treniņnometne, bet aizvadītajā nedēļas nogalē puiši Beļģijā  iesāka arī oficiālo sacensību sezonu.Svētdien Pauls Rubenis, Alekss Krasts, Daniels Kažis, Bruno Mārtiņš Binovskis, Kristiāns Belohvoščiks un Eduards Strēlis startēja “Guido Reybrouck Classic”  klasikā. Dalībnieki veica 133,4 kilometru garus distanci, kas beigās veda pa Dammes pilsētā izveidotajiem apļiem.

Bez latviešiem sacensībās startēja arī beļģu klubu, kā arī Lielbritānijas, Nīderlandes, Polijas, Īrijas, Dānijas, Izraēlas un Itālijas juniori.

Mūsu sportisti sacensības aizvadīja ļoti aktīvi, iesaistoties arī atrāvienos. Izšķirošajā deviņu sportistu lielajā atrāvienā spēja būt arī ogrēnietis Alekss Krasts (“RRS/ MSĢ”). Mūsu sportists spraigā cīņā finišēja septītajā vietā, 6 sekundes aiz uzvarētāja Samuela Vatsona no Lielbritānijas. Otrais bija cits britu sportists Makss Valkers, bet trijnieku noslēdza holandietis Jelte Krijnsens (abi +00:00:03).

No pārējiem Latvijas sportistiem Kristiāns Belohvoščiks (“Belo CP/ RRS”) finišēja 13. vietā (+00:01:10). Paulam Rubenim (“RRS/ Purvciems/ Baker Sport”, kurš sacensību laikā bija spiests mainīt velosipēdu, 17. vieta, Eduards Strēlis (“RRS/ MSĢ) sacensības noslēdza 55. vietā, bet 56. bija “RRS” audzēknis Daniels Kažis ( visi +00:01:10). Finišu nesasniedza Bruno Mārtiņš Binovskis (“RRS”). Finišēja kopumā 103 no 155 dalībniekiem.

Latvijas sportisti sacensībās startēja pašmāju kompānijas “4 Cyclist” formas tērpos.

 

Avots – www.lrf.lv